Skocz do zawartości
tomn95

Zabiegi herbicydowe w malinie letniej i jesiennej

Polecane posty

tomn95    14

Ogólnie przyjmuje się, że do połowy maja taki zabieg się robi. Chwasty i odrosta malinowego spali tylko to co jest zielone nad ziemią, tam gdzie ciecz spadnie. Na stare zdrewniale rośliny Basta/Reglone nie działa.

PS. Dowiedziałeś się coś o tym co Ci kiedyś na pisałem na PW ??

Dowiedzialem. Freetaxi z tego forum nieco mi rozjasnil sprawe.

marluk    29

gardjan spokojnie idzie kupić (bez faktury) 

priv

Wiadomość z agroFakt.pl

tomn95    14

W czym ten środek jest taki dobry?

tomn95    14

Domyslam sie, ale czym różni się od innych srodkow? Jaki ma system działania?

marluk    29

no sprawdz sobie na etykiecie. Na google znajdziesz, na chomikuj tez widzialem ja.

alik07    3

No tak ale czy dawanie 2l Stompu to nie za malo? Jakos sceptycznie do tego podchodze. Chyba dam 3 + 3. Lepiej jak jakas sztuka sobie nie poradzi niz jak mi zarosnie chwastami bo nie mam tych malin 10 arów.

Przepraszam Koledzy, ale podając te dawki macie na myśli Stomp Aqua? Czy ten zwykły Stomp? Bo chyba jest różnica w ilości substancji aktywnej z tego co wiem.

marasp    7

najlepsza na wiosnę na czystą ziemię jest symazyna, jeden zabieg i spokój cały rok.

krzy24    0

Witam!
Podłącze się pod temat kolegów na forum i chce zapytać o tą mięszankę herbicydów devrinol+stomp!
-Czy na maliny letnie(powyżej 4lat)taka dawka 4l devrinolu i 3l stompu jest bezpieczna? Jakie są efekty?
Nie stosowałem tych herbicydów jeszcze i boję się o maliny. Mam na myśli oprysk teraz w rzędach malin.
Czy tylko dajecie te opryski na międzyrzędzia?
Pozdrawiam Wszystkich.

Rubusik    1

Międzyrzędzia wykaszam rozdrabniaczem. Zależy od roku, ale sądzę, że więcej niż 10 przejazdów w sezonie na ogół nie jest konieczne. Specyficzny był 2015 bo w tamte suszę w ogóle nie było czego kosić przez 2,5 miesiąca. A w rzędy nigdy nie dawałem więcej niż 3+3. Musieliby się koledzy wypowiedzieć. Ale faktycznie za wiele tych herbicydów to nie ma teraz: http://jagodnik.pl/sezon-jagodowy-coraz-blizej-cz-ii-maliny/

Widziałem z zeszłym roku 10 ha na agrotkaninie, podobnie jak w tym artykule. Może i jest to przyszłość, ale zupełnie bezobsługowe też jednak nie jest i czasem trzeba przepielić.

krzy24    0

Ja skaszam międzyrzędzia trawy kosiarką. Dobrze,bo wilgoć trzyma,tylko te chwasty w rzędach

tomn95    14

Jakiej belki herbicydowej używacie do pryskania? Zamierzam coś zrobić tylko nie wiem jaka opcja najlepiej się sprawdzi. I na co zwrócić największą uwagę?

marluk    29

ja stosowałem w mieszaninie na młode 3l devrinolu+2l stompu na starsze 4l devrinolu i 3 stompu. Ale na starsze maliny spróbuj sobie może 2l linurexu+3l Stompu...Wyjdzie taniej niż mieszanina devrinolu ze stompem a efekt podobny a jak trafisz z warunkami to nawet lepszy.

kolego te dawki stosowales w malinie jesiennej czy wiosennej?

radoslaw82    0

Rozmawiacie o Guardianie ale jaki stosujecie w malinie bo jest Guardian Max 840 EC zawierający acetochlor, ale jest również Guardian CompleteMix 664 EC zawierający acetochlor + terbutyloazynę także różnica w składzie jest duża. Wiem że Guardian Max był stosowany w malinie z powodzeniem a czy ktoś z was stosował ten Guardian CompleteMix?

radoslaw82    0

Jaki Guardian stosowaliście w malinie Guardian Max 840 EC czy Guardian CompleteMix 664 SE Bo jest różnica w składzie jeden to acetochlor a drugi to acetochlor +terbutyloazyna? Wiem że ten Guardian Max stosowano w malinie z powodzeniem a czy ktoś z was stosował ten Guardian CompleteMix?

Arcz1    0

Witam a co koledzy proponują zastosować teraz w połowie kwietnia na maline posadzoną na jesieni <wiem juz o motyce >

Arcz1    0

Ile trzeba zastosować na ha tego baboplewu :D a tak wgl to chyba od jednoliścienych moge jeszcze chyba zastosowac????  

Rubusik    1

Bardzo delikatnie możesz spróbować Agilem, ale skoro to taka młoda plantacja, to nie przesadzaj. Nie wiem ile tego masz, ale ja bym przeszedł z osłonką. Jak trochę zniesie, to pół biedy będzie. Ale jakie lanie z góry z lancy czy coś, to odpuść. Agil czasem nawet i stare maliny może popalić. No i jeszcze ma tę wadę, że jak już wywalisz nim jednoliścienne w kosmos, to w ich miejsce namnoży Ci się maks. dwuliściennych. Ale to tak zawsze jest, ze natura nie znosi pustki.

marluk    29

Witam a co koledzy proponują zastosować teraz w połowie kwietnia na maline posadzoną na jesieni <wiem juz o motyce >

na dwuliscienne nic sie nie da zrobic. Wszystko sie odbije na malinach.

racyl    4

Ile trzeba zastosować na ha tego baboplewu :D a tak wgl to chyba od jednoliścienych moge jeszcze chyba zastosowac????  

Ty to jesteś z innej planety. chyba z żadną uprawą roślin nie miałeś nic wspólnego ?

Arcz1    0

Ty to jesteś z innej planety. chyba z żadną uprawą roślin nie miałeś nic wspólnego ?

Witam 

Może moja pierwsza cześć wypowiedź miała trochę humorystyczny wydźwięk , nie uważam się za osobę wszechwiedzącą nie ukrywam przygodę z malinami na poważnie zacząłem na jesieni 2016 . Posiadam około 20 ha borówki amerykańskiej , zajmuje się w głównej mierze uprawa zbóż  . Z tego co zaobserwowałem to twoje odpowiedzi są pozbawione logicznego wytłumaczenia , szukasz wrażeń w internecie ? ? Moim zdaniem po to jest to forum aby dzielić się swoimi doświadczeniami , nie powielać błędów popełnianych nie znajomością wrażliwości rośliny na dany środek chemiczny . 

racyl    4
Napisano (edytowany)

Witam 

Może moja pierwsza cześć wypowiedź miała trochę humorystyczny wydźwięk , nie uważam się za osobę wszechwiedzącą nie ukrywam przygodę z malinami na poważnie zacząłem na jesieni 2016 . Posiadam około 20 ha borówki amerykańskiej , zajmuje się w głównej mierze uprawa zbóż  . Z tego co zaobserwowałem to twoje odpowiedzi są pozbawione logicznego wytłumaczenia , szukasz wrażeń w internecie ? ? Moim zdaniem po to jest to forum aby dzielić się swoimi doświadczeniami , nie powielać błędów popełnianych nie znajomością wrażliwości rośliny na dany środek chemiczny . 

i tej borówki tez nigdy nie pryskałeś od jednoliściennych chwastów ?. jak do tej pory nie wiesz że od jednolisciennych można pryskać każde warzywo, krzewy czy jagodowe byle tylko nie kwitło, nie było w czasie owocowania lub części zelone(nać, liście) nie były przeznaczone do spożycia to ty kompletnie nic nie miałeś doświadczenia w opryskach.

Moje odpowiedzi są dla ciebie nie zrozumiałe bo Ty nie masz o czym kolwiek pojęcia. tatus na polu zasuwa a Ty siedzisz tylko przed kompem

Edytowano przez racyl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się