Rob355

Jaki Zetor na 10ha?

Polecane posty

Rob355    8

Witam,

poszukuję prostego ciągnika do pracy na ok 10 ha. Ma to być prosty ciągnik ale zarazem w miarę komfortowy. i taki wydaje się zetor. 

Mam ok 22 tys do wydania, co polecacie w tej kwocie?

7011, 7211, 6748, 6945

Praca w polu tylko, czasem transport. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

dołuż i kup jakiegoś  zetora 4x4 może 6245 lub 7245 a moze MTZ w sumie nie jestem nigdy za wschodnia myślą techniczna  ale myśle że to ciekawa alternatywa te starsze modele 67.. 69.. to tam wiekszego komfortu nie zaznasz  

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misza922    38

Na 10ha spokojnie da rady którys z wersji XX11. Na plus przemawia amortyzowana przednia oś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    517

Zetor nie spali mało, to tylko gadanie, u mnie 52 w transporcie i w robocie pali wiecej od Mtz. Kolego pomyśl o Ruskim jakimś, w transporcie szybki i w polu zrobi robote a no najważniejsze ekonomia i części cenowo jak do 360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16

mojim zdaniem kup takiego aby ciagnol
3 skiby obracsny
gruber 2,1
agregat z siewnikiem
zetor 7011 będzie dobry wybór ale wes po uwagę bo napewno będziesz kupował takie lub podobne maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Ludzie, a po co mu ciągnik 80cio konny na 10 ha? I do tego musiałby cały park maszynowy zmieniać, przerost formy nad treścią.....
Co do tematu, to jakiś zetek 5011 lub jego brat z przodem ) byłby idealny. Poszukać możesz również jakąś starszą wersję, która jest bliźniaczą wersją do c360. Co prawda mają one już swoje lata, ale można taki ciągnik w dobrych pieniądzach znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Ale zrozum, że on chce kupić mniejszy, żeby nie musiał zmieniać posiadanego sprzętu, bo to już jest większy wydatek.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Dokladnie po co mi taka wielka krowa 80km. Cos ok 60 km. Czy do tych zetorow sprzed 80 roku (67xx, 69xx) to części sa dostępne łatwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chlopie poczekaj jeszcze rok odłóż troche kasy okolo 30 tys lub 35 tys. Kup 7211 lub 5211 kompletnego w dobrym stanie. A kupisz taki rozj... i potem musisz kompletowac i jak podliczysz wszystko bedzie kosztowal tyle co mowilem. Chyba ze chcesz taki ktory ma same mankamenty. I dlubac przy nim. Ja kupilem zetora 5211 i ci powiem ze wystarcztlo rok poczekac i dolozyc wiecej kasy te 5 tys i byl by leppszy ale jak c
Sie chcialo taniej to tak jest. Nie ma tamego a to tamtego. Ja mam 30 ha ojciec 25 i dajemy rady 5211. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Chyba jesteś niepoważny - 35 tys za zetora 5211? Az takim fanatykiem nie jestem.

Edytowano przez Rob355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

mojim zdaniem kup takiego aby ciagnol

3 skiby obracsny

gruber 2,1

agregat z siewnikiem

zetor 7011 będzie dobry wybór ale wes po uwagę bo napewno będziesz kupował takie lub podobne maszyny

Kolejny..... Autor pisał, że szuka talkiego ciągnika i że ma sprzet od c360, to raczej do niej nie miał trójki obrotowej, grubera i agregatu uprawowo siewnego...... A tak poza tematem to ciekawe na jaką głębokość i z jaką predkością ten 7011 pojedzie z agregatem podorywkowym? Masz jakieś doświadczenie z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

W tych pieniżkach to trudno coś znaleźć, do maszyn od c360 idealnie pasuje zetek 60.. lub 62.. zawsze jest ciut tańszy od tych oklepanych 70.., 72... czy 77.., ale poddaję pod rozwagę czy warto się pakować w główny ciągnik bez napędu, lepiej dozbierać dołożyć z 5kzł i za 25 tysi już coś znajdzie z  6045 niż potem zakładac tematy czy warto dokładac przedni napęd. U mnie ten ciągnik spala średnio 4l/Mth i oprócz prasy którą dokupiłem gania w sprzęcie po c360 na 15 ha.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Zydor tez tak mysle ale czy za 25 tys cos kupie? Niby ten gosc z suwalk ma zetora 6045 ale brak zaczepow, pneumatyki czyli golas. Czy zaczepy od c360 pasują do tych zetorow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447

Czy to koniecznie musi być Zetor? Jest kilka innych prostych, mechanicznych ciągników które kupisz do kwoty 25 000 zł, np MF 675 czy ciągniki marki Renault...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Czy to koniecznie musi być Zetor? Jest kilka innych prostych, mechanicznych ciągników które kupisz do kwoty 25 000 zł, np MF 675 czy ciągniki marki Renault...

mialem już mf 575 i wiem ile kosztuje pompa hydr i jej wymiana. Chetnie wezmę pod uwagę inny ale tańszy w eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

W naszych warunkach i realiach tańszego ciągnika (w zakupie i serwisowaniu jednocześnie) z namiastką komfortu nie ma. Do zetorów serii 60.. i 70... gro części po prostu pasuje od c360. Mam takiego dziadka i daje radę, jako przykład: w któryś weekend postanowiłem go trochę posprzątać podmuchać i w czasie przedmuchiwania chłodnicy (notabene oryginalnej czechosłowackiej z 1981roku ) uszkodziłem ją mechanicznie - w ciągu trzech godzin kupiłem i dopasowałem chłodnik od 360, pompa podnośnika w starszej serii  tez pasuje od 360. W tym przypadku nie wolno słuchać wieszcza : "mierz siły na zamiary nie zamiar podług sił".

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

MTZ nie głupia opcja ale seria 500 one maja taką samą moc co te Zetory 7011 (około 65KM) i w tych pieniądzach bedzie z 4x4

https://www.otomoto.pl/oferta/mtz-550-80-ID6yJ5VP.html#xtor=SEC-8

https://www.olx.pl/oferta/mtz-552-CID757-IDg6VN3.html#f03eaab3f1

Z małych 4x4 jeszcze LTZa 55A można kupic w tych pieniądzach:

https://www.olx.pl/oferta/ltz-55-an-CID757-IDjtYoj.html#3bd858ac2b

JUMZ w dużej kabinie w stanie perfecto też się spokojnie zmieści (najlepiej wersja export czyli Belarus 611)

 

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

O rusach za wiele nie wiem, jeżeli komfort porównywalny to cena zakupu jest zdecydowanie niższa, sam brałem pod uwagę ltz 55. Tu już autor musi się rozejrzeć czy w okolicy swego zamieszkania dostępne na już są części do danego ciągnika. U  nas ruskie prowadzi tylko jeden sklep i to za wiele nie ma.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4237

Jak nie jest ciężka ziemia to i bez 4x4 da spokojnie rade na takim areale. U nas szescdziesiatka i 7011 przez ponad 30lat obrabialy 30ha gliny.
Jak 22tys, to szukalbym 7011 i zostanie kasa na jakiś wklad na początek. 72/77 maja chore ceny. Z przodem tez ciężko. 6045 czy 7045 za dużo nie ma.
Jak ma sprzęt od sześćdziesiątki to zetorek ze sporym zapasem sobie z nim poradzi. Jest szybszy, na takich roboczych biegach - 2-3 wyraźnie szybszy. Spalania nigdy nie porownywalem. Silnik mial 2remonty, skrzynia jeden, sprzęglo parę razy, ale drobne rzeczy, hydraulika nie ruszana ale o pompie można by bylo chyba powoli pomyśleć bo trzeba gazu już dodać żeby szybko podniosl. Tylko ten, zresztą jak i inne ciągniki w tych pieniądzach, to już staruszek i jedno zrobisz-drugie może paść w każdej chwili. Tylko, ze w takim zetorku, którego by nie wybral, to cokolwiek by się zepsulo, to raz ze 10cio hektarowa gospodarka spokojnie przezyje taki wydatek, a dwa ze każdy to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popo1993    0

Jak masz sprzęty od 360 to polecam 7211 mnie się trafił z 85r z przebiegiem 7 tys mth cały w nominale za 21 tys. Czasem warto poszukać bo może się trafi coś ciekawego. Co do spalania to nie wiem jak niektórzy to robią że piszą że ma wysokie spalanie bo mi pali tyle co 60 a robi dużo szybciej i komfort nie porownywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj