Skocz do zawartości
tworek788

Jakiej firmy żmijkę wybrać (200 mm/12m), Aluhaus, czy Osuch?

Polecane posty

tworek788    0
Napisano (edytowany)

z której firmy będzie lepsza ceny podobne 

Edytowano przez tworek788

Wiadomość z agroFakt.pl

fezoi    47

Aluhaus sprzedaje żmijki Sobmetala , mam taką od nich , ponad 30t/h .

tworek788    0

Aluhaus sprzedaje żmijki Sobmetala , mam taką od nich , ponad 30t/h .

jak się sprawuje polecasz i czy ma łożyskowanie co łączenie na ślimaku 

fezoi    47

Łożyska to tulejki + uszczelniacze , smarowniczki są wyprowadzone i trzeba czasami przesmarować . Na 12m jest 5 segmentów czyli 4 łączenia . Użytkuję 2 sezon ,zasypuję 3 Biny , przy rozładunku silosów sypie nią na auta . U mnie spełnia swoją rolę , silnik mam 7,5 kw i jest cała w ocynku .

Arek    113

Nie za mały silnik?

Ja mam 12m z magrotexu, 7,5kW i potrafi silnik stanąć jak wysoko podniesiona i i szeroko się otworzy okno przyczepy.

tomek73    188

Ja mam 14 metrów pionową z silnikiem 5,5 i sjake jak zbiorniki pełne, i raz staneła jak świerzo zaprawione zboże  ładowała  a na jeden luźny pasek chodziła.

fezoi    47

Nie za mały silnik?

Ja mam 12m z magrotexu, 7,5kW i potrafi silnik stanąć jak wysoko podniesiona i i szeroko się otworzy okno przyczepy.

Tylko raz tak miałem  , pszenica po suszarni "lała"się  z szybra prosto w żmijkę ustawioną dość "ostro". Przy mocniejszym silniku paski pewnie by się spaliły .

Polecam firmy Osuch, chyba najatrakcyjniejsza cena, moja służy 3 lata i wszystko ok. Brałem z motoreduktorem.

Arek    113

@tomek73

200mm średnicy czy cieńszy ?

@fezoi

Myślę, że dobre paski dobrze naciągnięte nie powinny się palić.
Akurat mam taki silnik 11kW i chyba będę zmieniać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lukasz12345
      Witam, zastanawiam się nad zakupem przenośnika pionowego o wysokości 8 m do załadunku silosów zbożowych. Dozamech ma w ofercie taką żmijkę z silnikiem 3 kw, średnicy 150 mm i wydajności 12-14 t/h. Czy ktoś posiada taką żmijkę? Jaka jest jej prawdziwa wydajność? Biorę też pod uwagę dmuchawy, ale ich zapotrzebowanie na moc jest większe i cena również. Co polecacie?
    • Przez qba333
      jaki system napedzania żmijki(przenosnika slimakowego) jest lepszy??
      na pasy i kola pasowe kiedy silnik jest przykręcony "standardowo" czy moze lepiej na przekładni i gdy jest przykręcony od "czoła" żmijki
      Dodam ze u jednego producenta jak się pytałem to na przekładnie niby jest 5 lat gwarancji ale jest 100zl droższa.
    • Przez grego
      Witam

Czym w budowie ślimaka i rur różni się taki przenośnik od zwykłego? Zastanawiam się czy można taki zwykły przerobić na pionowy, dać większy silnik. Pewnie będzie miał mniejszą wydajność ale chyba powinno iść przecież żadnych cudów tam nie ma.
    • Przez konrad1015
      Witam.Mam zamiar zbudować mały podajnik ślimakowy żeby z kurnika (wysokość około 1m )mały ma 3x3 m2 ale mają taki podajnik będe mugł przerobić drzwi,i będe miał wszystko ułatwione ma tam być mały slilnik od pralki ,,,zostaje tylko mi do zrobienia taśma ,macie jakieś pomysły dugłość tej taśmy około 2m czyli całej 4 m z groszem ,za odp,dzięki
    • Przez sports2011
      Witam pracuś przewoził u mnie zbiorniki z paliwem i zapomniał spojrzec na żmijkę w binie dopiero jak ja wykrzywił to się kapnął Jest jakaś możliwośc jej naprawy ? podejrzewam że ślimak również jest wygięty...