Polecane posty

mariusz6620    1

Witam , chciałbym zapytać dlaczego właśnie po zamontowaniu 2 lamp led w JD o mocy 45 w każda są zakłócenia na radiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Też mam te Lampy 6 sztuk 2 zamontowane w scorpionie i 4 jeszcze leżą. Wg mnie świecą bardzo dobrze no tylko jak każda lampa z Chin może powodować zakłócenia ze względu na kiepskiej jakości przetwornice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek66    0

Witam forumowiczów, chciałbym Was zapytać o poradę na temat ledów do MF-a 3085, mam nadzieję że autor tematu się nie obrazi gdyż nie chcę zakładać nowego tematu.

Posiadam seryjne halogeny 55w na kabinie, chyba jeszcze oryginalne i ogólnie nie świecą zle ale np. podczas pracy z agregatem uprawowo siewnym trochę słabo widać co się dzieje za siewnikiem, dodatkowo chciałbym trochę odciążyć instalację bo czasami odpalam ciągnik w zimie w tygodniu i praktycznie pracuje on 10 min w czasie dnia ale w póznych godzinach na pełnym oświetleniu i jest zwyczajnie nie doładowany(akumulator). Kupiłem na próbę te zwyklaki 27w po 40 zł , 4 sztuki (dwa okrągłe na tył i dwa kwadratowe na przód). Założyłem okrągłe i świecą tak średnio, jest lepiej ale trochę mnie to nie zadawala ( wyglądają też średnio ). Tych kwadratowych nie założyłem ale robiłem testy i wydaje mi się że świecą dużo lepiej od tych okrągłych. Myślę czy nie umieścić ich na poręczach na kabinie jako dodatkowych. Moje pytanie brzmi co polecacie na kabine jako wymianę tych czterech oryginałów tak żeby w miarę świeciły i wyglądały. Podrzucam linki, proszę o opinie na temat :

http://allegro.pl/lampa-robocza-8-led-halogen-bardzo-mocna-owalna-i6620005386.html - czy te świecą gorzej od tych 9 ledowych ? może ktoś je posiada ?

http://allegro.pl/lampa-robocza-16-led-halogen-bardzo-mocna-i6604386089.html?reco_id=13c5243c-e949-11e6-98e2-56847afe9799&ars_rule_id=201 - czy te świecą w miarę ok tak że cztery sztuki na kabinie załatwiły by sprawę oświetlenia ? niestety obawiam się że wizualnie troche średnio pasują do oryginalnych wnęk na halogeny

http://allegro.pl/lampa-halogen-owalny-12-led-36w-12-24v-uniwersalna-i6695534604.html - chciałbym znać waszą opinie na ich temat, myślę że wizualnie by były fajne tylko jak z oświetleniem, świecą lepiej niż te  9 diodowe ? , dużo gorzej od tych 16 diodowych ?

 

Dzięki za przeczytanie, Pozdrawiam i proszę o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

kolego ja wlasnie zakupilem takie jak z 2 linku na próbe, i powiem Ci ze swieca o wiele wiele lepiej jak te 27 watowe, powinienes byc zadowolony. Ja sie troche zaskoczylem, bo myslalem ze tez szalu nie bedzie jak z tymi 27w ,bo mam takie zamontowane na kombajnie i srednio wypada, alurat to co chciem doswietlic, doswietlilem i zostana, ale normalna lampa np. wesem na h3 swieci o wiele lepiej od tych 27 watowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek66    0

Uziu92 dzięki za odpowiedz a nie masz może doświadczenia czy opinii na temat tych z trzeciego linku ? te o których mówimy zapewne spełniają wymagania co do widoczności jak za taką cenę i pewnie w tym przedziale cenowym to najlepszy wybór tylko nie pasują mi te lampy trochę w kwestii wizualnej. Wiem że to ma być funkcjonalne i świecić ale oryginalnie w MF-ie są te prostokątne i kabina ma te zagłębienia na nie które są dość spore. Te ledy 48w są kwadratowe i przyznam że mi się to troche nie podoba dlatego oglądam też te owalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

ta z 3 linka powinna podobnie swiecic do tej z drugiego, jest niby podobna ilosc lumenow, ma kapke mniej mocy, ale znowu cena jest konkretniejsza, a  w takcih lampach to czesto wyznacznik jakosci i ilosci swiatla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek66    0

Czy miał ktoś może styczność z ledami z trzeciego linku który podałem wyżej w poście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Ok, wszystko już u mnie przetestowane także się wypowiem. Dzisiaj założyłem lampy ledowe o których mówiłem na początku postu. Tj: 6 sztuk ledów. Przetestowałem dzisiaj i moje zdanie jest takie. Ledy świecą super. jest jasno. Ciągnik był na łące jak i w hali. Zdjęcia niestety tylko w hali bo nie zrobiłem na łące.  W hali nie widać tego efektu ale na zewnątrz jak najbardziej są super. Co do zakłóceń na radiu to macie racje. Podczas sluchania rmf max czy eska włączyłem oswietlenie i tu niestety skończyło się słuchanie, szmery i zakłócenia. Po przełączeniu na rmffm było troche lepiej na radiu zet odbierało bez zakłóceń po wyłączeniu lamp wszystkie stacje do normy wróciły. A więc no faktycznie tanie ledy świecą dobrze ale niestety zakłócenia są. Wstawiam zdjęcia do popatrzenia.

 

post-28750-0-57044400-1486236431_thumb.jpg

post-28750-0-08136900-1486236523_thumb.jpg

post-28750-0-29145500-1486236581_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak mam z ledami w warsztacie ale wszystkie stacje zakłóca poza jedną RM.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Ale w sumie radia mało słucham w nocy , raczej usb. A i tak podejrzewać ze nic by się nie dał o zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Tak mam z ledami w warsztacie ale wszystkie stacje zakłóca poza jedną RM.

 

U mnie też ledy zakłócają radio, pomaga jedynie zmiana gniazdka z którego jest zasilane radio na takie co jest dalej od puszki z której zasilanie idzie na lampę.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

U mnie mnie nie ma zakłuceń ale to może dlatego że zasilanie radia mam zrobione bezpośrednio z przewodu "+" zasilającego kabinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mam takie pytanie, jaki jest pobór prądu (moc) w zależności od zasilania 12lub 24V, czy zawsze jest tak samo, w tym wypadku 48W?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to w końcu o co Ci chodzi? O pobór mocy czy prądu? Zapoznaj się z prawem pana Ohma i wszystko się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Nic jest taka sama. Tylka z zasilania 12v potrzebujesz 2x większego prądu do uzyskania danej mocy niż z zasilania 24v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

No to w końcu o co Ci chodzi? O pobór mocy czy prądu? Zapoznaj się z prawem pana Ohma i wszystko się wyjaśni.

No, chodzi o moc, czy zawsze będzie to przykładowe 48W niezależnie od napięcia12 czy 24V. Zakres napięcia jest podawany od 9 do 32V, zastanawia mnie czy wraz ze wzrostem napięcia lampa będzie świecić jaśniej czy zawsze tak samo?

Powodem moich dociekań jest fakt, że chcę założyć dwie takie lampy w miejsce jednej 24V 70W i gdy moc będzie stała 2x 48W= 92W to myślę że obecna instalacja i zabezpieczenie powinno dać radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Według mnie można to założyć. Ponieważ instalacja zawsze jest robiona z zapasem. A pozatym 2 lampy będą miały pobór prądu ok 4A więc teoretycznie powinno działać na zabezpieczeniu 5A. Jednak prawdopodobnie zabezpiecznie do oświetlenia masz conajmiej 10A więc wytrzyma i możesz śmiało zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Wydaje mi się ze one mają zabezpieczenie polaryzacji. Ale musisz sprawdzić jeśli Podlaczysz je szeregowo i beda świecić to ok jeśli nie to podepnij je równolegle i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj