Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Budowa
mf3125    2

Witam. W tym roku dostanę gospodarstwo od moich rodziców chciałbym starać się o premie dla młodych rolników, dość długi czas myślałem co za to zrobić i nasuwa się temat budowy tuczarni 100-200 tuczników chciałbym żeby to było na ruszcie. Wiem że tych funduszy na pewno nie starczy ale chciałbym się dowiedzieć czy mieliście takie doświadczenia i jak to wygląda ze strony agencji.

Wiadomość z agroFakt.pl

ZELKOW    286

no tuczarnia na 2tys jednego rzutu starczy, ale na 200 szt to bym nie zawracał se gitary

Tomasz78    776

Co do agencji jesli budynek bedzie spełniał wszystkie  wymogi, to problemu nie bedzie chyba ze trafisz na nadgorliwego urzędasa  to i w calym dziurę znajdzie , ale co do pomysłu to juz  nie tak fajnie przy Twojej ilośći 200szt to ja likwidowałem hodowle ,tak jak koledzy pisza nieopłacalna  zainwestujesz min 100tys w budynek a z tucznika masz ok 50zł zysku ,kiedy Ci sie to wróci? za 30lat?

Lepiej przemyśl- moze maszymy które posłużą tobie lata i zapracują na siebie ,jeśli budynek to uniwersalny ,taki który mozna w kazdej chwili dopasować do potrzeb ,

napisz wiecej o sobie czy hodowle juz masz ile sztuk  ,areał ,łatwiej wtedy radzic ,ja zakadam że zaczynasz od zera hodowlę

mf3125    2

Od zera nie siedzimy więcej w bydle chowamy 40 sztuk bydła około 200 świń rocznie i mamy 40 ha pola. Z tym że maszyny już praktycznie wszystkie najpotrzebniejsze są i chciałbym za dofinansowanie które może otrzymam wybudować tuczarnie. Z tym iż jak piszecie 1000 sztuk zacząć od tak potrzebne są spore nakłady a kredyty w dzisiejszych czasach no to temat dużego tabu.

Przy 200 stukach a 600 rocznie był bym samo wystarczający nie musiałbym kupować zboża dostał bym 80 tys z programu młodego rolnika ułatwił sobie prace oraz zwiększył śmiało produkcję o 10%. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mechanizator72
      Witam, pracuję na fermie bydła mlecznego, sama ferma liczy 1300 krów, ale nie o to chodzi. Zarabiam nieco ponad 3000 netto, moi rodzice prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 20 ha, obecnie mamy 46 opasów. Od pewnego czasu pomagam finansowo w rozwoju gospodarstwa, w ciągu roku z około 30 sztuk powiększyliśmy nasz inwentarz do około 50, co jest wzrostem o 40%, czyli całkiem sporym jak na 12 miesięcy.  Sprawia to też, że w tej chwili w gospodarstwie jest spory procentowy udział sztuk do 1 roku. Czy waszym zdaniem warto nadal w to inwestować, aby dojść do granicy 100 sztuk i za kilka lub kilkanaście lat rzucić pracę na etacie i żyć z gospodarstwa, czy może nie bawić się w samodzielną działalność i żyć  z tego co zarabiam?
    • Przez Artur1211
      Mam w planach budowe chłodni na warzywa o pojemności 100 ton podzieloną na 3 komory chciał bym sie dowiedzieć jaki byl by koszt budowy takiej chlodni.budowa w wojewudztwie mazowieckim prosił bym o polecenie wykonawców dobrych.
    • Przez Piters182
      Cześć, jakie ogrodzenie byście polecili, chciałbym się ogrodzić za stodołą. Warunek jest taki min 2m wysokości i coś takiego by mnie sąsiad nie podglądał wtedy jak oddaje mocz. :-)
    • Przez men0410
      Witam Piszcie tutaj czy znacie kogoś kto obrabia dużą ilość hektarów względem mocy ciągników. :rolleyes: Ja osobiście znam gościa co obrabia 100 ha Ursusem 914 ,4514 i c360.Ale jeszcze niedawno gdy miał 70 ha to 914 jeszcze niemiał , czyli obrabiał taki areał tylko 4514 i c360. :blink: Proszę moderatorów o nie usuwanie tematu lub przeniesienie do innego działu (ale chyba to dobry dział)ponieważ jestem ciekawy i może się to przydać innym. :rolleyes:
    • Przez Gradziak1
      Witam czy widział ktoś z was lub posiada taką wiate czy jak to się nazywa. ? Mam w planach postawienie czegoś takiego na pastwisku na jakieś 30-40sztuk krów mięsnych, które cały rok by chodziły po pastwisku ale czytałem, że właśnie czegoś takiego potrzebują by się ewentualnie schronić a w zimę zawsze trochę by miały cieplej. I moje pytanie, jak duże to by musiało być aby się spokojnie pomiesciły? z jakich materiałów? jak z drewna to czy wbetonować to w ziemię? ma ktoś może jakieś zdjęcia szkice czy rysunki planów? Jeśli możecie to wstawcie. Aa i orientacyjna cena by się przydała

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.