Skocz do zawartości
News
kaku

brak przemieszczenia bydła (byka), co zrobić?

Polecane posty

kaku    0

Witam
Wyjasnie pokrótce w czym problem..
Końcem 2016r. każd rolnik posiadający bydło był zobowiązany złożyć do oddziału terenowego ARiMR listę zwierząt, które posiada. Oczywiście złożyłem taką listę.. okazało się niestety, że brakuje na niej jednej szt w porównaniu z tym co jest w systemie ARiMR. Pracownik ARiMR poinformował mnie o tym telefonicznie, podał nr tej szt I kazał to sprawdzić. Odnalazlem tą szt w księdze stada, był to byczek, którego najprawdopodobniej sprzedałem 6 miesięcy temu.. nie miałem jednak w księdze do kogo sztuka poszła. Przypomniałem sobie, że faktycznie sprzedałem klientowi byka podpisując mu sie na druczku przemieszczenia I zaznaczajac kupno/sprzedaż. Z tego co kojarze wziąłem od niego dane, żeby wpisać do książki stada, ale osoba z rodziny, która sie tym zajmuje tego nie zrobiła.. Jak się okazało klient nie zgłosił przepieszczenia w agencji, sztuka nadal widnieje jako moja, a nie mam ani jej ani paszportu. Nigdy wczesniej, ani później nie ufałem ludziom w kwestii przemieszczenia.. zawsze składałem odrębne.. ten jeden raz I taka sytuacja :/ W agencji poradzili mi żebym się z gościem skontaktował I to wyjaśnił, niestety kartka z informacja o nim zaginęła, a po pół roku niewiele o nim pamietam.. raczej go nie odnajdę. W tej sytuacji pracownik ARiMR najprawdopodobniej bedzie musiał poinformować inspekcje weterynaaryjną I zlecić im kontrole u mnie w gospodarstwie.. nie wiem jak sie zachowac w tej sytuacji, żeby uniknąć przykrych konsekwencj (napewno dostanę pkt karne I pojadą grubo po dopłatach). W grę wchodzi pewnie przemieszczenie do nieznanego nr gospodarstwa, ale z jaką datą ? Klient pewnie skapnie sie, ze nie przemiescil tej sztuki w momencie kiedy bedzie chciał zgłosić tego byka do dopłat, albo dopiero jak go sprzeda do rzeźni. Ale raczej nie dadzą mi w agencji tak czekać, aż coś się zacznie z nim dziać :/ Co myślicie o tej sytuacji ? Duża kara mi grozi ? Da radę jeszcze jakoś tą sytuacje poprawić ?

Edytowano przez kaku

pawloxhxx    46

ja bym udal glupiego i zamowil duplikat kolczykow na tego zaginionego byczka i wbil na inna sztuke mniejsza nie zarejstrowana i bylo by wszystko okej sztuki sie zgadzaja a puzniej ten co kupil od Ciebie sztuke i nie przemiescil mial by problemy przy sprzedazy i wtedy by to sam zapewne zalatwil przemieszczajac ją a Ty za rok dwa jak by agencja milczala wyrzucil bys duplikaty kolczykow i zarejstrowal ta sztuke normalnie na nowo.

matek896    10

Miałem podobnie ale udało się napisać oświadczenie w agencji ze dana sztuka została sprzedana handlarzowi nie wiadomego pochodzenia i nie mam żadnych jego danych bo on miał się tym zająć i normalnie usunęli ją z mojego rejestru 

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorki12    3785

ja bym udal glupiego i zamowil duplikat kolczykow na tego zaginionego byczka i wbil na inna sztuke mniejsza nie zarejstrowana i bylo by wszystko okej sztuki sie zgadzaja a puzniej ten co kupil od Ciebie sztuke i nie przemiescil mial by problemy przy sprzedazy i wtedy by to sam zapewne zalatwil przemieszczajac ją a Ty za rok dwa jak by agencja milczala wyrzucil bys duplikaty kolczykow i zarejstrowal ta sztuke normalnie na nowo.

No tak namotać i napisać , to nawet udawać tego głupiego nie musisz :P . Po co komplikować sobie i komuś życie jak można złożyć zwykłe oświadczenie w ARiMR .

Edytowano przez zetorki12

ZETOR TEAM

Danielek161    112

Tak jak napisali poprzednicy. Nawet kiedyś tata gadał ze znajomym z agencji to mówił, żeby tak zrobić w takich przypadkach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez patryk141
      Witam uczę sie Liceum ogólnokształcącym (klasa maturalna) i planuje iść na studia nie związane z rolnictwem. Po przemyśleniu nie chcę iść na studia rolnicze, wole wybrać kierunek z innej branży dzięki któremu bede mógł dostać pracę nie tylko w rolnictwie bo jak sami wiecie w tej branży różnie bywa... raz górka ale częściej dołek;/ Ale po mimo tego bym przejął gospodarstwo i musze mieć jakieś wykształcenie w tym kierunku. Czy są jakieś kursy, czy trzeba ukończyć jakąś szkołę (np. "zawodówkę" )?
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Przez DANDYS
      Witam , dorabiam na warsztacie ,czy ktoś podpowie, bo chcialbym byc na krusie ale pracodawca sie boi zebym pracował na czarno , coś tam czytałem ze mozna pracować na umowie-zlecenie ,nie przekraczając XXX dochodu , Moze ktoś rozjasnić sprawe ? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.