beorn

Agro-masz SN300BA aktywny, nadbudowany, uprawowo-siewny.

Polecane posty

adrian3005    49

Ja mam SN 300

Skrzynia wysiewa tyle, co się ustawi, dokładna jest ( rzepak siałem 2.7 kg/ha i dobrze wyszło )

 

Z dodatkowych opcji polecam wał gumowy, dzielone kółka wysiewające, a jak chcesz ścieżki to z kompem bierz ( ja wziąłem załączane elektrycznie i mam silniczek przy siewniku i włącznik w ciągniku, sam muszę myśleć kiedy zrobić ścieżkę a komputer będzie liczył za Ciebie )

 

Po 2 latach pracy zestawem jestem zadowolony, zasiał około 170 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Adrian3005 jaki masz udźwig i ile waży Ferguson który pracuje z Agromaszem ?? ile waży twój zestaw pusty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

posiadam sn300na talerzowce, wal gumowy, redlice talerzowe z kółkiem, z komputerkiem, po roku uzytkowania narazie wszystko ok, wymienili 3 lozyska na redlicach bo fabrycznie mialy luz, wysiewa bardzo dobrze, ustawienie glebokosci dosyc precyzyjne, za tą kase polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

PO co polecacie skoro nie macie na wirniku? Za tą kasę masz używke amazone, jak dobrze poszukasz z hydraulicznym dociskiem redlic i zmienna dawką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Adrian3005 jaki masz udźwig i ile waży Ferguson który pracuje z Agromaszem ?? ile waży twój zestaw pusty??

 

 

Massey waży 5560

 

Agregat pusty 2340 

 

Udzwig fergusona 7100 

 

Na polu jest ok, ale po drodze buja . Do tego zestawu polecałbym coś dłuższego i żeby ważył z tonę więcej, np 8220 by był oniebo lepszy, ale 8240 to już bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

PO co polecacie skoro nie macie na wirniku? Za tą kasę masz używke amazone, jak dobrze poszukasz z hydraulicznym dociskiem redlic i zmienna dawką. 

 

Używkę brałem pod uwagę, ale chyba będę musiał rozliczyć to w MR.

 

Odnośnie siewnika to jest już sporo użytkowników i opinie są w większości pozytywne.

 

Chciałbym skupić się na bronie - wiecie może co to za wynalazek? Ich projekt czy licencja jakaś?

 

Gleby mam średnie, kamieni brak. Z wyposażenia dodatkowego planuje ścieżki 2000zl, ścieżki przedwschodowe ok 2000zl, kółka dzielone, podpory siewnika, oświetlenie.

 

Zastanawiam się nad redlicami dwutalerzowymi (dwa talerze stalowe) ok 1300zl. Czy myślicie, że jeden talerz jest wystarczający? A może talerz stalowy i gumowy czyszczący? Ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Jak ja brałem to cena oświetlenia była dla mnie porażką i po roku założyłem sam dwie lampy plus kawałek przewodu 

800 zł za podpory ? to było też dla mnie zbyt sporo i przywiezli mi siewnik na podporach, w 6h zrobiłem takie same i oryginalne oddałem ( te moje kosztowały mnie 150zł )

 

Jak chcesz brać ścieżki to polecam z komputerem, bo te elektryczne bez kompa to żenada, bo sam włącznik to ciągnika idzie ( włącz.wyłącz ) i cały czas myślisz kiedy zrobić ścieżkę, ajak by jeszcze jezdzić z małym dzieckiem które ciągle o coś pyta to już napewno nie wyjdą dobrze 

 

Na temat redlic się nie potrafię wypowiedzieć bo nie miałem doczynienia z nimi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

Ja mam na redlicy pojedynczej, jak brałem to nie bylo jeszcze można zamówic podwójnej o troche żałuję, robote robi dobrą, ale kwestia ustawiania jej jest ciężka bo trzeba odkręcić 2 śruby i przełożyć na inny otwór, przy czym można sobie skaleczyc ręce bo wszędzie ciasno, poza tym trwa to sporo czasu, a w podwójnej masz juz na zawleczkach zabezpieczone wiec ustawianie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Z cena tego oswitlenia to przegieli i to mocno. Za 600 zł netto to można zrobić takie oswitlenia że agregat będzie wyglądał jak UFO zapiete za ciągnikiem. Ja na twoim miejscu oświetlenie zrobił bym sobie sam i wersja delux kosztowała by max 120 zł. Na światłach led.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

Macie racje z tym oświetleniem i podporami.

 

A co sądzicie o tym ich wirniku? No i te redlice - jakie wybrać? @romanekdeutz słusznie chyba proponuje dwutalerzowe ze względu na sam fakt wygodnej (szybkiej) regulacji głębokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

ale w nabudowanym chyba są tylko dostępne jedno talerzowe

w zwykłym są do wyboru

ewentualnie coś się zmieniło od nowego roku

no i oświetlenie jest w cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

Panowie mam pytanie odnośnie tego zestawu. Chce kupić taki siewnik sn300 z broną zębatą bo mam 40 ha lekkiej ziemi (głównie 5 klasa) i zastanawiam się nad wałem packer czy gumowy? Który mniej się zapycha na piachu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

Dzięki za odpowiedź. A gumowy sprawdzi się u mnie? 

Odnośnie ścieżek elektrycznych to tego siewnika ostatnio jeden diler powiedział mi że że jest nowy sterownik do ścieżek elektrycznych ( nie komputer) który podobno sam liczy przejazdy i można je programować? Wie ktoś może coś na ten temat bo jednak to 2000 zł mniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

siema dzis rozmawiałem z pania z agromaszu, powiedziała mi ze pracuja nad wprowadzeniem tych redlic dwutalerzowych do modelu sn-300, i ze maja cos jecsze przerobic w nim, ze wszytko maja zaprezentowac w kielcach na wystawie, wiec moze jescze wstrzymajcie sie jak mozecie zeby pozniej nie pluc sobie w brode. ja tez mam w modernizacji sn-300 ale poczekam az wprowadza te nowinki, miła pani powiedziała ze maja wprowadzc cos ekstra do tego siewnika ale nie chciała zdradzic co kazała czekac na targi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Dzięki za odpowiedź. A gumowy sprawdzi się u mnie? 

Odnośnie ścieżek elektrycznych to tego siewnika ostatnio jeden diler powiedział mi że że jest nowy sterownik do ścieżek elektrycznych ( nie komputer) który podobno sam liczy przejazdy i można je programować? Wie ktoś może coś na ten temat bo jednak to 2000 zł mniej ?

 

 

Gumowy też będzie pchać czasami, ale nie będzie się tak oblepiać jak packer w wilgotnej glebie. 

Co do ścieżek to nawet w komputerze musisz pilnować, siałem nabudowanym to koło napędzające tak podskakiwało że podbiją impulsy czasami pare razy na jednym przejeździe, dociśnięcie sprężyny nic nie dało, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

Witam,

 

Agregat zamówiony w tamtym tygodniu - ma dojechać przed siewami. Niestety cena wzrosła do 44 tyś netto za podstawę (prawdopodobnie wynika to ze zmiany dostawcy brony - wiadomo tylko, że będzie włoska). Na pocieszenie oświetlenie i kółka dzielone w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

Pierwsza robota jakby ktoś chciał się przyjrzeć  - prędkości mizerne bo maszyny na dotarciu;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikk70    0
Witam ma ktoś temat jescze raz ten sam może są jacyś nowi użytkownicy sn 300 na bronie aktywnej ? chciałabym się dowiedzieć wszelkich opinii na jego temat:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarx08    2
Dnia 18.01.2017 o 12:30, romanekdeutz napisał:

posiadam sn300na talerzowce, wal gumowy, redlice talerzowe z kółkiem, z komputerkiem, po roku uzytkowania narazie wszystko ok, wymienili 3 lozyska na redlicach bo fabrycznie mialy luz, wysiewa bardzo dobrze, ustawienie glebokosci dosyc precyzyjne, za tą kase polecam :)

Jakim traktorem ciagniesz? Jd 6810  da radę?

Edytowano przez jarx08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil28000    1

Próbował ktoś podnosić sn300 na agregacie zębowym z redlicami talerzowymi( lub w innej konfiguracji o podobnej masie) czymś pokroju NH td5.115, jest on z turem ale bez obciążników z przodu i nie wiem czy mi podniesie wystarczyłoby gdyby podnosił zasypanego do połowy. I na pusto, żeby na pole dojechał. Jeżeli nie podniesie to trzeba się rozejrzeć za jakimś ursusem 1634/1614 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesdz19    0

Witam mam chciał bym kupić do swojego ciągnika Deutz fahr 5125 też taka bronę wirową z nabudowanym siewnikiem. i moje pytanie jest takie. Czy da on sobie z nim rade??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

DF 5125 z obciążnikiem 1t powinien dawać radę, ale nie wiem czy praca będzię komfortowa (masz góry na polach?) Steyr 6125 z wałem 1t nie ma najmniejszego problemu ze stabilnośćią, z obciążnikiem 400kg też jest spoko, ale masę i rozstaw osi ma wiekszą niz twój DF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj