stanrol

GPS pomiar powierzchni pól

Polecane posty

yacenty    3883

Tak
W menu głównym wybierasz pomiar powierzchni
Wciskasz start idziesz dajesz oblicz i pokazuje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie wiem, ja nie zapisuje, a jak muszę to w notatkach w telefonie

potrzebne ci to gdzieś dalej?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Chciałem to zapisać a następnie zaznaczyć punkty poprzez e-traxa z którym pobieram próbkę do badania gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

witam chcialem troche odswiezyc temat

czy pojawilo sie cos lepszego od tego garmina etrex 10? potrzebuje  dla siebie takie urzadzenie- zmierzyc dzialke, (fragment pola, wyznaczyc odpowiednia powierzchnie) oraz dobrze by bylo zeby pokazywal predkosc jazdy (do 15km/h wystarczy w zupelnosci) nic drogiego a wystarczajacego. prosze o podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mic01    0

Jeśli ma być coś niedrogiego to może tablet lub telefon z androidem i aplikacją GPS Pole Obszar Pomiar lub Geoportal Mobile. Da lepszej dokładność można użyć dodatkowo zewnętrznego modułu GPS bluetooth

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Wczoraj przyszedł, niestety core ospa dopadła  i nici z testów :(

Pytanie - ktoś używał kompasu? Nie pokazuje mi kierunków prawidłowo, w w zasadzie w  ogóle nie pokazuje-strzalka pokazuje jeden kierunek u nic się nie zmienia w czasie rzeczywistym. Wszystkie ustawienia z nim związane już zmieniałem. Trzeba go skalibrować jakoś?

No i kurcze ja z telefonu korzystam raczej lewa ręką niż prawa i tak średnio mi wygodnie nim się obsługiwać. Jakieś kabury do niego kupowaliscie, czy szkoda kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Pamiętaj że najdokładniejszy pomiar jest w bezchmurny dzień. Niekupuj żadnego pokrowca jest to szczelne urządzenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Ta klapka od USB średnio szczelna, przynajmniej takie sprawia wrażenie, choć z drugiej strony w ulewy po polu latał nie będę. 

A jak jest z jego "zasięgiem"? Tzn znajomy co to tej pory robił mi pomiary to łaził ze swoim GPS cały czas z wyprostowaną ręką w górze. Żeby dobrze trzymał zasięg tak trzeba, czy na luzie można go mieć przy pasku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Idź normalnie trzymaj jak chcesz, na rogach pola zatrzym się na dłużej po to aby złapało tam dokładnego fiksa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjmarcia    2

Korzystam z Etrexa 10 4-ty rok, sprzęt wart polecenia, a testowałem go nawet na rozłożonej folii 4metry na 5 metrów i pokazał prawie 20 metrów kwadratowych. Im większa powierzchnia tym pomiar dokładniejszy. Jak chcesz  mieć dokładny pomiar przejdź działkę 2 razy i wypośrodkuj pomiar. Na narożnikach zatrzymaj się na chwilkę aby pomiar był dokładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyru    0

Chciałbym odswierzyć temat i zapytać z ciekawości czy mierzenie działki na mapach geoportalu (opcja "mierz powierzchnię") daje dużo niższą dokładność niż chodzenie z gps wzdłuż granicy? Pytam bo na potrzeby agencji wyznaczałem powierzchnię tylko geoportalem i zawsze wynik się zgadzał. Stąd moja ciekawość dlaczego mierzycie te działki gpsem (oczywiście nie piszę tutaj o usługach bo to inna sprawa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Zależy jak duża masz działkę. Jeszcze jak duża to się też posiłkowalem geoportalem.  Ale na mniejszych już trudniej dokładnie trafić w punkt.  A jak masz duża powierzchnię,  to i tak musisz się tam wybrać na pole,  zeby chociaż szerokość złapać.  Do tego ja mam od ubiegłego roku rs, i muszę jeszcze dodatkowo mierzyć.  Taki GPS najtańszy zwróci mi się w dwa lata. A ile lat się z krokiewka latalo i potem kombinuje  tymi klinami ..

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Wczoraj się pobawiłem trochę w mapy i powiem że etrax 10 to świetny sprzęt. Narzuciłem pomiary z etraxa na mapę Google Earth i wyszło tak jak jest granica. W tym roku się przydał na wcięciach gdzie trzeba było przesiać w rzepaku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monik1812    0
Dnia 23.09.2017 o 17:23, yacenty napisał:

Tak
W menu głównym wybierasz pomiar powierzchni
Wciskasz start idziesz dajesz oblicz i pokazuje

Witam wszystkich :)

Mam bojowe zadanie - szukam licznika hektarów dla męża. Bardzo pomogło mi to forum a przede wszystkim wasze posty. Tylko zastanawiam się dlaczego pieszo/quadem  i czy garmin 10 a moze 20 ?

  Czy nie można mierzyć tej powierzchni jadąc kombajnem po obwodzie pola i jednocześnie  kosząc ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Można w kombajnie z tym że trzeba by było dać na brzeg hederu tak jak idzie po granicy. Wtedy będzie dokładnie. Mając w kabinie nie będzie zaznaczać brzegu pola przez co trochę zaniży powierzchnię. Możesz mu kupić taki gps bluetooth https://m.oleole.pl/akcesoria-do-telefonow3/garmin-glo.bhtml?from=pla&gclid=EAIaIQobChMIxZnv8Lv42wIVFfhRCh29fAY2EAQYAiABEgJs__D_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CPCCuvO7-NsCFU2R3godfh8MzQ     zamomtuje sobie na brzegu hedera połączy z smartfonem i będzie dokładnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
A jaki jest zasięg takiego urządzenia po bt

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Napisz na YouTube do perqinsa on ma takiego garmina niech sprawdzi dokładnie. Każde urządzenie bluetooth ma inny zasięg zależy też również od smartfona. Bluetooth 3.0 działa do 10 metrów natomiast w tych nowszych jest już kanał 4.0 tam chyba zasięg powyżej 12 metrów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj