Skocz do zawartości

Polecane posty

macko25    8

ostatnio jak robiłem orki zimowe to podnośnik zaczął mi nie trzymać na jednym poziomie bez przerwy podnosił opuszczał i orka taka nierówna mi niewychodziła a diody na panelu bez przerwy mrugały czy ktoś miał taki problem

Wiadomość z agroFakt.pl

adrian3005    45

A próbowałeś przestawić włącznik podnoszenia na 0 ? 

Sprawdz czujniki przy cięgnach dolnych czy nic się z przewodami nie stało. Mógł też potencjometr pójść. 

A żaden błąd Ci nie wyskakuje na panelu ? 

u mnie niby diody mrugają góra dół ale to chwilkę po to, żeby wyrównać głębokść którą czyta sobie  z pokrętła od głębokości, ale nie ma mowy żeby było widać na orce że podnosi i opuszcza

macko25    8

właśnie przestawilem włącznik podnoszenia na 0 i było Oki podnośnik na jednym poziomie był i nic nie szwankował a wcześniej diody mi też mrugaly Góra dół ale chwilkę a teraz kontrolki szaleją gora dół
A pokrętło mam ustawione na 4,5
czyli bym musiał narazie sprawdzić po przewodach czy nic tam się nie stało i zaś czujniki

adrian3005    45

Przekręcasz na zapłon kluczyk i tam na wskazniku prędkości wyskakują numerki, jak wyskakuje 0.00 to nie masz błędu. 

Więc problem miałbyś z elektryką ehr-u

macko25    8

aha to nie wiedziałem
to zobaczę jutro
czyli tam powinno wyskoczyć jakieś kody od czego są błędy tak???

adrian3005    45

wyskoczy Ci numerek kodu 

I są mądrzy na forum, co znają oznaczenia kodów .

Mi się wyświetla 87 i nie wiem od czego jest a że działa wszystko to nie wnikam 

DTaras    259

jak się tensonetr przy dolnym mocowaniu siłownika odkręci tak bywa albo gdy luz na ramionach...

DTaras    259

wina czasem też leży po stronie przełącznika... Na osi ramion jest czujnik ich położenia. Posprawdzaj tam również.

kamilc017    47

Tutaj macie kody do EHR

1-1.....Nie podłączony jeden z elektrozaworów.

1-2.....Zwarcie w cewce elektrozaworu podnoszenia
1-3.....Zwarcie w cewce elektrozaworu opuszczania
1-5.....Problem z przełacznikami podnoszenia/opuszczania na błotnikach
1-6.....napiecie zasilania za wysokie (pow 18V)
1-7.....zwarcie w obwodzie 9,5 Voltowym.
1-8.....problem z przełącznikiem podnoszenia /opuszczania

2-2....problem z czujnikiem pozycji
2-3....problem z czujnikiem głębokości
2-4....problem z potencjometrem maksymalnej wysokości.
2-7....napiecie zasilania za niskie(poniżej.10V)

3-1...problem z prawym czujnikiem draftu(bolec mocujący prawą dolną belke podnosnika.)
3-2...problem z lewym czujnikiem draftu
3-4...problem z potencjometrem predkosci opuszczania
3-6...problem z potencjometrem intermixa(ten z gałką na panelu ze skalą od 1 do 6,najbliżej diody samodiagnostyki) 

kamilc017    47

Na panelu ehr masz taką taki trójką z wykrzynknikiem a w środku dioda. Ta dioda wydaje impusy. Jeżeli nic nie mruga to jest wszystko ok. Te diody sygnalizują błędy. Np tam jest tak że są pulsy (mrugnięcia) i tak jeżeli mruga-mruga dłużdza przerwa mruga-mruga-mruga to jest kod 2-3. MAsz mrugnięcie po sobie w krótkim odstępie potem dłuższa przerwa i znowu masz mrugnięcia liczysz to i dobierasz do błedu. Tutaj masz listę kodów.

1-1.....Nie podłączony jeden z elektrozaworów.
1-2.....Zwarcie w cewce elektrozaworu podnoszenia
1-3.....Zwarcie w cewce elektrozaworu opuszczania
1-5.....Problem z przełacznikami podnoszenia/opuszczania na błotnikach
1-6.....napiecie zasilania za wysokie (pow 18V)
1-7.....zwarcie w obwodzie 9,5 Voltowym.
1-8.....problem z przełącznikiem podnoszenia /opuszczania

2-2....problem z czujnikiem pozycji
2-3....problem z czujnikiem głębokości
2-4....problem z potencjometrem maksymalnej wysokości.
2-7....napiecie zasilania za niskie(poniżej.10V)

3-1...problem z prawym czujnikiem draftu(bolec mocujący prawą dolną belke podnosnika.)
3-2...problem z lewym czujnikiem draftu
3-4...problem z potencjometrem predkosci opuszczania
3-6...problem z potencjometrem intermixa(ten z gałką na panelu ze skalą od 1 do 6,najbliżej diody samodiagnostyki

Jak nie będziesz wiedział to nagram Ci filmik.

misiekadam    0
A to może masz jeszcze ,,schemat " do czytania błędów z kontrolki na desce , ten pomarańczowy wykrzyknik od datatronic ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witch
      Witam mam mf 6290 i powie mi ktoś co ile mth trzeba wymienić olej w silniku?  Mój pracuje na okrągło i robie dużo nim mth 
    • Przez damix16
      Witam kolegów z forum. 
      Przejrzałem już chyba wszystkie tematy zwiazane z moimi problemami i juz nic z nich nie wiadomo. 
      Mianowicie, kupiłem MF 8110 z 97r. Mam kilka kłopotów i nie znalazłem sensownej odpowiedzi. Z wszystkich wynika że "zmień coś, może pomoże" KPINA! Jak nie wiem to sie nie odzywam! 
      Wracając do tematu. 
      Problem 1.
      Przy pełnym skręcie kierownicy to rozłącza sprzęgło i zapala się trójkąt i jeszcze jedna kontrolka. Po wciśnięciu sprzęgła i przegazowaniu jedzie i po chwili przestaje. Wspomaganie kierownicy działa lekko. 
      Problem 2.
      Sprzęgło bierze na samej górze, z wyczuciem da sie ruszyc bez szarpania, ale jak wsiądzie inna osoba nie znająca ciągnika to szarpie bardzo. Czasem czuć jak rusza, po sekundzie rozłącza i znów rusza i potem już jedzie. 
      Problem 3.
      Nie potrafi wykiprować nowej przyczepy z urobkiem. Nowy siłownik w przyczepie i węże. Podnosi na 3 elementy z 6. Po podlaczeniu manometru z tyłu i włączeniu kiprowania pokazuje od razu tylko 110bar i stoi. Ani nie skacze ani nie maleje. Olej w skrzyni czysty świeży. 
      Problem 4. 
      Podczas jazdy po drodze bez napędu, przy prawie maksymalnej prędkości miga kontrokla półbiegu D, jak sie jeszcze przyspiesza to zaczynają migać ABCD i jak się cały czas przyspiesza to w końcu zbija na C. 

Czy ktoś zna konkretną odpowiedź na któryś problem?
    • Przez Marian1224
      Witam od kilku dni w Mf zapala mi się lampka co poniżej na zdjęciu ale tylko wtedy gdy skręcamy kołami i na wolnych obrotach słabo mi wspomaganie chodzi ktoś coś poradzi gdzie szukać problemu ???

• Przez Nowak5425
      Witam mam problem z hamulcami w ciągniku Mf 5425. Problem polega na tym że gdy jadę z przyczepą, zahamuję i wtedy hamulce w przyczepie blokują i muszę kilka razy nacisnąć pedał hamulca w ciągniku i wtedy odbiją.W czym może tkwić problem? w zaworze w ciągniku ? Mowa oczywiście o hamulcach pneumatycznych. Na pewno problem nie tkwi w przyczepie.
    • Przez Nemo123
      Witam mam taki jak rozgrzeje się olej w skrzyni to zapala mi się kontrolka od zapchanego filtra oleju. Olej i filtry wymieniane jakieś 20h temu (olej Fuchs agrifarm stou 10w40, filtry ten puszkowy i ten mały wkład donaldson, duży wkład mann). Jak ciągnik chodzi pod ładowaczem czyli jakieś lekkie prace to nic się nie dzieje. Kontrolka zapala się przeważnie podczas transportu po przejechaniu 2-3 km. Przed wymianą oleju nic takiego się nie działo.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.