Skocz do zawartości
takiten

6155r jaka skrzynia DirectDrive czy autoQuad plus Ecoshift

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
takiten    2

Witam, stoję przed wyborem skrzyni i nie wiem na jaką się zdecydować. DirectDrive wydaje się ciekawa, ma dobrą sprawność ale jak wygląda faktycznie praca na niej, może ktoś z was miał odczynienia z nią i może coś więcej powiedzieć. Ciągnik ma być do wszystkiego, transport, prasowanie, orka. 

Masterek    7

nie chce robić nagonki na tą skrzynie, ale z tego co mi wiadomo to directdrive podobno nie sprawdza się w polu. przy niektórych prędkościach ciężko jest mu dopasować bieg czy jakoś tak.. ja bym brał sprawdzona skrzynie czyli autoquad

krystek1992    7

Mam autoquada + eco shift- zwykła wytrzymała prosta skrzynia a w polu nie musisz wajchować bo na każdym biegu masz 4 zakresy prędkości. Ogólnie biegi zmienia się ładnie (miękko) :)

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

takiten    2

Zawsze można ręcznie biegi zmieniać jakby nie dobrał prędkości automat. Tak czy czy inaczej dzięki za opinię bo też się zastanawiałem jak sprawdza się tryb auto w ciężkiej robocie. Dodam że do Directdrive trzeba dopłacić prawię 20 tys. Sam już nie wiem. Tak trochę nie w temacie opłaca się dopłacać do amortyzacji kabiny?

Masterek    7

kabina amortyzowana zdecydowanie tak! sprężyny wystarczają, czy chodzi ci o hydrauliczne? z hydraulicznym są problemy w późniejszym użytkowaniu, tłoki ciekną :/

zyz1o    5

nie ze nie jestem tylko w dwoch johnach mam taka skrzynie i teraz bral bym cos nowoczesnego ;p 

krystek1992    7

DirectDrive gdzieś oglądałem że po 11 000 MTH powoli zaczynał pokazywać jakieś drobne oznaki zużycia tj błędy w kalibracjii, opóźnienia, lekkie szarpnięcia itp. Jedynie wymiana bo remontować się nie opłaca. Ale polak kupi i będzie jeszcze robić na tej skrzyni pare ładnych tysięcy mth. :)

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

feliksio    1

Ja natomiast zamówiłem 6145R że skrzynia AutoPowr. Zobaczymy jak ta bezstopniowa będzie się spisywac. DD jeździłem w orce i bardzo miło się pracowało. Na co ostatecznie padł wybór?

takiten    2

Wybór padł na autoQuad plus ecoshift, myślałem nad direct drive ale tą kasę przeznaczyłem na inne wyposażenie, AutoPower odradzał mi sam diler, ponoć ich wytrzymałość jest słaba zwłaszcza w ciężkiej robocie.

feliksio    1

Ale swoją drogą @takiten szkoda że nie wziąłeś sobie chociaż DirectDrive, 6R z taką wajchą w kabinie na zwykłej skrzyni nie wygląda zbyt sympatycznie, tym bardziej że w konkurencji coraz mniej tego.

wabrzek    0

Jak oceniacie amortyzacja kabiny w 6r. Podobno nie czuć różnicy z lub bez.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek2201
      Witam. Będę wymieniał olej w skrzyni w JD i do tej pory był lany fabryczny Hy-Gard. Czy mogę zalać zamiast tego Fuchs Agrifarm Stou MC 10W40? Bo chciałbym mieć taki sam olej we wszystkich ciągnikach. Lał ktos ten olej do JD? Nie narobi mi problemów. Ciągnik ma rewers elektrohydrauliczny. Bo do NH TD60D myślę że bez problemu się nadaje.
    • Przez wabrzek
      Wiatam mam Emke 2011 r. Program naprawczy na zawór hydrauliki jest zrobiony ale na bzyczenie pompy nie miało to wpływu. Czy ktoś wie jak wyciszyć ten dźwięk. Modele po 2012 maja cicho w kabinie a przed liftem masakra. 
    • Przez wabrzek
      Wiatam mam Emke 2011 r. Program naprawczy na zawór hydrauliki jest zrobiony ale na bzyczenie pompy nie miało to wpływu. Czy ktoś wie jak wyciszyć ten dźwięk. Modele po 2012 maja cicho w kabinie a przed liftem masakra. 
    • Przez Olimi
      Witam
      Mam wielki dylemat odnośnie kupna john deere 8r czy ktoś może posiada taki ciągnik i napisze o jego awariach 😀😀
    • Przez Nowak5425
      Witam, mam JD 5055E i nie wiem czy tylko u mnie tak jest czy tak musi być. Wskazówka od poziomu paliwa w zbiorniku strasznie powoli podnosi się do góry.. Opada również powoli. Ma ktoś może ciągnik seri 5E i podpowie coś na ten temat ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.