Miszka123

Ładowacze czołowe firma Wol-Met -Opinie

Polecane posty

Miszka123    6

Chciałbym was się spytać co sądzicie o tej firmie Wol-Met  co z nich są ładowacze czołowe 
mianowicie  z tej firmy miałby być ładowacz do ciągnika Ursus 1224   czy ktoś z was miał do czynienia z tą firmą i czy też do takiego ciągnika czy zakładaliście   .

Dzwoniłem pytałem  powiedzieli że do ciągnika tego ursus 1224  6 cylindrowego 120km to koszt ładowacz  to z całym kompletem mocowaniami jostickiem  i wszystkim co do mocowania to  9500 zł   następnie interesował mnie osprzęt  czyli łyżko krokodyl 1.8 m  na dwa siłowniki  2900 zł 
chwytak do bel na jeden siłownik 1900 zł  następnie montaż 300 zł a transport gratis  to wychodzi 14600 zł  cena bardzo dobra moim zdaniem nie za duża   co sądzicie 

PARAMETRY
UDŹWIG 1500KG
WYSOKOŚĆ PODNOSZENIA 360cm
POLSKIE SIŁOWNIKI
SWORZNIE TULEJOWANE MOSIĘŻNE
WSZYSTKIE CZĘŚCI RUCHOME SMAROWANE
PRZEWODY HYDRAULICZNE SCHOWANE SĄ W RAMIE KTÓRA POSIADA ZAŚLEPKI SERWISOWE
tu strona ich 
https://www.olx.pl/oferta/tur-tury-ladowacz-czolowy-ladowacze-do-ursusa-nowe-transport-raty-mont-CID757-IDhYOGW.html#df0137f879


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek91    17

jeśli mogę coś doradzić to zastanów się nad lyzkokrokodylem około 5-10 cm szerszym od ciągnika ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszka123    6

jeśli mogę coś doradzić to zastanów się nad lyzkokrokodylem około 5-10 cm szerszym od ciągnika ;-)

a dlaczego  szerszy ? mógłbyś wyjaśnić ?  być może masz rację   bo pierwszy raz do czynienia  z ładowaczami że teraz szukam do kupienia i ta firma wol-met  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. i sprawdź ofertę metal technik. mam ich ładowacz mt02 i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek91    17

nie będziesz miał podwalania ręcznego jak będziesz musiał wybrać coś przy ścianie czy przy murku a po drugie łyżki krokodyl może również służyć do równania ziemi do załadunku itp. i zawsze ciągnik bedzie szedł w składzie po łyżce. każdy klient któremu to zaproponuję to po przemyśleniu bierze szerszy osprzęt niż ciągnik lub ładowarka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo1990    3

Posiadam ładowacz z wol-metu jest już u mnie 8 lat. Powiem szczerze jakość z tamtych latach nie powala ale za to cena przystępna była tak jak jest teraz. W każdym razie drugi raz nie kupił bym tego ładowacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC360    21

Witam posiadam ładowacz wol-met na zetorze7745 od wiosny 2014r i nie mogę powiedzieć złego słowa. Pracuje on u mnie przy wszystkim około550 bel sianokiszonki rocznie, obornik piach i zboża (przy słomie mniej bo mamy drugi ładowacz) jedyne o czym trzeba pamiętać regularne smarowanie. (To chyba jak w każdym) nie miałem z nim problemów i bardzo polecam kosztował nas 12000 montaż we własnym zakresie. Co do łyżki to tak jak kolega wspomniał najlepiej jak jest szerokośći ciągnika lub ciut szersza.

Edytowano przez LukaszC360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszka123    6

aha a co powiecie na tamat chwytaka do balotów  brać na jedne siłownik czy na dwa siłowniki na jeden to równomiernie składa  i nie co tańszy o parę stów ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na jeden lepszy. łatwiej się stogi ustawia
tylko że sprężynami musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikl95    36
Witam chciałem się zapytać o turą wol-metu do c360 https://www.olx.pl/oferta/tur-ladowacz-czolowy-do-ursus-c-360-zestaw-krokodyl-lyzka-CID757-IDy85UT.html Jest on czegoś wart bo cena jest dosyć atrakcyjna w zestawie krokodyl i łyżka tylko nie ma wyprowadzenia na 3 sekcje po prostu nie ma węży, rozdzielacz 3 sekcyjny jest. Co o nim sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

To jest tur 3 sekcyjny, cena normalna jak za ten zestaw, ja ma tur 2b euro ramka nie narzekam 


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

pękac nie pęka ale adaptacja to plastelina, malowanie porażka i hydraulika, węże i złączki to najtańszy badziew pewnie z chin. Na plus ramię, bo jest solidne bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikl95    36

A ta adaptacja pasuje do każdej 360 czy trzeba coś przerabiać?Bo montaż jest samodzielny dlatego się pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

jak masz kabinę mocowaną przez otwór w obudowie to trzeba przerabiac mocowanie kabiny.

tylko i wyłącznie euro ramka.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    891

ponoc w wolmetach 2b juz poprawili polozenie łyzki na podłozu - moze ktos to potwierdzic?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Tylko bierz z montażem bo może coś nie pasować, tak u mnie było 


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3

Wypowiem się w temacie, jako że w ostatni piątek przedstawiciel firmy AGRO-LEN dostarczył mi i zamontował zamówiony kilka dni wcześniej ładowacz TUR 2 WOL-MET (dwusekcyjny). Z braku wolnego czasu i z chęci pozbycia się ewentualnych kłopotów zamówiłem urządzenie wraz z montażem do mojej 360-ki, choć nie była to tania opcja. Pierwszy "zonk" był zaraz po przyjeździe, gdy okazało się, że kierowca nie przywiózł śrub i innych elementów montażowych. Nie przystałem na propozycję szefostwa, żebym zapłacił tylko za maszynę, a oni potem kogoś podeślą i zamontują, bo znając życie wiem, że prawdopodobnie nie doczekałbym się tego. Pan kierowca już wyjeżdżał ode mnie z posesji, gdy okazało się, że brakujące elementy jednak są, zostały schowane pod siedzeniem kierowcy... No to ok. Montaż przebiegł szybko, prawie bez mojego udziału, więc mogłem w tym czasie wykonywać zdalnie swoje obowiązki względem mego pracodawcy. Zostało mi potem zademonstrowane działanie ładowacza, pan odjechał, a ja wróciłem do swoich spraw. bo czas naglił. Całości w świetle dziennym mogłem dokładnie przyjrzeć się dopiero w sobotę rano - w załączeniu przesyłam kilka zdjęć z oględzin. Każdy z Was niech sobie odpowie sam, czy tak powinna wyglądać świeżo kupiona, fabrycznie nowa, póki co jeszcze do niczego nie używana maszyna...

Foto 1

Foto 2

Foto 3

Foto 4

Foto 5

Foto 6

Foto 7

Foto 8

Nie wiem, czy to kiepska jakość powłok lakierniczych, czy złe zabezpieczenie w czasie transportu, czy montaż na zasadzie "byle szybciej", ale niespecjalnie mi się to podoba... Na szczęście te nazbyt liczne obcierki i ślady brutalnego traktowania to tylko kwestia puszki farby w sprayu - ale sam fakt braku dbałości o wyrób zrobił na mnie złe wrażenie. Sam ładowacz natomiast działa poprawnie, baloty podnosi dość żwawo, instalacja jest szczelna - aczkolwiek o jakości mechanicznej wypowiem się nie wcześniej niż po pierwszym roku użytkowania. Całość ma też pewne minusy: 

1) Do montażu trzeba było zdjąć zbiornik z instalacji pneumatycznej. Tur ma przewidziane nowe miejsce dla niego, tyle tylko, że przewody pneumatyczne ciągnika są za krótkie i nie pasują. Będę sobie musiał dorobić nowe - ok, przeżyję, tylko czemu nikt o tym nie informuje przy zakupie ? I czemu firma nie ma w ofercie odpowiednich węży ?

2) Przepięcie siłownika łyżki na sąsiedni punkt mocowania wymaga poużerania się dłuższą chwilę przy zdjęciu segera, stanowiącego zabezpieczenie sworznia przed wysunięciem. Bezsens - i to tym większy, że na drugim końcu siłownika jest normalny sworzeń z zatyczką, możliwy do wyjęcia jednym szybkim ruchem.

3) W ramkę wideł obornikowych wspawane są dwie tuleje do montażu kłów do balotów. Niestety nie pasują one do kłów tzw. uniwersalnych, z końcówką montażową stożkową. Na szczęście takie kły daje się wstawić w sąsiednie, normalne otwory do montażu zębów obornikowych, tylko trzeba rozwiercić z tyłu otwory na gwint do średnicy 22 mm.

4) Last, but not least: to wprawdzie nie "mus", ale byłoby miło, gdyby producent przewidział opcję podłączenia tura inaczej, niż do wyjść hydrauliki zewnętrznej. Szczególnie, że 360-ka to przecież bardzo popularny ciągnik.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

ładowane na szybko i pewnie dlatego, daj foto calego zestawu


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj