Gosc5080R

Cielaki z firmy E-mate Monika Matejewska

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mikruss    536

A jak zaczely chorowac to wymaz z nosa robiles i antybiogram? Ja jak mialem w tym roku problemy z jedna partia dosyc spore to tak zrobilem i wyszedl calkiem inny antybiotyk a dawalismy ich kilka z wetem i te co juz chcialy na tamten swiat zdazylismy uratowac a bylo takich kilka. Koszt takiego badania wyszedl 80 zl.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202
ja robie badanie jak floron nie pomaga. ale jak sa dobrze odrobaczone to floron wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal82sa    17

Kupiłem od tej firmy 17 sztuk w wadze 80 kg, po tygodniu 2 sztuki padły, reszta przy chorowała dość mocno na płuca. Nie wspominając o tym, że na 17 paszportów, tylko 5 było zgodnych. Nie polecam tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202
paszporty niezgodne? to znaczy? a kupowales u nich w siedzibie czy u posrednika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiek11961    0

Hej.

Właśnie zobaczyłem ten temat i po przeczytaniu aż się przeraziłem -_-

Ja też kupiłem cieleta od tej firmy dokładnie to 12 szt różnych nie nazwę ich simentalem, limuse czy herfordem ponieważ mam różne jedne ładne całe czerwone na krótkiej grubej nodze inne wysokie i długie czarne z białym grzbietem.

Zakupiłem ich w maju 2017 roku w wadze 60-80 kg płacąc za sztukę średnio 1500zł większych problemów ze zdrowiem nie miałem zdarzało się że miały biegunkę ale to mamy swoje sposoby bez interwencji weterynarza się obyło.

W tym momencie mają 19msc i każdy jeden jest w wadze +700 planuje dotrzymać ich do końca stycznia zaznaczam że nie jestem jakimś wielkim gospodarzem i pasę ich tym co sam uchoduje czyli owies przezyto, siano suche + dokupuje kukurydzę w ziarnie i Sanbull hp 

Aaaa i cielaki wszystkie są z LITWY 

Jakieś pytania??? 

Chętnie odpowiem 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam16482    3

Odświeżę temat bo akurat wpadłem na ten post przypadkiem a sam wpadłem na cielaki z tej firmy i zaczerpnołem opinie weterynarza, który trochę zna tą firmę. Ja akurat dużo nie mam od nich bo 4szt. Hf i Rw. Zakupiłem je 3tyg. (Pochodzenie Litwa i Łotwa) a teraz są w wieku 5 mieś. I nie mogę narzekać. Zdarzały się jakieś biegunki ale to mniej maleka jakiś proszę i przechodziło. Ostatnio się zgadałem z weterynarze, że obsługuje rolnika co choduje 200szt. opasów i od e-mate kupuje cielęta partiami po 30szt. na raz. Mówi, zdarzają się upadki ale przeważnie tak 2szt. na te 30szt.,  walczył z jednym 2tyg. aby przeżył, a jakis czasz temu zakupił partie cieląt i rządne nie padło. Moje cieleta te z Litwy, Łotwy porównując do Polskich miały lepszy apetyt i mniej chorowały w młodości (nie obrażam naszych cieląt).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj