Alio

Używana Valtra n 121 czy inne marki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość lks91   
Gość lks91

Co do skrętu. Valtra jest 4-cyl. a NH 6-cyl. w NH niech wkręci ograniczniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A co ma ilość cylindrów do szerokości silnika? Oś jest po prostu taka wąska i nic więcej nie zrobisz, jedynym ewentualnym ratunkiem jest zastosowanie dystansów na felgi lub stosowanie specjalnych felg by poszerzyć rozstaw, moja t173 jest 1,5m dłuższa od tego nh, opony ma 10 cm szersze a promień zawracania ma mniejszy od niego...

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@krzysztof Sam jesteś ubogą wersją gatunku ludzkiego :D Ktoś tutaj porównuje Valtre T do N. Jebnijcie się w głowę! Najwięcej do powiedzenia mają zasrane gimbusy oglądające filmiki na YT i kolorowe prospekty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Jedni mieszaja inni coś doradzą i tak jest na tym forum.:) 

Co do opon to znajomy co go ogądał, mówił że mają nawet 60%, sprawdzal daty i są z 2008 roku. Ciągnik z tego co wiadomo pracował gównie w polu.

Temat założyem głównie po to żeby poznać opinie i zdecydować czy warto się wlec 550 km z jakimś mechanikiem. Sam raczej bym się nie wybrał na oględziny. Muszę się też zorientować jak by było w okolicy z ewentualnym serwisem czy częściami zamiennymi. Co do Claasów to jest 2 u sąsiada, 125 i 235 koni, Pracują ładnie choć w tym mniejszym narzeka właśnie na spory apetyt na paliwo a to właśnie 6-tka o sporej pojemności. Tyle że te są nowe 2-3 letnie a i tak już coś w nich serwis dłubał wiele razy a serwis jest dość blisko. 

Jak pisałem, to co mnie korci w tym ciągniku to dość pewna przeszłość. Po tym co się nasłuchałem i naczytałem o różnych przekrętach handlarzy to nie mam ochoty na sprzęt z zachodu ściągany choć na pewno nie wszystkie ciągniki są kombinowane.

Nie jestem jakimś specjalnym znawcą tematu ciągników stąd ten post. 

W jażdym razie ten co go oglądał jest zachwycony jego wyglądem i stanem. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Wymiana koła talerzowego, ataku i uszczelnień w przednim moście, ponad 18k netto w 2010r. Czas oczekiwania na części z Finlandii ok. 2 tyg. Na szczęście wzamian dostaliśmy Valtrę T161 do pracy. Jak kupisz tą N kę, a sprzedający nie dołączy instrukcji obsługi w j. polskim, to chętnię wyślę taką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie w kosiarce krone ramę ściągają 3 tygodnie(z niemiec), także 2 tygodnie z finlandii to dobry wynik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Pewnie tą ramę ściągają teraz zimą... Nie wiem czy byłbys zadowolony, gdyby to było w maju.... A Valterka posypała się akurat na początku orki pod rzepak... Nie twierdzę że Valtra to zły ciągnik, przeciwnie! bardzo solidny! Ale silniczek w N121 wypada słabiutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No oczywiście że teraz, gdyby działo to się w sezonie to byłoby to szybciej bo zamówień więcej, a jak nie to wymusiłbym zastępczy pojazd gdyby nie było czym robić ale nikt normalny chyba nie ma jednego ciągnika na kilkadziesiąt hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Daj sobie spokój z taką Valtrą. Akurat dane mi było pracować takim ciągnikiem i jedno czego nie można mu było zarzucić, to komfort jazdy... miękki przód, amort. kabiny, super! Silnik cholernie paliwożerny, słaby, brak prędkości WOM 540 e, prędkość 40 km/ha tylko przy 2200 obr/min silnika, ciężka zmiana biegów, ale przedewszystkim brak mocy i paliwożerność.. Właściciel w końcu sprzedał to i kupił używanego Fendta. A jakiego koloru ta Valtra?

wilhelm

Napisany Dzisiaj, 00:06

Pewnie tą ramę ściągają teraz zimą... Nie wiem czy byłbys zadowolony, gdyby to było w maju.... A Valterka posypała się akurat na początku orki pod rzepak... Nie twierdzę że Valtra to zły ciągnik, przeciwnie! bardzo solidny! Ale silniczek w N121 wypada słabiutko.

zastanów sie co piszesz bo bardzo szybko zmieniasz zdanie na początku odradzasz a za chwile piszesz że to dobry ciągnik 

UBOGA WERSJO GATUNKU LUDZKIEGO bo jak narazie to nic ciekawego do tematu nie wniosłeś poza swoimi wypocinami 

Wymiana koła talerzowego, ataku i uszczelnień w przednim moście, ponad 18k netto w 2010r. Czas oczekiwania na części z Finlandii ok. 2 tyg. Na szczęście wzamian dostaliśmy Valtrę T161 do pracy. Jak kupisz tą N kę, a sprzedający nie dołączy instrukcji obsługi w j. polskim, to chętnię wyślę taką :)

jedyną osobą która porównuje wersje T i omawianą N jesteś ty i jak jeździłeś wspomnianą T i udzielasz sie w temacie omawianej N i jeszcze na forum sie żelisz że ktoś sie nie zna poprostu śmieszny jesteś "GATUNKU LUDZKI" i wogóle nie jesteś wiarygodny nawet nie jetem pewien czy jeżdziłeś kiedykolwiek takim ciągnikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

witam

jeżeli chodzi o markę Valtra to to jest porządny sprzęt, na wiosnę 2016r miałem na próbę Valtrę N124 i powiem Ci ze ciągnik mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. osobiście posiadam zetora 12245 i powie tyle ze Valtra ma lepiej sobie radzila jak zetorek . miala co prawda obciążnik ale uciąg i moc byla lepsza w valtrze.

co prawda to nowszy model ale napewno godnie zastąpi mtz . waże zeby tylko byla w dobrym stanie, zycze udanego zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@krzysztof1987
Tak, pracowałem Valtrą N121 Advance z 2008 r. Twierdze że ciągnik solidnie skonstruowany i nieźle wykonany, jak na tamte czasy, ale potencjalnemu nabywcy odradzam stanowczo ze względu na kiepskie osiągi silnika i paliwożerność.. Nie czarujmy się, motorek 4 cyl. o poj. 4,4 l. d*py nie będzie urywał. Dodatkowo skrzynia nie jest optymalnie zestopniowana do możliwości tego silnika. Podczas 12 godzin w prasie Claas Variant ciągnik potrafił spalić 160 -170 l. paliwa, podczas gdy Fendt 716 vario tms potrafi zmieścić się w 100 litrach! ciągnik 170 km!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@mgrlukash Kolega pisze,że ciągnik jest z 2008 r. a nie nowy! Więc nie pier**l mi tu swoich kocopołów, bo wiem lepiej o czym jest ten temat!

A skąd wiesz co właściciel wybrał w opcji? Siedziałeś w niej a może to był Twój ciągnik.

 

 

kolego z choinki sie urwałeś jak valtra fendt  challenger czy mf to aktualnie jeden koncern produkujący ciągniki(AGCO) piszesz żeby nie kupował valtry a kupił fendta śmieszny jesteś 

i na jakiej podstawie twierdzisz że jak jest używany to ktoś nie mógł wyposażyć go w 540E jak sie nie znasz w temacie to nie udawaj eksperta 

Marki AGCO[edytuj]

 

 

Akurat ten Fendt którym on się zachwyca produkowany był 20 lat temu nie miał nic wspólnego z Valtrą.

 

A co wspólnego ma k**wa ciągnik Valtra z Fendtem...! No co do ch*ja ?! Odnośnie 540 e, to w 2008 roku nie było w tych maszynach takiej opcji nawet! I nie dyskutuj z kimś, kto prawie 2000 mth męczył się z tym ciągnikiem!

I nie namawiam nikogo do zakupu żadnego Fendta, tylko napisałem że akurat ta Valtra została wymieniona na Fendta! Zresztą już czwartego z koleji..

 

Ze starym nic a z nowym wiele.

Nie było w 2008a jakimś cudem 2004 ma?

https://www.otomoto.pl/oferta/valtra-valtra-c-100-klima-tur-valtra-c-100-z-turem-stoll-john-deere-fendt-ID6yy7vp.html

Żebyś się zaraz nie czepiał to masz jeszcze fotkę 1000e w starym Valmecie:

gebraucht-Valtra-8350-Allrad_4230237_9.j

 

 

Wymiana koła talerzowego, ataku i uszczelnień w przednim moście, ponad 18k netto w 2010r. Czas oczekiwania na części z Finlandii ok. 2 tyg. Na szczęście wzamian dostaliśmy Valtrę T161 do pracy. Jak kupisz tą N kę, a sprzedający nie dołączy instrukcji obsługi w j. polskim, to chętnię wyślę taką :)

 

 

@mgrlukash Kolega pisze,że ciągnik jest z 2008 r. a nie nowy! Więc nie pier**l mi tu swoich kocopołów, bo wiem lepiej o czym jest ten temat!

 

Argumentów braknie to po przekleństwa i ubliżanie się sięga. Co do mostu to on jest włoski - Dana, ten sam stosuje Massey Ferguson i jeszcze kilku innych producentów.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Wersja advance, więc niewiele dotakowych opcji występowało w tej wersji. A już wogóle nie było opcji WOM 540 eco. Valtra którą pracowałem, została sprzedana w ok. Mrągowa do robót leśnych. Była zielona, więc to nie ta z ogłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stepek93    16

Ciagniki serii n1 uchodza za dosc trwale i malo awaryjne. Co do spalania, jesli wszystko , silnikiem jest ok to naprawde nie beda palic duzo. Na ten areal spokojnie wystarczy i bedziesz zadowolony jesli dobierzesz do niej odpowiednie maszyny. W mojej okolicy posiadaja nawet 100konne valtry na polowe wieksze arealy.

Jesli zdecydujesz sie tam pojechac to zwroc uwage na filtry jakie sa zamontowane, jesli nie sa orginalne to znaczy, ze ktos oszczedzal na serwisie, a jesli filtry sa nieorginalne toi oleje raczej beda zamiennikami. A jezeli ktos wleje nieodpowiedni olej chociazby do skrzyni to musisz liczyc liczyc sie z tym, ze predzej czy pozniej cos sie stanie ze sprzeglami, a ceny naprawy takiej skrzyni moga Cie juz troche zaskoczyc. Kolejna sprawa sprawdz jak wchodza biegi, czy podczas zmiany przelozen nie czuc ze cos w skrzyni zgrzyta, halasuje- to kolejny niepokojacy objaw, ciagnik powinien tez rowno pracowac, niepowinno wystepowac bujania nim podczas gaszenia.

Zeby niebylo, ze Cie strasze chce Ci pomoc i dlatego przy kupnie zwroc na to uwage. Ciagniki serii n1 przy odpowiednim serwisowaniu i eksploatowaniu naprawde potrafia odwdzieczyc sie bezawaryjnoscia. Jesli cos wiecej bedziej chcial wiedziec to napisz, chetnie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dzięki za wiele porad. Zaraz przejrzę posty i wcisnę niejedną strzałkę do gory. Żadnej decyzji na razie nie podjąłem ale bardzo dzięki za ostatni post. Myślę że gdybym się zdecydował jechac to oglądać to do Kolegi się na pewno odezwę. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Tak jak pisałem wcześniej, jeśli zdecydujesz się kupić tą Valtrę, a sprzedający nie dołączy instrukcji, to oddam za darmo. W tym ciągniku napewno się przyda, zwłaszcza początkującemu operatorowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Akurat ten ciągnik to jest w miarę prosty w obsłudze, uwierz mi ze jest mnóstwo innych marek które są bardziej skomplikowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

W miarę.. Podczas programowania U Pilota na uwrociach osobiście korzystałem ze wskazówek zawartych w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U pilot to wyposażenie bez którego da się spokojnie przeżyć i jest tak naprawdę jedynym systemem który trzeba zaprogramować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Nie żebym się czepiał, ale zdjęcie zrobione sporo wcześniej niż ogłoszenie. Pytanie , czy był wcześniej wystawiony. Jeśli tak, to dlaczego się nie sprzedał, bo wygląda naprawdę ok. Osobiście na główny wolałbym szóstkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Takim trochę paradoksem u mnie jest to, że pracuję zawodowo a te 40 ha się "po godzinach" obrabia. No i w "pracy' zajmuję się automatyką i umiem programować wszelkie falowniki, sterowniki PLC czy ostatnio nawet roboty przemysłowe a o nowoczesnych ciągnikach nie mam w zasadzie pojęcia. A marzy mi się nauczyć choćby diagnozować ciągniki i zrobić  z tego dodatkowe źródło dochodu zamiast pracy na etacie. Ale pojęcia nie mam gdzie taką wiedzę można zdobyć. Co do zdjęcia to chyba pisałem, że było robione we wrześniu a ogłoszenie nie wiem od kiedy, Odkąd go obserwuję to cena była już obniżona o 5 tys ze 140 w styczniu. Firmie zależy na szybkim odzyskaniu kasy. Pracownik firmy pytany o zainteresowanie ogłoszeniem mówił, że było niewielkie zainteresowanie. 

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Jeśli zależy im na sprzedaży to nie powinno być kłopotu by dali ci kontakt do poprzedniego właściciela . Jesli nie bedzie chciał gadać to rozpytaj sąsiadów to wiele sie dowiesz.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

3 lata temu trudno było sprzedać taką Valtrę. "Nasza" została postawiona w komis, w końcu po dwóch miesiącach wróciła do gosp. na żniwa, bo był potrzebny ciągnik.. a kasy na następcę nie było, bo Valtra nie została sprzedana... W 2013 r. nie było chętnego na ten ciągnik (2008 r.prod.) za 155 tyś. Dodam że w 2008 kosztował ponad 300!
@Alio Kolega - sąsiad obrabia prawie 80 ha rozrzuconych w promieniu kilkunastu km., dodatkowo prowadzi chów trzody, i też pracuje (w systemie zmianowym). Głównym koniem w jego gosp. jest Massey 125 km i MTZ 82 do nawozów i oprysków. Spokojnie się gość wyrabia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Valtra to bardzo solidna firma . Z doświadczenia wiem żeby wystrzegać się Jd z przebiegami 10 tys bo można się wpakować w ładne gówno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez Czaaro

    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj