bartekandruszko

Case 5150 problem z pidnośnikiem

Polecane posty

Witam mam problem z podnośnikiem w case 5150 problem polega na tym że po podniesieniu maszyny i zgaszeniu silnika podnosnik opuszcza dość w szybkim tempie, moje pytanie brzmi co może być przyczyną, nie szczelność na tloczysku? jak się za to zabrać, może coś innego? A drugi problem to bardzo szybko opuszcza jak na pracującym silniku mam podniesioną maszynę i wezmę na opuszczanie to można powiedzieć że nią rzuca o ziemię wcale nie reaguje na te małe pokrętło od prędkości opuszczania może to jest powiązane z tym że nie trzyma maszyny na zgaszonym silniku. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek26    1

Prawdopodobnie uszczelniacze na tłoku podnośnika (lub rysy). Ewentualnie elektrozawór podnośnika przepuszcza w co wątpię (ale jest taka opcja). 
Zdejmij "tyłek" i sprawdź co w środku się dzieje. Kiedy zmieniałeś olej? Są opiłki? 

Zacznij na pewno od tłoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Traktor nie dawno kupiłem. Oleju nie zmieniałem traktor kupiłem od rolnika i mówił że olej zmieniał co każdych 1000 godzin pracy i że na tym oleju mogę jeszcze jeździć. A więc muszę zdjąć cały tył. Jeśli będę coś więcej wiedział to dam znać. Dzięki za pomoc.

Edytowano przez bartekandruszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Nie wiem po co zdejmowac cały tył żeby dostać sie do tłoka.... starczy odkrecić dekiel z dołu i tłok sam wyskoczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ja ten dekiel odkręcałem bo wymieniałem uszczelke na nim i tyle a tłok(krążek z uszczelniaczami) sam wyleciał ale sie mu nie przyglądałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilP1996    0

Witam mam taki problem z podnośnikiem w Case 5150. Nie działa mi sterowanie tą dzwignią od funkcji roboczej. i Jeszcze jeden taki problem przy uruchamianiu ciągnika podnośnik sam podnosi do góry chociaż na przełaczniku jest na funkcji opuszcanie. Co może być przyczyną tych usterek proszę  o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek26    1

Witam mam taki problem z podnośnikiem w Case 5150. Nie działa mi sterowanie tą dzwignią od funkcji roboczej. i Jeszcze jeden taki problem przy uruchamianiu ciągnika podnośnik sam podnosi do góry chociaż na przełaczniku jest na funkcji opuszcanie. Co może być przyczyną tych usterek proszę  o pomoc. Pozdrawiam

 

Odnośnie podnośnika:

1) opada po wyłączeniu silnika?

2) ja myślę że masz źle ustawione potencjometry od siły i prędkości podnoszenia. 

 

Funkcje robocze:

1) bezpieczniki?

2) sprawdź wiązkę czy nie uszkodzone

3) spróbuj podmienić potencjometr na inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilP1996    0

Podnosnik podnosi do góry przy zapalonym silniku.Potecjometr mam ustawiony na srodkowa pozycje. A gdzie sa bezpieczniki od funkcji roboczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat..

Case 5150 podczas podnoszenia pługa wywala oleje spod pokrywy gdzie jest tłok.. 

Odrecilem spuściłem olej. Nie było tam żadnej uszczelki czy ktoś wie gdzie taka uszczelkę dostanę? Mechanik doradzil aby złożyć to na silikon

IMG20210112082646.jpg

received_211457590684197.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUBA989    4

Witam, potrzebuje taki trójnik jak zaznaczony na zdjęciu żeby wpiąć się do dodatkowego siłownika podnoszenia. Wie ktoś gdzie można taki kupić?? Pozdrawiam 

IMG_20220917_132220.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
6 godzin temu, KUBA989 napisał:

Witam, potrzebuje taki trójnik jak zaznaczony na zdjęciu żeby wpiąć się do dodatkowego siłownika podnoszenia. Wie ktoś gdzie można taki kupić?? Pozdrawiam 

IMG_20220917_132220.jpg

U mnie jest akurat taki. 

 

20220917_134312.jpg

20220917_134305.jpg

Mam jeszcze jedno pytanie?

Gdzie masz podpięty ten wężyk koło tego trójtrójnika bo u mnie wogule tego nie ma?🤔

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUBA989    4
38 minut temu, PRIMO napisał:

U mnie jest akurat taki. 

 

20220917_134312.jpg

20220917_134305.jpg

Mam jeszcze jedno pytanie?

Gdzie masz podpięty ten wężyk koło tego trójtrójnika bo u mnie wogule tego nie ma?🤔

Akurat to zdjęcie jest nie od mojego ciągnika i nie wiem do czego służy ale wydaję mi się że może to być jakiś odpowietrznik, u mnie też tego nie ma 😏 A ty masz to oryginalnie założony ten trójnik? I czy masz orginalny siłownik? Pozdrawiam 

Edytowano przez KUBA989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 minuty temu, KUBA989 napisał:

Akurat to zdjęcie jest nie od mojego ciągnika i nie wiem do czego służy ale wydaję mi się że może to być jakiś odpowietrznik, u mnie też tego nie ma 😏 A ty masz to oryginalnie założony ten trójnik? I czy masz orginalny siłownik? Pozdrawiam 

Jak kupiłem to już był ten dodatkowy siłownik. 

Wygląda mi to na oryginał ale pewnościnie mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUBA989    4
12 minut temu, PRIMO napisał:

Jak kupiłem to już był ten dodatkowy siłownik. 

Wygląda mi to na oryginał ale pewnościnie mam. 

A pokazał byś zdjęcie jak on wygląda i jak jest zamontowany bo właśnie chcę owy założyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario35
      Witam. Posiadam case 5150 i mam mały problem z hydrauliką. Mianowicie gdy ramiona podnośnika  podniesione na max (np. rozrzutnik obornika zapięty na dolni zaczep wiec ramiona muszą być u góry) to olej hydrauliczny zostaje przy większych obrotach silnika wyrzucany przez odpowietrznik znajdujący sie w tyle i tez przez uszczelnienia jednego z ramion. Czy moze być cos gdzieś przytkane? gdzie szukać, od czego zacząć? Pozdrawiam i czekam na pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj