gr_rat

producenci trzody wiadomo coś o obowiązku grodzenia posesji ? ASF

Polecane posty

gr_rat    19

witam panowie wiadomo coś konkretnie czy jest ten obowiązek grodzenia gospodarstw z trwałym fundamentem ? słuchy chodzą a o konkretach nic nikt nie mówi . zapraszam do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepiej nie wywoływać wilka z lasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banbus123    1

lepiej sobie ogrodz bo cie sie beda chodzic wścipscy sasiedzi i zwierzeta a co za tym idzie roznosza rozne dziadowstwo ja jestem ogrodzony betonowym plotem na dwa metry i mam spokoj z gapiami i zwierzetami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

temat niestety jest poważny i nie ma sobie co tu żartów stroić. 

 

dzisiaj gadałem z kolesiem pod bankomatem to powiedział że sąsiad co ma pewnie ze 60 macior (wszystko tuczy) to już część

ogrodzenia postawił (nie wiem czy z podmurówką czy bez) 

 

Z kolei podpytywałem weta co u nas pisze świadectwa to stwierdził że na razie cicho u powiatowego ale jego zdaniem to tylko

kwestia czasu. Poza tym definitywnie skończy się pisanie kwitów od ręki u niego a najgorszą opcją może być to że nagle pojawią

się nowe przepisy i powiatowi zostaną zobowiązani do poinformowania każdego co ma świnie że jest termin 2 tygodnie czy miesiąc

na dostosowanie się a jak nie to nie dostanie się świadectwa i legalnie nie sprzeda. 

 

tak czy siak robi się nie ciekawie, choć niektórzy weterynarze twierdzą że podmurówka nie będzie wymagana tylko np. siatka

albo sztachety

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A zna  już rozmiar oczek w siaDCE?I INNE WYMOGI? nAJGORSI SĄ CI co przed szereg wychodzą B)


Jak już to termin będzie kilka miesięcy a nie żadne 2  tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

nie znam żadnych szczegółów, może gdzieś zasięgał informacji co powinno wystarczyć, poza tym gość jest z gatunku

tych myślących więc zapewne wyrzeźbi coś z zapasem na polską nadgorliwość

 

Staszek, nie liczyłbym na kilka miesięcy znając naszych szanownych myślicieli ;) , sam wyczekuje na jakieś informacje

bo albo inwestycje i dalej do przodu albo trzeba zmienić dietę na kurczakową

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

sytuacje może być jak kiedyś z płytami gnojowymi , zrobiło się głośno ludzie zaczęli robić a przyszło co do czego to się okazało ze jednak to nie był przymus i tyle z tej akcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie tak będzie dlatego uważam że nie należy wychodzić przed szereg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67
Napisano (edytowany)

Najnowsze informacje do tego tematu, choć jak widać z treści o ogrodzeniach nic nie piszą bo może poszli po rozum do głowy

ale są inne kwiatki. Info to skopiowany artykuł ze strony farmera

 

"Ministerstwo Rolnictwa przedstawiło wczoraj do konsultacji projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia działalności w zakresie utrzymywania zwierząt gospodarskich, w celu umieszczania na rynku tych zwierząt lub produktów pochodzących z tych zwierząt lub od tych zwierząt, zmieniającego poprzednie, z 18 września 2003 roku.

Zmiany wynikają ze zmian ustawowych i z potrzeby rozszerzenia obowiązujących wymagań.

I tak wymagane będzie prowadzenie:

- spisu wyjeżdżających i wjeżdżających do gospodarstwa środków transportu zwierząt, produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, ściółki lub pasz

- spisu wejść osób do pomieszczeń, w których są utrzymywane zwierzęta gospodarskie.

Ponadto trzeba zapewnić, że narzędzia i sprzęt wykorzystywane do obsługi zwierząt będą używane tylko w danym gospodarstwie.

Wymagane będzie wydzielenie miejsca do składowania zwłok padłych zwierząt.

Te gospodarstwa, w których są niecki dezynfekcyjne nie będą musiały mieć mat dezynfekcyjnych.

Jak dodano, do obiektów budowlanych, w których są utrzymywane zwierzęta gospodarskie, nie mogą mieć dostępu zwierzęta domowe (kot czy pies).

Dopisano też koniczność przeprowadzania okresowej dezynsekcji i deratyzacji.

Te wymogi nie będą miały w praktyce skutków finansowych dla rolników utrzymujących zwierzęta – ocenia ministerstwo.

Dodajmy, że utrzymano pozostałe wymogi, obowiązujące na podstawie poprzedniego rozporządzenia, jak np. obowiązek wydzielenia miejsca do składowania obornika.

Rozporządzenie ma wejść w życie 14 dni po ogłoszeniu."

 
Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

skutków finansowych nie będzie hehe wszystko się samo i za darmo zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
Napisano (edytowany)

Powie mi ktoś jak taka niecka dezynfekcyjna ma wyglądać zimą?? Zadaszenie ściany i ogrzewana by spełniała swoje zadanie??

Chyba każdy wie, że zamarznie i śniegu napier...

Dla małego gospodarstwa taka niecka wybudowanie, to już przeboleje- ok ,ale zmiana i uzupełnianie środka to duże koszty.! Druga sprawa jak wymienić po czasie to gdzie to wylać, pewnie musi ktoś przyjechać i utylizować :) Na opakowaniu virkona pisze chyba co 2tyg wymiana. Wymiary niecki no tak by koło ciągnika się optoczyło 4m na 2,5m i głębokość cieczy z 5cm  . Tam nie wejdzie 100l środka...... jakie to koszty.

Potem koty wybić, kraty w oka drzwi i chemią walić w myszki- zapowiada się nie źle .

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

będzie tak jak zawsze dla tych co wymyślają te przepisy wszystko proste łatwe i bez kosztów a spytać się ich jak to ma wyglądać w praktyce to sami nie wiedzą i machają ręką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

od paru dni mam wyłożoną mate dezynfekcyjną na wjeździe (ze względu na ptasią grypę) i jak na razie nie zamarza tylko trzeba do wody dodać soli i środek dezynfekcyjny ale z tymi płotami to coś jest na rzeczy ponieważ podczas kontroli kur wet usłyszał świnie i odrazu pytanie czy też świnie hoduję jak powiedziałem ile mam w chlewie od razu tam wciekł bez pytania obejrzał wszystkie sztuki i warunki i bardzo dokładnie obszedł ogrodzenie dał listę rzeczy do poprawy i powiedział że za dwa miechy zajrzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Bo podobny przepis już niby funkcjonuje, chlewnia ma być ze wszystkich stron ogrodzona (czy w ramach ogrodzenia całego gospodarstwa, czy tylko sam budynek, wsio jedno), jedynie o obowiązkowym ogrodzeniu z fundamentem jeszcze nic nie było, PIW przestrzegał u nas o tym już w zeszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rio    7

A ja dzisiaj zakomunikowałem mojemu Reksiowi że koniec ze spaniem w oborze na sianku bo przepisy nie pozwalają, na co reksiu najpierw pomerdał ogonem a następnie zaczął lizać się po jajcach i w ten właśnie sposób pokazał gdzie ma te ich przepisy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 No i to jest dowód na to że psy są bardzo inteligentne B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Brawa dla Reksia :D  :D

 

A na wiosnę jak ziemia puści trzeba postawić kotom getto.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj