alvaroalvaro78

Case Magnum MX 180-270

Polecane posty

alvaroalvaro78    141

Witam

Są tu użytkownicy tych ciągników ? Kupiłem MX220 parę dni temu i czekam na transport. Rozeznaję ilości potrzebnych olejów i filtrów. Ktoś podzieli się wrażeniami z użytkowania? Jak kalibruje się skrzynie, podnośnik i wom ? Jest on bliźniakiem serii TG w NH czy tylko mi się wydaje?

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

ile dałeś za mx? i z którego roku , masz do niego jakieś maszyny ? i dlaczego tego wybrałeś , jak możesz to podziel się swym zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jednak MX. Wujek pracuje  od nowości na 270 to na początku bardo się psuł. Przyszły dwa na Polskę tamten bez awarii, a  ten co chwile coś. Dopiero jak zmienili oprogramowanie to wszystko sie uspokoiło. Dokupili JD większego i myśleli nad sprzedażą MX,  ale po testach JD nie ma szans na sprzedaż MX. Dużoooo mniej pali MX i jakiś lepszy  w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jednak zawsze to "amerykańce", ustępujące NASZEMU Fendtowi pod każdym względem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870

Wasz Fendt skonczył sie na starej serii 600 ewentualnie 800 nic powyżej jeżeli chodzi o ciężkich zawodników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

noo może bym się z tym do końca nie zgodził ale prawdą jest że jakość coraz gorsza w fendta bynajmniej w ciągnikach a inne maszyny to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

MX z 2000 roku 78000zł brutto z transportem do mnie. Niby 10tys godzin od pierwszego właściciela z Francji. Opony do wymiany, wszystko działa, zrobić kompletny serwis olejowo filtrowy, umyć i wypolerować bo nie picowany do sprzedaży i tyle... Co do maszyn mam ciężkie ziemie więc 5 obrotowa Kuhn Multimaster 121, Carrier 4.2m czy ciężkie brony 12polowe wcale nie będą dla niego za małe... Będzie "pomocnikiem" od ciezkiej roboty dla T7.210AC bo ten nawet po programie ma co robić szczególnie z tależówka. Dlaczego MX ? Bo szukaliśmy czegoś do 80 max 100 tys ale w przedziale 180-200 koni a TM czy MXMy 190 nie mają dobrych opinii...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870

Te ciagniki są tanie jak barszcz. Z ciekawości przejrzałem ceny i bylem zaskoczony że kosztują tyle samo co starsze o 10 albo więcej lat Magnumy o Fendtach nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

no dokładnie case niby kawał byka ale cena nie duża , sporo ciągników przebija ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zadowlony z zakupu, wyszły jakies   kwiatki, niespodzianki?  Bo sam szukam czegos mocnego a niedrogiego :) Cena tych magnumów jest naprawde atrakcyjna.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Sorry że tak późno ale umknęło mi Twoje zapytanie. Zadowolony. Tej zimy postawiliśmy go na serwis. Wymiana tarczek z uszczelnieniami plus uszczelnienia przecieków w kilku miejscach - 7500pln plus robota czyli kolo 10000pln sie zamknie. Nie ma tragedii. Ale traktor rozebrany w mak robiony przez serwisantów którzy przeszli na własną działalność.Resized_20181213_135133_4024.thumb.jpeg.ee93c1b1518621022c15e97a361a5085.jpeg

Silnik lubi paliwo także trzeba mieć mu co zapiąć żeby posiadanie takiego konia się opłacało. Masa i jej rozłożenie eleganckie.

Resized_20181207_142117_9354.jpeg

Resized_20181213_135038_5926.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tych serwisantów to można sobie wsadzić. Skrzynia się rozpadła. Albo był zrobiony na sztukę albo serwisanci nie mają pojęcia co robia. Obecnie jestem właścicielem tego traktora i rozleciał się przy przebiegu 10600 godzin 

Tak wyglądały fanty wyciągnięte że skrzyni z tego remontowanego traktora 😅

IMG_20221010_153719.jpg

IMG_20221010_153710.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Przykro mi ze tak się stało. Rozumiem że to zdjęcie tego bocznego filtra przy prawym kole na dnie skrzyni. Skrzynia nie była naprawiana po łepkach bo za dużo kosztuje robocizna w tych koniach żeby oszczędzać.Teraz poszły jakieś tryby czy co? W moim TG (następcy Magnum’y) po tym jak dostał nowe opony poszedł atak w przednim moście. Zaparcie plus zużycie elementów dało o sobie znać…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Pan wie co się stało ponieważ traktor był złożony na sztukę z rozwalonym koszem średniego zakresu oraz uszkodzony wał średniego i wysokiego zakresu i poprostu się to rozsypal. Było sztukowanie że strony mechaników aby tylko sprzedać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj