Skocz do zawartości
ZetorPower

jaki agregat talerzowy 3m na Lubelskie Burowiny (Rędziny)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZetorPower    0

Witam zamierzam kupić agregat talerzowy 3m na razie do Forterry 11441 agregat miał by uprawiać ścierniska i czasem popracować przedsiewnie agregat raczej z polskich firm tylko własnie chodzi o to żeby dawał radę na burowinach Koledzy z Lubelszczyzny powinni wiedziec o co chodzi z tym typem gleby i jaki wał do niego dobrać w standardach jest rurowy ale jeżeli przyjdzie mi nim pracować po orce po zaschniętej burowinie to np wał packera lepiej rozbije grude niż rurowy nie? może mieć hydropak ale nie musi

zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

kitowiak    382

To pewnie pomyśl o Tolmecie... tylko z wałem strunowym... rurowy bardziej na lekkie ziemie :) a skąd dokładnie jesteś ?

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    215

Jak wał na borowinę to tylko ciężki, wg. mnie najlepszy crosskill, ewentualnie daszkowy lub packer.

Co do samego agregatu to musi być solidny i ciężki, najlepiej na zabezpieczeniu non stop ( tolmet ma tylko amortyzatory gumowe ), duże wycięte talerze ( ostrzone również w wycięciach ).

Nie wiem czy na takie gleby talerzowy to dobry wybór, a nie myślałeś o gruberze? 

Choć fakt że przedsiewnie jak nie jest mokro to doprawisz ale jak mokro to natnie kostek które zaschną i to dopiero rozbij ( do wiosny trzeba czekać:)).

ZetorPower    0

akmaly

mam agregat podorywkowy agomasz ze stopami od mandama tylko że jak juz 2 lata po koleji robiłem a wiadomo te lata były suche to ciągniki ledwo go ciągały po burowninie mowie tu o forterze i o 10540 szkoda mi ciagnikow i dlatego myslałem ze moze lzej bedzie robic takim talerzowym, talerzowke tez mam unie cut ale jak sucho to marnie robi a nie wiadomo ile obciazenia nie nakładziesz bo i gorki sie trafiaja i trzeba zredukowac na mniejszy bieg a wiadmo przy talerzowce jak wolno jedziesz to **uja robi dlatego pytam was ktory daje rade na burowinie bo nie chce kupowac w ciemno a potem sie okze ze bede min tylko robil lzejsze ziemie

ZetorPower    0

Ej Panowie a co powiedzie na taką talerzówkę czy też agregat talerzowy na sprężynie np o ten firmy Mandam czy taki agregat ze sprężyna dopasuje się lepiej do gleby często twardej i suchej ??? może i troche droższy jest ale mi chodzi o to żeby dobrze zrobił

http://www.mandam.com.pl/index.php?page=product_talc&lang=pl

ups sorry że post pod postem

Edytowano przez ZetorPower

wiesiek63zmc    54

Nie oceniam firmy ale rozwiązanie mocowania talerzy 5+  szczególnie przy szerokiej maszynie i nirównościach na polu ,choćby po przejechaniu kombajnu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 343
      Witam.Przymierzam się do zakupu talerzówki szerokość od 4 do 4,5 m  do 35 tys .Zastanawiam się jaką firmę wybrać sprzedawca poleca mi euro masz (pierwsze słyszę o tej firmie) ,ale jemu bardzo nie ufam bo to chyba wiadomo ,że każdy swoje będzie promować , rozważałem agro masza fajnie nawet to wygląda tylko nie wiem czy jakość poprawiła się jego mam agregat uprawowy z tej firmy 5 letni to stal słaba pęka i rozciąga się. Tyle tych firm jest do wyboru ,że nie wiem co wybrać ,może ktoś coś doradzi lub powie co ma i czy warto w to wchodzić.
    • Przez Oliś
      Witam. Mam w planach zakup brony talerzowej firmy landstal , na talerzach 560 mm z wałem zembatym , o szerokości 2,5 m . Proszę o opinie głównie posiadaczy i jak maszyna się spisuje. Z góry dziękuję za porady.
    • Przez KoziolekCS
      Witam, 
      Chciałbym się dowiedzieć czy ma ktoś jakieś informacje na temat maszyn firmy Landstal, posiada ktoś może lub pracował z nimi?  Ostatnio na targach widziałem ich maszyny i wydawały się całkiem niezłe. 

• Przez rolnik556
      Cześć, stoję przed wyborem agregatu, co bardziej polecacie? Mi się bardziej podoba Cross, chodź Kos z podwojna broną talerzową chyba też powinien robić dobra robotę ;) Aktualnie użytkuje agregat Frost i chce zmienić na coś konkretnego ;) może ktoś z was użytkuje Crossa? jakieś opinie ?
    • Przez witek
      hej jaki kupić agregat dla ciągnika o mocy 160km ?? firma i szerokośc ??....ziemnia u mnie raczej cięzka w uprawie

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.