petzi

część zetor 7211 probem dostępności ukl.pneumatyczny

Polecane posty

petzi    1

czy wie ktoś gdzie można kupić "zawór" ciśnienia do którego podłącza się przewód zewnętrzny do pompowania? niestety allegro i lokalne sklepy/serwis tego nie mają, a mam uszkodzone to z racji wieku plastik popękał i nie działa, a zakup całej spęzarki dla tego zaworu mijał by się z celem, więc jeśli ktos kiedyś gdzieś kupował to proszę o pomoc

post-58448-0-12197900-1484239288_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

niestety nie ma wybitego numeru, a wyjęte jest to ze sprężarki (pewnie wszystkie zetory tej serii mają taką samą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Ale to jest ze sprezarki czy z tego regulator gdzie podlaczasz przewod do pompowania kół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Jak z odolejacza to w katalogu nie ma pdoziału na częsci niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    694

jak to z odolejacza to w czym problem. wystarczy kupić nawet taki od c360. będzie pasował bez wiekszych przeróbek


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

dokładnie jest to z regulatora ciśnienia powietrza takiego jak na zdjęciu poniżej, a 'zawór' którego szukam jest pod plastikowym kapturkiem, jak zaznaczono strzałką

post-58448-0-25592700-1484251880.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Tak z ciekawości - Ile taki regulator ?   Już wiem - myślałem że więcej .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

ALe powietrze CI nim ucieka? Nie idzie na butle czy nie da sie pompować koł? Bo jak to ostatnie to olej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Napisz najlepiej do którejś z hurtowni z Kalisza czy występuje ta część osobno w sprzedaży, może przy najbliższej dostawie sprowadzą Ci również.

Producentem jest czeska firma MOTOR JIKOV więc może u nich też szukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Caly regulator ok 400 pln, samej tej części ktora Cie interesuje nie dostaniesz nigdzie, pytałem nawet na szrotach gdzie zetory rozkręcają i zwyczajnie w świecie tego nie ma. Dobrze ze ktos powiedzial ze od ruska pasuje bo ja się juz przymierzalem zeby zakladac odolejacz i zawór bezpieczeństwa od 360


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

https://agri-truck.pl/pozostale-zawory-zawor-kontrolny-polaczenie-testowe,c717,p6900,pl.html

 

Zawór kontrolny się to nazywa, trzeba znać rodzaj gwintu. 

 

Jeśli do wymiany jest cały zawór to polecam zastosować : 

 

https://agri-truck.pl/osuszacze-i-wklady-osuszacz-powietrza-kpl-13-bar-neoplan,c667,p6620,pl.html

 

Jedyne co trzeba zrobić to obniżyć ciśnienie, regulacja jest bardzo prosta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

problem rozwiązany, uszczelki kupić nie można, a jedynym rozwiązaniem jest zakup całego regulatora, ale można dorobić taką uszczelkę w googlach jest sporo firm, dorobiłem we wrocławiu cena 20zł realizacja 10min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Czyz awor hamulcowy od 60 pasuje do zetora 7245? Na 1 rzut oka wyglada podobnie ale czy bedzie pasowal na mocowanie. Obecny jest dobry tylko gdzies powoli nim powietrze ucieka, tak ze w 10 min wyleci całe powietrze z układu a mam w 60 sprawny a tam nie uzywam pneumatyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Na mocowanie pasuję,jak się nie mylę rozstaw śrub ten sam,wiem,że jak wsadzałem do ursusa 1222 zawór z 60-tki to pasował bez przeróbek,do zetora 7245 też powinien pasować bo praktycznie w zetorach i ursusach jest podobna instalacja pneumatyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Rozebralem oba i ten od zetora jest aluminiowy w srodku i jest w duzo lepszym stanie niz ten od 60, wyczyscilem i nic juz nie ucieka, Ten od 60 jest zeliwny i strasznie pokodowany w srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rafalpronar82a
      montuje sprężarkę w mf 3090 silnik perkins i nie wiem gdzie podłączyć obieg oleju powrót znalazłem ale skąd wziąści ciśnie myślałem o czujniku oleju wstawić trójnik ale czy nie spadnie mi ciśnie oleju w silniku skąd jest brany oryginalnie obieg oleju do sprężarki ?
    • Przez tumek19
      Posiadam ursusa c360 3p. Mam zamontowaną w nim sprężarke od stara(foto w dziale wynalazki).
      Ale zaczyna się psuc. Przykładając ręke do odolejacza pojawia sie olej.. I to dośc dużo.
      Co może byc winne? Prosze o pomoc.
    • Przez kuudlik
      witam. mam pytanie, ile atmosfer powinna bić prawidlowo sprężarka w fencie 612 lsa? u mnie dochodzi na 15 atmosfer... czy to nie za duzo?? jak wyregulować cisnienie np na 10 atmosfer?
    • Przez JAREK2402
      Witam moim problemem jest nie dzialajaca klimatyzacja po jej nabiciu.ogrzewanie na minimum nawiew wl klima na maximum a powietrze idzie c*ple?co jest grane???Druga sprawa resorowanej osi przedniej.Lewe kolo idzie zukosa ? remont zrobiony calkowity osi,mial takie skutki przed remontem i po.Probowalem to naprawic tez potencjometrami przy sworzniach od przodu ale nic nie daje.podobno robi sie jakas kalibracje przyciskami tak twierdza w serwisie ale nikt nie chce puscic pary z buzi.moze ktos z was wie jak to zrobic??
    • Przez energe
      Dobry wieczór wszystkim,
       
      mam pytanie do Was. Czy może mi ktoś powiedzieć jak należy sprawdził układ powietrzny w ciągniku?. Od przeszło 20 lat nieużywany ale zamontowany jest i chciałbym go uruchomić. Sprężarka na pewno sprawna. Co się dzieje po napompowaniu butli?, upust powietrza następuje czy co ?
       
      pozdrawiam
      Łukasz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj