Polecane posty

Rolnikt25    1

cześć chcę zrobić zagarniacze do siewnika i tu pojawia się prośba do was jakie mi możecie polecić zagarniacze ja myślę nad tymi:http://www.sklep.mizar.com.pl/images/watermark/wpx_9dfccd81a5c34e2b005d5a41c317391d.jpg jak myślicie będą dobrze zagarniały i ładnie równały i ile potrzeba tych palców na siewnik 2,10m. chodzi mi żeby ładnie zasypywały ziarno i równały pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

na 2m ok 7sztuk robotę robia dobra ,lecz cena odstrasza ok 30zł szt plus mocowanie ok 8zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mocowania   praktycznie  nie  ma  w  sprzedaży , trzeba  w płaskowniku  2  dziury wywiercić  i tyle .

Kupowałem  takie ze  2  lata  temu  do  swojego  siewnika , na  3  metry  wystarczyło mi  10  szt, sa  nie równoramięnne i ładnie  sie  nakładają

nie  pamietam  ceny mówiąc  szczerze , ale  mniej  niż   30  zł .

Istnieje  możliwość  regulacji  wysokości , dość  mocna  spreżyna,  drut 8 mm 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

te co ja podałem to nie takie drogie 24zł za 5szt .macie jeszcze jakieś opinie na ich temat jak z wytrzymałóścią 

a jak macie w swoich siewnikach spulchniacze śladów bo ja mam zamiar dać przed siewnik dwie gęsiostopki taike od opielacza do ziemniaków co o tym myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

kolego ,Mariusz podal grubość drutu i tego bym sie trzymał ,u mnie podobnie cena która podalem jest z grudnia i grubość ta sama lecz inaczej mocowane ,na tzw. omegę ,jeśli ty masz takie tanie to podejrzewam ze jakość bedzie kiepska ,5zł to u mnie kosztuje zwykly pazur do poznaniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

na 2m ok 7sztuk robotę robia dobra ,lecz cena odstrasza ok 30zł szt plus mocowanie ok 8zł

 

Kolego one maja 30 cos cm jeden czyli jak mowisz 7 wystarczy jak maja zachodzic na koło to 8

Cena to 4,4zł za sztuke u mnie na składnie 5zł sztuka do zamocowania to rurka albo profil do tego 2 podkładki duze z zewnatrz i sruba na klucz 13

Musiałes pomylic z innymi zagarniaczami bo te tyle nie kosztuja

grubosc drutu 0.65mm ale niech bedzie 6mm

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

https://www.agropomoc.pl/Prod,3242,Palec_zagarniajacy_siewnika.html   a  ja takie polecam, To jest Accord po 19 zł  kupowałem 8mm, mocowania 5 zł cybant, ale wszystkich mi ie przywieźli, to będe z płaskownika docinał dwa otworki nawięrce i  na dwie śruby skręcę.

Teraz zamieniam właśnie je  z takich 'jaskułczych ogonów'

http://assets.techrol.com//uploads/products//thumbs/300/SZ00-242_3.jpg  mam takie w Uni Focusie i nie zbyt polecam, wyginają się nie równo zagarniają, muszą być dogięte równo, poziomo, bo nie zagartują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Te co podałes co miałes wczesniej jak nazwałes jaskółcze ogony to tansza wersja tego co chce kolega one nie maja zadnej regulacji i sa na sztywno wiec sie nie sprawdzaja a te co kolega podał maja omege mi sa sprezyste lepiej dopasowuja sie do podłoza

Fakt te co podałes lepsze ale raz ze trzeba ich duzo dwa cena nie mała a trzy ze pole musi byc idelnie doprawione troche perzu zielska i juz sie ciagnie robiac rowek a ziarno na wierzchu no i trzeba je dokładnie ustawic za redlicami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

kolego wiem o czym piszę ,cena nie jest adekwatna do produktu ,rozumiem ze rozbieżność w cenie może byc ale nie taka ,prosisz o rade i pomagamy ,obyś nie kupił bubla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

No powiedz czym rozni sie twoj zagarniacz za 30zł od tego za 5zł ma grubszy drut czy co ?? fakt sam jak szukałem dla siebie objechałem sklepy w okolicy i najtaniej było za 5zł najdrozej za 14zł ten sam zagarniacz wszystkie w 3 sklepach ogladałem i niczym sie nie rozniły kazdy taki sam a te z alledrogo nie widziałęm

Ale ciekawi mnie czemu ty tyle placiłes czy moze w jakims sklepie z renoma kupowałes np greene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No właśnie że jaskółczy ogon  będzie ciągnął, bo zachodzą na siebie, a ja w mocowaniach mam wahacze i sprężyny.

Te Accorda to na 3 metry wchodzi 12 sztuk jaskółek podobnie, a z accorda nie zapychają się bo jest między nimi przestrzeń, a te wygięcia zachodzą na siebie i bardzo fajnie zagartują nic nie zostawiają.Bardzo fajnie po nich pole wygląda po sianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Nie bede sie dochodził które lepsze wiem ze sasiad miał cos podobnego jak ty chcesz robic i u niego nie zdawały egzaminu ale chyba nie były takie jak te co podałes

Ja te jaskółcze ogony bede montował na styk a nie tak zeby na siebie nachodziły do tego cała belka gdziie beda zamontowane bedzie na docisku sprezynowym z regulacja głebokosci pracy a nie tylko jak wiekszosc przykreci na stałe i potem w polu w jednym miejscu idealnie pracuja w innym nie zaganiaja na na dołkach ryja głebiej niz redlica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie rozumiemy sie damianos o zwykłych pisałem do poznaniaka za 5 zeta ,a te za 30dychy to są te jaskółczy ogon montowane na omege przynajmniej u nas takie sa w sprzedaży drut 8mm  co do grenne to staram sie tam nie zaglądać bo ceny powalaja z nóg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Kolego to teraz ja sie zgubiłem ja pisze o tych zagarniaczach co sa w 1 poscie autora co podał ja takie kupiłem po 5zł a na alledrogo sa po 4,4 zł moje wygladaja identyko jak te z 1 postu a drut gruby na 0.65cm

A ty jakie kupowałes po 30zł tez takie same jak w 1 poscie czy inne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

no to się dogadaliśmy  takie same jak w 1 poście i u mnie nie kupisz ich taniej niz 30dychy w zwykłej składnicy ,wykluczając w ogóle Genne


chociaz mój błąd bo do grenne nie zaglądałem ,a może by bylo taniej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Damianos czyli polecasz de zagarniacze? I jak je montować aby zachodziły kilka cm na siebie czy rormalnie jeden obok drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie powinny zachodzic na siebie ,możesz zostawic nawet 2cm przerwy ,glebę i tak dorzucą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ja bede montował na styk tak jak kolega pisze nie moga na siebie zachodzic tylko jak pisalem ja cała belke bede robił na docisku sprezynowym z mozliwoscia regulacji glebokosci poprostu nicnie bedzie na sztywno

No to faktycznie cena powalajaca 30zł za taki zagarniacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

i to dobre rozwiązanie docisk wskazany a regulacja jak to widzisz ? ja mam redlice na docisku z regulacją i fajna sprawa ,zgarniacz zrobiłem po prostu ciezki ale nie na sztywno i swoją funkcję spełnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Planuje te pazury zamocować na rurce z możliwością regulowania kąta nachylenia tych pazuróww względem ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hibertusik    10
Napisano (edytowany)

Ja do amazone  palce kupiłem takie jak na zdjęciu,są na sprężynie pasują pod orginalne mocowanie  takich zwykłych prostych  zgarniaczy.

Jako że jaskółki myślę że będą lepsze jak stare i cena znośna    15zł szt.         a są   od famarola II.

Post po 2 latach ale komuś może to się przydać.

0000465_6913074140089_550.jpeg.e5c0d6716646b91b456f1b570f4fa9dd.jpeg

 

 

Edytowano przez hibertusik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bart1232    0

@hibertusik odgrzebuję trochę temat bo planuję w tym roku wymienić u siebie w amazonce d7 super s, te które pokazujesz wydają się fajną alternatywą dla oryginalnych, bo cena mocowań odstrasza. Jakbyś mógł powiedzieć jak się spisują i czy je polecasz i do jakiej amazonki montowałeś :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
    • Przez bandit1945
      Witam.
      Mam kilka pytań odnośnie rzepaku bo dopiero zaczynam przygody z tą uprawa....
      Mam bronę wirową z wałem rurowym i za nią leci siewnik odrazu....
      Pytanie mam czy musi być packer zamiast wału rurowego... Czy nie będzie problemów ze wschodem jak ziemia nie będzie utloczona po wale....
       
      Jak głęboko siejecie rzepak? Tak jak pszenicę czy popuszczacie  docisk Radlice?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Czy ursus 1201 da rade z broną wirową 3m hydropak plus siewnik
      Pozdrawiam
    • Przez Dawidek190
      Witam! Kupiłem niedawno od handlarza siewnik nabudowany Nordsten NS3040 na agregacie Doublet-Record. Niestety nie dostałem do niego tabeli wysiewy i instrukcji. proszę o pomoc.
    • Przez ROLNIKSARA
      Witam,
      czy jest kto ktoś sieje trawę jednoroczną? Interesuje mnie jakiej gleby potrzebuje i termin siewu ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj