PawePea

Jaki nowy ciągnik na 20 ha?

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Z jednej strony coś nie za drogiego ze względu na areał, z drugiej coś co pozwoli Ci pracować spokojnie z uprawowo siewnym czy pługiem obrót. Cena może nieco wyższa ale popatrz na zetora forterra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Dokładnie jak kolega wyżej pisze jak kupować to porządny sprzęt a nie zabawkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Forterra? Hmmm... za te pieniądze co najwyżej zwykłą Proxime kupi w dobrym wyposażeniu. A 1025 do transportu nie bardzo, szybka 1 ciężko bedzie mu ruszac z ładunkiem.

Ja podrzucę 2 opcję które zmieszczą się w tej sumie a nikt o nich nie wspomniał wcześniej:

https://www.olx.pl/oferta/mtz-belarus-922-5-common-rail-rusek-pronar-nowy-dostawa-gwarancja-CID757-IDiwJGB.html#784c627fd1;promoted

 

https://www.otomoto.pl/oferta/pronar-p5-5340-pronar-p5-silnik-deutz-zf-ehr-bosch-klimatyzacja-bez-pdf-okazja-ID6yiEsF.html#xtor=SEC-8

 

Do obu dołożyc klime i Grammera i da się pracowac.

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz38    4

Widzę że koledzy głównie podchodzą do tematu metodą "zastaw się a postaw się" a później jest płacz że sie złom popsuł i części drogo kosztują. Podsumowując jak mam kupować "złom" to polski i wielu się ze mną zgodzi ale nie przytaknie bo sąsiad ma JD to i "ja" muszę mieć, nieważne że po "helmucie" który go zajeździł i "płakał jak sprzedawał". 20 ha to i koniem obrobi........ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarus330    16

john deere 6120m sprawdzony nie jakieś nowości z Japonii cz pieron wie niby muwią kup iaponca silnik kręci do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Nie wiem jak na prawdę jest z Kubotą b u mnie w okolicy jest 1 nowa sadownicza tylko ale poczytaj sobie komentarze pod zdjęciami w kategorii Kubota i chyba był jakiś temat o ich awaryjności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek4123    2

Kup starego fenda 312 za 60, za resztę kup samochód a jak zostanie to leć gdzieś na wakacje :D myślę, że będziesz najbardziej zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Kolego jezeli potrzebujesz traktorka na 20 ha to wysoko nie sięgaj bo szkoda kasy. Zobacz sobie na nowe majory z silnikiem deuthz rewersem hydraulicznym i polbiegami. Za 150 tys będziesz miał wyposażonego w maxa z turem . Mam proxime 100 na 40 ha i powiem szczerze żeby nie młody rolnik to bym go nie kupił . Taki ciągnik byłby wykorzystany przy 80 ha a tak to przykro patrzeć jak stoi i traci na wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Kolego jezeli potrzebujesz traktorka na 20 ha to wysoko nie sięgaj bo szkoda kasy. Zobacz sobie na nowe majory z silnikiem deuthz rewersem hydraulicznym i polbiegami. Za 150 tys będziesz miał wyposażonego w maxa z turem . Mam proxime 100 na 40 ha i powiem szczerze żeby nie młody rolnik to bym go nie kupił . Taki ciągnik byłby wykorzystany przy 80 ha a tak to przykro patrzeć jak stoi i traci na wartości.

Proxima 100 dopiero wykorzystana na 80 ha chyba jako pomocniczy :lol: Jak zacznie się sypać to powiesz że przy 20 miała by dość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

To ja może precyzyjniej podpytam do tematu w cenie 135-150tyś. brutto max. na 20ha. Czy brać krajowe: Ursus C-382, C-392, Farmtrac 685, 690 czy zachodnie  Case Farmall 85A, 95A, New Holland TD5.85, 95, Zetor Proxima 90, 100?. Jakie są koszta każdego serwisowania podczas gwarancji w danej marce, modelu?. Ceny części w jakiej marce, modelu najtańsze jak coś zepsuje się, uszkodzi?. Jaki jest koszt wymiany oleju silnikowego, filtra oleju, paliwa, powietrza itd. na oryginałach i na zamiennikach dobrych firm podczas własnej wymiany pogwarancyjnej?. Jaki model w danej marce jest najbardziej udany, dopracowany?. Jak są osoby mające nowe traktory i marki w.w. to proszę piszcie bo to ważne tak samo albo i bardziej niż tylko wybrać markę i model. A potem jak stanie na podwórku okazuje się, że nasze gospodarstwo nie generuje jednak takich zysków by stać nas było na części czy serwis a raty trzeba jeszcze płacić dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

powiem CI, że Ci współczuję jak kupijsz jakiś z polecanych tu zachodnich wynalazków i Ci się zepsuje po gwarancji, dla mnie serwis 10-20tys to za drogo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

TO DOBRZE ŻE WTYM PRZEDZIALE CENOWYM NIEMA ŻADNEGO FED ANI MF BO DOPIERO SERWIS BYŁ BY DROGI U KORBANKA.ZETOR JEST JESZCZE OK A TE NASZE TO RUŻNIE MOŻE BYĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Kolego szaman co cie tak dziwi obrabianie 70-80 ha ciągnikiem 100 km . Liczyles sobie kiedys amortazycje sprzętu . Ja robię swoje 40 ha i z 20 uslugi i wiesz jakos zetor nie chce się sypać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

To ja może precyzyjniej podpytam do tematu w cenie 135-150tyś. brutto max. na 20ha. Czy brać krajowe: Ursus C-382, C-392, Farmtrac 685, 690 czy zachodnie  Case Farmall 85A, 95A, New Holland TD5.85, 95, Zetor Proxima 90, 100?. Jakie są koszta każdego serwisowania podczas gwarancji w danej marce, modelu?. Ceny części w jakiej marce, modelu najtańsze jak coś zepsuje się, uszkodzi?. Jaki jest koszt wymiany oleju silnikowego, filtra oleju, paliwa, powietrza itd. na oryginałach i na zamiennikach dobrych firm podczas własnej wymiany pogwarancyjnej?. Jaki model w danej marce jest najbardziej udany, dopracowany?. Jak są osoby mające nowe traktory i marki w.w. to proszę piszcie bo to ważne tak samo albo i bardziej niż tylko wybrać markę i model. A potem jak stanie na podwórku okazuje się, że nasze gospodarstwo nie generuje jednak takich zysków by stać nas było na części czy serwis a raty trzeba jeszcze płacić dodatkowo.

case new holland to jedno przegląd około 1500zł pierwszy chyba po 100mtg a kolejny co 300mtg oleje filtry nie są tanie 5 oleju około 110zł sprawdz sobie na allegro tam masz ceny mam nh teraz na 1200mt przegląd wymiana w skrzyni oleju w silniku i filtry to napewno ponad 2000zł jeszcze jak masz daleko do dilera liczą za kazdy kilometr dojazdu tak chyba jest wszędzie na ciągniki masz tylko 1 gwarancj to jest mało je tez jm tłumaczyłem ze jest mało ale z ty nic nie zrobisz na 20ha rok zleci a ty go nawet nie wytestujesz bo bedzie wiecej stał niż robił ja bym pomyslał nad ursusem 82 albo 82m i jeszcze miałbyś tura na 20 ho tez kupujesz nawozy i różne rzeczy masz czym załadować rozsiewacz w polu nie dzwigasz worków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam C-380 i jak na razie polecam. Przeglądy tak jak w case o którym pisał kolega wyżej czyli pierwszy 100mth, drugi 300 mth tylko zamiast 1500 zł od przeglądu płacisz( a przynajmniej ja) 700 zł więc ponad 2x mniej. Ciągnik na razie nie zawodzi oprócz tego że jak jest wilgotne  powietrze to świeci sie czasami kontrolka od smarowania silnika, serwis był, smarowanie jest, mają przyjechać i to naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj