PawePea

Jaki nowy ciągnik na 20 ha?

Polecane posty

PawePea    2

Jaki ciągnik polecacie na 20 ha miałby być głównym koniem pociągowym (pług, siew, transport i prace pożniwne). Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawePea    2

Aile chciałbyś przeznaczyć tak średnio na nowego?bo można wiele dać propozycji.

 

Ciągnik ok 80KM w cenie ok 150 000 zł.

 

Miałby pracować zamiast c 360

Edytowano przez PawePea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

nowe ursusy nie są za bardzo udane.zaduzo jest w nim konbinacij.poszperaj dobrze na af w tematach to znajdziesz opinie na temat ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarus330    16

nh t4 55 zasłaby iak co to większego 75 lub 85 popacz tez na case 85a niekupui za małego bo iak powiekszysz gospodarstwo to konie się przydadzą nigdy za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawePea    2

Może NH T4.55 PowerStar? Bardzo wygodny i zwrotny ciagnik, spokojnie zmieścisz się w 130 tys :)

 

Trochę za mały  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

bież ursysa 80 i jeszcze będziesz miał tura w 150000zł sie zmieścić td5 i case są na zwolnicach tył a t4 55 to mała lipa słaby do roboty kazdy chwali swoje jaki mają ja też mam 2 zachodnie wszystko ładnie jak chcą sprzedać a teraz byle gówno się zepsuje to tysiące trza wydawać przegląd w 1500 trudni się zmieścić teraz jak bym brał to ursusa wtedy jeszcze nie robili jak kupowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Temat w którym możesz dużo się dowiedzieć i pytać nie zakładając nowego tematu który zaśmieca forum.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

tylko nie belarus to ruska kupa mam iednego małego belarus i niepolecam

 

Człowieku czytałeś kiedyś to co piszesz? Z chińskiego to tłumaczysz czymś?

Wracają do tematu to może coś z polskich składaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22pawel22    0

panowie spokojnie. na taki areał i zamiast c 360 to tylko polskie skladaki . mialem ten sam problem i tez byly opinie ze fenda ale trzeba myslec ekonomicznie a nie plakac za pare miesiecy ze drogie czesci serwis i pali duzo .ursus to samo co farmtrac. ja wzielem farmtraca tyle ze kinga mialem opcje proxime 90 powystawowo za 20 k wiecej ale jest jak jest. czy zaluje ? nie wiem . zetor to zetor. farmtrac to taka zabawka na duze gospodarstwa sie nie nadaje ale kosiarka prasa i ladowcz daje swietnie rade.tak wiec ursus jak najbardziej .i jeszcze jedno duzo ale to duzo mozna zbic z ceny tak wiec mysle ze za 120k bedzie z ladowaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ursus C-382, albo zaszalej to starczy na Belarusa 1025 (110KM) i jeszcze zostanie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz38    4

Po co wydawać kasę na jakieś drogie ciągniki na 20 ha wystarczy c-360, względnie dodatkowo c-330, tanie w zakupie i utrzymaniu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinkorea    1

Ja mam kubote m8560 94km 140 netto i powiem ze to naprawde fajny ciagnik wącha paliwo jest skretny narazie bez awaryjny ma dopiero 500mth co prawda, lata z opryskiwaczem 3200 litrow i belka 28m daje sobie swietnie rade . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

Ja mam Zetora Proxima 7441 na trochę większy areał i spokojnie sobie radzi i nie psuje się. Jaki ciągnik to kwestia kwoty i oczekiwań. Tu jest zestawienie większości ciągników o mocy 80KM:

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/uniwersalne-i-budzetowe-porownanie-i-ceny-ciagnikow-o-mocy-80-km-caly-artykul,66600.html

 

Edytowano przez Autofan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Na twoim miejscu brałbym coś zachodniego bo przy takim areale żadnych większych awarii nie powinno być przy zakupie nowego mogą się trafiać jakieś drobne,pojeździj popytaj dealerów o ciągniki takiej mocy i ceny pojeździj po placu zobaczysz który Ci najlepiej odpowiada,jeśli ma być główny to moim zdaniem powinieneś wybrać jak najcięższy ciągnik żeby w przyszłości mógł latać swobodnie z zestawem uprawowo-siewnym i pługiem obrotowym bo jeśli weźmiesz lekki to będziesz tego żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj