Zaloguj się, aby obserwować  
mareknh

JX80, TD5040, JXU85, T5040

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mareknh    40

Ma być głównym ciągnikiem w gospodarstwie, i jeszcze jeśli możecie to podajcie ich ceny.

 

 

 

Wiem, że są tematy o tych ciągnikach, ale ja w jednym bym chciał wszystko zebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Przeniesione z CNH do Ciągniki > Jaki ciągnik wybrać?


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

No to za tyle to moze sie wyrobisz z t5040 moze nie w najlepszym wyposazeniu ale podstawy beda i masz rewers bezsprzeglowy w standardzie. Bo czy z case jxu85 sie wyrobisz to nie recze( mozliwe ze tak ale na wyposazenie mniej starczy). Bo skoro masz tyle kasy to brac co najlepsze. Zalezy rowniez czy te pieniadze sa Twoje czy na prow? Jesli Twoje to moze jednak warto bylo by sie zastanowic nad td/jx i maszyny do tego. Jezeli zas prow to bierz to o czym mowilem na poczatku. Pozdr...


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja bym ci jednak polecil New Hollanda TD 5050 na full wypasie mysle ze na taki areal w zupelnosci wystarczy .

 

Ostrzeżenie za posty bez uzasadnienia!!

Edytowano przez robertbara

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

warto zastanowić się nad ursusem 7524 ponieważ ma większy udźwig podnośnika i większy moment obrotowy od new Hollanda td5050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Jednak biorę JX80 albo JX90, mam bliżej do delera, ciągniki też są niczego sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja ci powiem ze lepiej doloz pare groszy i wez 95.Zawsze bedzie mial lzej i co za tym idzie bedzie mniej palil.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie wiem jakie masz maszyny ale nie rób błędu i nie kupuj zachodniego ciągnika 80km, bierz coś min 100km i absolutnie nie martw się o spalanie, bo prawdopobnie prędko następnego ciągnika nie kupisz, a dodatkowe km pod maską czasami się przydają czasami i większe maszyny będziesz mógł dokupić hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Powiedz jaki "wschodni" ciągnik jest lepszy od CNH? Może Ursus? I każde 100KM spali 10l i to na pewno...


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Chodzi mi o średnie spalanie, jeśli ktoś ma daleko pola to przejazd też sie liczy. I zależy kto jakie ma maszyny bo jak ma na 100KM to prosze bardzo ale jak i 80KM to pociągnie to po co ładowac się w wiekszy a zmiana sprzętu to kolejny wydatek...


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

uzytkuje ciągnik 80km i wiem że przy przejazdach na pola zużywa nie wiele ponad 3l/godz max 3,5l, a znajomego 100km ze 4l więc tragedii nie ma, no chyba że masz na myśli ursusa/zetora 1014 lub 1214 he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Mojego kumpla 9641 to tragedia przejazdy 10-12l ;) A NH TD95D drugiego kumpla 10l w 4 obrót na II-III klasie ziemi ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wszystko zależy od stylu jazdy znajomy narzekał na duże spalanie agroplusa 100, co było dla mnie dziwne bo w lekkich pracach podawał naprawde duże wartości, przestało mnie dziwić to spalanie jak zobaczyłem jak on jeździ tym ciągnikiem ;) he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

To ja znam kolesia któremu 5340 pali 12l no ale on to dopiero przeciąża 4x45 i gruber 5łap na 25cm ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Ale JX80 ma ten sam silnik, ta sama pojemność co JX90 i JX95 tylko w tych dwóch jest turbo, ten ciągnik na PROW będziemy brać, więc wpiszemy przediał 80-95km i jak przejdzie to się wtedy powybiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

przy mocach do 100KM przedział powinien wynosić 10KM, taką informację dostałem od osoby która sprawdzała mój wniosek w arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
Ale JX80 ma ten sam silnik, ta sama pojemność co JX90 i JX95 tylko w tych dwóch jest turbo, ten ciągnik na PROW będziemy brać, więc wpiszemy przediał 80-95km i jak przejdzie to się wtedy powybiera.

 

mylisz sie - teraz jx80 ma silnik 3.2 litra z turbo a ja jx90 i 95 4.5 litra tez turbo. chyba ten przedzial jest zbyt optymistyczny - w moim przypadku nie chcieli widziec widelek szerszych niz 5km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
uzytkuje ciągnik 80km i wiem że przy przejazdach na pola zużywa nie wiele ponad 3l/godz max 3,5l, a znajomego 100km ze 4l więc tragedii nie ma, no chyba że masz na myśli ursusa/zetora 1014 lub 1214 he he

 

4 l/godz. to Agrofarm 100 pali na postoju przy owijarce <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie wiem jak agrofarm 100, ale lambo premium 1050 (102 km) z turem pali 4l/godz

a jak ciągnik leci z pługami na 4ce tak 1400 obr (niestety takie drogi) to napewno więcej jak 4l i ten agrofarm nie spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A ja ci powiem ze z tymi 4 litrami w transporcie sie zgodze ale wezcie dajecie mu naprawde po garach wtedy bedziecie wiedziec ile one tak naprawde niby oszczedne pala.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Przepraszam, że w tym temacie, ale nie będę nowego zakładał. Czy to możliwe, że prasa Sipmy Farma Z569/1 z obwiązywaczem siatką, szerokimi oponami kosztowała 60000???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj