icetehflow

Pług obrotowy Kuhn master 120, czy kverneland 4 skiby

Polecane posty

icetehflow    0

Witam,

stoje przed wyborem pługu obrotowego:

kuhn master 120 lub kverneland 4 skiby

wazne zeby mial linowanie, testowalem taki od znajomego i sprawowal sie bardzo dobrze.

Zapytuje o rodzaje zabezpieczen hydrauliczne, a resorowe ktore lepsze?

Mysłalem zeby rozstawienie na skibe było 45cm, wtedy 1,8m by brał

W gre wchodzi uzywka max 2000rok

 

Ciagnik Valtra n104 125km,

ziemie 3-4 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masterek    8

hydrauliczne zabezpieczenia lepsze. w suchym roku na scieżce skiba na resorze nie będzie chciała wchodzić. hydraulicznie siła dociagniecia skiby jest tak samo mocna pod każdym kątem, na resorze już tak nie jest. polecam kuhna

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35

to prawda co masterek napisał. mamy kvernelanda na resorze i czasami skiby klękały. na cięższe ziemie trzeba było dołożyć resor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie hydraulika najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1701    3

tyle panowie że to już bedzie prawie pełnoletni pług, jak będzie z układem hydraulicznym? nie będzie przecieków, nieszczelności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

tyle panowie że to już bedzie prawie pełnoletni pług, jak będzie z układem hydraulicznym? nie będzie przecieków, nieszczelności?

 

Mam u siebie 5tke kuhn-a ma ponad 20 lat i działa

zero problemów z zabezpieczeniem

a lekko nie ma bo ciągniki to 200-240hp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

kolego K100 garażujesz go, prawda?

tak wszystkie sprzęty  na okres zimowy są pod dachem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1701    3

właśnie wiec przewody i w ogóle układ hydrauliczny pługa nie jest narażony na warunki atmosferyczne. niestety nie każdy ma tak dobrze wiec myśle że taki sprzęt jeśli przestał kilka zim pod chmurką i kilka razy ładnie się olej 'zagotował' w przewodach to problemy mogą się pojawiać, Dodatkowo rzadko smarowane elementy ruchome na pewno będą wymagały wymiany, a to kolejne koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

właśnie wiec przewody i w ogóle układ hydrauliczny pługa nie jest narażony na warunki atmosferyczne. niestety nie każdy ma tak dobrze wiec myśle że taki sprzęt jeśli przestał kilka zim pod chmurką i kilka razy ładnie się olej 'zagotował' w przewodach to problemy mogą się pojawiać, Dodatkowo rzadko smarowane elementy ruchome na pewno będą wymagały wymiany, a to kolejne koszty.

trupka to gołym okiem zobaczysz czy dbany czy robiony na sztukę jeśli węże nie spękane ciśnienie na zegarze trzyma siłowniki suche to tylko brać wiadomo ze z czasem przyjdzie zrobić mały remont nic nie trzyma wiecznie to tylko maszyna nie raz lepiej kupić coś tanio wyremontować to cieszyć się lata wiesz co masz
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj