gr_rat

kara za dopłaty zazielenienie

Polecane posty

gr_rat    19

witam mam taki problem otóż wczoraj dostałem wezwanie z agencji dotyczące nie zgodności z zazielenianiem za rok 2015 otóż wniosek ten wypełniał mi pracownik odr który się pomylił nie podliczył działek i musze za to zapłacić karę , jest możliwość jakoś się odwołać od tej decyzji są jakieś szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

A masz fakturę z odr za wypełnianie wniosku? Jeśli tak to możesz się odwołać na jej podstawie. Do każdego pisma z Arimr przysługuje ci prawo odwołania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Czyj podpis widnieje na dokumencie dopłat? Czy czytałeś wszystkie punkty na ostatniej stronie wspomnianego dokumentu?

 

Odwołać możesz się zawsze, oby tylko w terminie. W piśmie otrzymanym od Agencji powinieneś mieć napisane "czarno na białym" ile masz czasu na odwołanie i jaka jest procedura. Trzeba mieć podstawy do odwołania.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

wiadomo ze mój podpis ja jestem właścicielem , zleciłem to komuś kto się na tym zna a przyszło co do czego jeszcze kary bulic rozumiem każdy może się pomylić ale nie na kilka tys zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli na dokumencie widnieje Twój podpis ponosisz całą odpowiedzialność za wszystko co jest w nim zawarte. Jeśli nie zgadzasz się z treścią dokumentu to go nie podpisujesz a jeśli podpisałeś to świadomie i dobrowolnie posiesiesz całą odpowiedzialność za nieprawdziwe dane zawarte w dokumencie.

 

Co najwyżej możesz dochodzić swoich praw od ODR-u (konkretnej osoby, która to robiła) na drodze cywilno-prawnej, czyli wytoczyć mu sprawę cywilną. I tu musisz mu to udowodnić lub przynajmniej uprawdopodobnić jego winę.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

dzięki adwokat ;)
trzeba się samemu przeszkolić i wypełniać wtedy jedynie pretensje będę miał sam do siebie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niestety często ODRbiorą kasę do reki a Ty się martw wniosek o dopłaty jest prosty zawsze sam go wypełniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

.. a oczywista omyłka pisarska ???? Jeśli reszta jest OK., można powalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jak chcesz udowodnić omyłkę pisarską, bo kiepsko to widzę.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Niestety często ODRbiorą kasę do reki a Ty się martw wniosek o dopłaty jest prosty zawsze sam go wypełniam

co masz tam wypełniać przy paru ha ? 

przecież wystarczy podpisać ?  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Nic nie ugra Podpisał się pod wnioskiem więc zaakceptował .Podpisują wszyscy z marszu Ja też podpisałem i dopiero w tym roku zauważyłem że żele mi wypełniła Odszkodowanie za wymarznięcie poszło bokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

tu rodzi się pytanie co konkretnie zostało schrzanione 

nie podliczył i źle wyliczył obszar do zazielenienia czy po prostu  wpisał to co było podane przez właściciela i brakło żeby spełnić wymagania 

pytanie brzmi czy zrobił to zgodnie ze stanem faktycznym jaki podał rolnik  czy umówili się na tworzenie fikcji  we wniosku i nie wyszło 

 

tu oczywiście zgoda że to właściciel składa podpis i to on ponosi odpowiedzialność 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Podpis na dokumencie jest jednoznacznym potwierdzeniem, że wszystko co na nim widnieje jest prawdą, zgadzam się z treścią tego dokumentu, co potwierdzam własnoręcznym podpisem. Dla niektórych będzie to bolesna i prawdopodobnie najdroższa lekcja - której NIGDY nie zapomni.

 

To nie gra, to brutalna rzeczywistość!


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co masz tam wypełniać przy paru ha ? 

przecież wystarczy podpisać ?  :D  :D  :D

 

Jeśli Ty tylko podpisujesz to nie znaczy że inni też  tak robią :P :P nie masz pojęcia a rad udziesz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

zachęcam do dyskusji i zobaczymy kto ma pojęcie 

masz jakoś wiedzę proszę bardzo możemy  dyskutować bo akurat ten temat mam ogarnięty bo nie tylko sobie robię wniosek  

co konkretnie dziecko kwestionujesz ? 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tu nie ma o czym dyskutować kolego tak jak we wnioskach o pomoc klęskową podpisujesz wniosek czy protokoł i odpowiadasz tym samym za to co do wniosku podałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj