lotnik993

Claas Avero 240 vs Tucano 320

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lotnik993    16

avero 240 dwa bębny mlucace 4 wystrząsacze 204 km heder 4,9 m cebis około 440 tys netto
tucano 320 jeden bęben mlucace 5 wystrząsaczy 245 km 4,9 m cebis około 485 tys netto zatem urzytkownicy jak z wydajnością awariami czy warto dołożyć prawie 60 tys czy lepiej dokupić np przystawkę do kukurydzy nowa na 4 rządki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Avero wygląda jak niedorozwój :D I raczej nutę będzie w nim cebis tylko cis. Tucano bez większych problemów zbierze 10t/h, Avero raczej na pewno tyle nie wyciągnie bez strat właśnie na wytrząsaczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Na twoje 30 ha(kiedyś chyba tak pisałeś) czy z usługami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

panowie ostatnio czytałem na af jak ludzie pisali że dominator 76 bez problemu 10t przerobi wiec avero powinno wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

ja czytałem na af ze bizon rekord przerobi dziennie 12-15ha :P


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeik812    55

ludzie zrozumcie że są zboża które dają plon na poziomie bliskim 10t/ha i są takie 1,5-2 tony/ha ( tych gorszych jest na pewno więcej niż tych dużych :D ) więc co tu porównywać i mówić że ten tyle wykosi a ten tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16

STIGO0013 jak bym miall tylko 30 ha to bym nie kupował 178 km new holland i kombajnu tylko za 550 tys zł bo kogo takie małe gosp by było stać na taki sprzęt a będę kosil trochę usług trochę dzierzaw
na młodego miałem 30 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

temat roztrząsany na forum wiele razy odpowiedź: żadnego. Wydajność Rekorda według użytkowników. Lepiej NH z RS 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalq66    121

Mii rok temu za Tucano 420 II generacje proponowali 520 netto do negocjajci heder C490 ze stołem i wòzkiem tucholski. Więc myślę że za 500 by puścili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

witam wszystkich. jeśli chodzi o porównanie rekorda do tacano. miałem rekorda ojciec kupił nowego w 1991 roku, teraz mam tucano 320 heder c490. W rekordzie czynnikiem ograniczającym wydajność ha/godz była ilość słomy która go blokowała silnik i podzespoły były w mojej ocenie trochę za słabe, jeśli chodzi tucano to słoma go nie zblokuje - łyka wszystko - ale nie można za bardzo pospieszać bo nie zdąży oddzielić ziarna - brakuje powierzchni separacji - powierzchnia sit z tego co pamiętam bardzo zbliżona do bizona. a jeśli chodzi o avero vs tucano to mówią ze czteroklawiszowiec z APS to tak jak pięcioklawiszowiec ale w praktyce tak nie jest tucano 320 w praktyce przewyższa avero. A jeśli porównać z NH 5070 ( bo chyba nie z CX ??) to tak -- cena podobna NH ma ciut większe sita, ale według mnie wykonanie claasa o wiele lepsze niż NH podkreślam według mnie przed zakupem byłem na wyjeździe do fabryki claas i NH w płocku ( heder claas robiony na Węgrzech :) ). Tucano pracuję już trzy sezony jestem bardzo zadowolony ( jedyny problem jaki jest to wadliwy system ad-blue ale ciągle nad nim pracują i mówią że go zrobią chociaż gwarancja już minęła, ale już sam go opanowałem :) ) robię ok 200 godz./rok koszę tylko rzepak i zboża. także jeśli chcesz " żółtego" to bierz NH a jeśli zielonego to taucano. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalq66    121

Byłem szcześliwym posiadaczem New Hollanda TC5070 z separatorem. Młòcąc na jednym polu z Tucano 320 to jednak TC miał większą wydajność co nie było wielkim zaskoczeniem gdyż separator to prawie 1/3 kombajnu. Holland miał heder 4,57 a Tucano c430. Co do zakupu kombajnu to przedewszystkim warto brać pod uwagę serwis. Ja stałem przed wyborem między 440 a CX6080 i jednak wybrałem CXa przedewszystkim na bliski serwis 17km. Więc też warto brać to pod uwagę bo kombajn może pracować rok, dwa albo dzisieść bez najmniejszej awarii ale jak przyjdzie co do czego w sezonie to sławniej jest jechać do serwisu 20km a nie jak ja mam do Claasa ponad 50. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj