Skocz do zawartości
Marcin6

Sprzedam kombajn John Deere 2058 HM

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

RolnikMati    25

Jestem zainteresowany chociaz troche daleko. Ile vatu 23 ns nim?
Powiedz cos wiecej o wyposazeniu

Marcin6    0

vatu 23% spawany nie był w żadnym miejscu, jeśli chodzi o malowanie to ma kilka takich miejsc gdzie ktoś coś poprawiał (takie "plamy" +/- 15 cmx20cm) ale prawie nie widać, trzeba się przyjrzeć, wygląda jakby ktoś pozbywał się źródeł korozji ale ogólnie wszystko proste, niepogięte (jedynie lekko obudowa przy hederze), my nic nie robiliśmy, mamy go 4 sezony i większych problemów nie było, wiadomo jakiś pasek strzelił ale to rzecz normalna, klima sprawna, odrzutniki plew sprawne, przy zakupie gość chciał nam urwać 5 tysięcy ale pod warunkiem, że zabierze odrzutniki, hydrauliczne zawieszenie na większych skłonach poprawia stabilność kombajnu i utrzymuje go w pionie przez co sita są przez cały czas w poziomie, nie ma sytuacji przesypywania się ziarna na jedną stronę sita.  jeśli chodzi o wyposażenie to po pierwsze hill master, mocny wycofywacz i reszta jak w każdym janku z tych lat, elektroniczny licznik hektarów, zapamiętywanie ustawień do poszczególnych rodzajów zboża, kombajn naprawdę wydajny, w zeszłym roku pomagaliśmy wujkowi kosić pszenicę i jego medion 310 (kombajn ze słabszym silnikiem i ogólnie wydaje mi się mniejszy ale i z węższym hederem) "zostawał w tyle". Ktoś powie, że każdy chwali swoje, ale ten kombajn naprawdę robi robotę. Hydrostat działa bez zarzutu, w zeszłym sezonie wymieniliśmy sprzęgło przeciążeniowe na górnej osi podajnika pochyłego bo przy wilgotniejszej słomie zaczynało się odzywać, teraz śmiga aż miło, koszt samego sprzęgła to ponad 2 tys netto. Kombajn kupiliśmy dla siebie, nie na handel więc każdy szczegół był robiony jak należy, żeby do tematu nie wracać, w tym sezonie strzelił nam tylko pasek napędu motowideł i to wszystko. dzwonić, pytać (najlepiej kolo 15)  wszystkiego można się dowiedzieć:) pozdrawiam

kolego nie będe sie z tobą kłucił bo na miejscu nie byłem nie oglądałem na żywo ale na 5 zdj ewidentnie widać spawaną rurke przy rozrzutnikach plew a na 7 zdj widać osłony hedera spawane nie twierdze że to jest zły kombajn czy nie jest wydajny poprostu wyrażam swoje zdanie i pisze to co widze 

Marcin6    0

fakt są tam spawy, ale to są jedyne, nie pisałem o nich bo to pierdoły z resztą nie robione przez nas. nie czepiajmy się szczegółów bo maszyna ma 21 lat, na elementach konstrukcyjnych nie ma żadnego spawu te tutaj to pierdoły, nie wiem od czego, może od drgań a na hederze ktoś widocznie o coś zahaczył na miedzy i pospawał obudowę bo pękła, ale to tylko obudowa, nie sam heder więc bez przesady kolego

po drugie gdyby było coś do ukrycia to robiłbym takie zdjęcia, żeby nie było widać, a ja do ukrycia nic nie mam, po trzecie jeśli jesteś zainteresowany to przyjedź i zobacz a później będziemy dywagować. pozdrawiam

RolnikMati    25
Napisano (edytowany)

A jak to jest z tym hill master? On sie poziomuje automatycznie czy recznie trzeba? I to jest tylko na przednia os czy i tylna na silownikach? Pytam bo patrzylem janki bez niego.
Dlaczego sprzedajecie i ile mtg?

Edytowano przez RolnikMati

Marcin6    0

możesz ręcznie ale możesz i automatycznie, oczywiście wygodniej na automacie bo nic Cię nie obchodzi:) poziomuje się tylko na przedniej osi + sam heder możesz sobie poziomować ręcznie

sprzedajemy bo kupujemy nowy a mth coś koło 4000 dokładnie nie pamiętam

Sprzedany ?  Rozglądam się za takim Szukałem Claas 108 lub 98 ale taki jelonek jest chyba dobra alternatywą W porównaniu do dominatora jest bardziej zaawansowany technicznie i ogólnie  tańszy od  claasa ale trudno mi ocenić jak się nim pracuje i typowe usterki  W okolicy same claasy lub nowsze jelonki Napisz może na pw jak będziesz miał ochotę trochę o tych modelach JD 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Czesio0294
      Witam. Mam do wszystkich użytkowników forum pytanie . Czy jest szansa albo czy ktoś wie czy ktoś sprzedaje Ursusa 1934 albo gdzie szukać żeby to kupić. 
      Temat przeniesiony do odpowiedniego działu
    • Przez franek933
      Witam poszukuje rozdrabniacza do buraków, brukwi, ziemniaków. Interesuje mnie Bartosz. Ktoś coś ? Daję numer proszę dzwonić 507-876-159.

• Przez Czesio0294
      kupię ursus  1934 proszę o pomoc. ewentualnie czy ktoś wie kto sprzedaje 
    • Przez xzy
      Kupię przyczepe D 50 . Bez papierów .  Rocznik dowolny .  Sprawna .  Zależy mi na cenie rozsądnej.  Województwo zachodniopomorskie .  Transport do negocjacji . 
    • Przez Tommekpol
      Baza Maszynowa autoryzowany dealera Case IH na województwo podlaskie ma do zaoferowania dla Państwa flagowy produkt marki Case IH ciągnik  Case IH Puma 195 Multicontroller . Stan ciągnika oceniamy na bardzo dobry.
      Opony 90 % bieżnika, Multicontroller ( większość funkcji maszyny skupiona w jednym podłokietniku), Przedni Tuz (Zuidberg), Przedni WOM., Pakiet oświetlenia (halogeny przód oraz tył).
      Więcej informacji udzielimy telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu
      Motogodziny: 5596 mth
      Rok produkcji: 2009
      Cena: 165 000 zł netto (faktura Vat)
      tel. 606 648 578
            606 648 577
      Ciągnik do obejrzenia w firmie DANEX, 
      Rogienice Wielkie, ul. Olszanka 27, 18-516 Mały Płock
      90 km od Białegostoku
      80 km od Ełku
      70 km od Moniek
      150 km od Warszawy
      150 km od Olsztyna
      140 km od Siedlec
      260 km od Lublina
      90 km od Brańska
      14 km od Łomży
      100 km od Augustowa
      430 km od Poznania
      250 km od Elbląga
      Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kc