domino5654321

Co posiać,posadzić na ugorze wieloletnim

Polecane posty

witam.mam działkę o powierzchni  2,60 ha z czego około 1 ha jest stromą górą jest to nieużytek wieloletni klasa ziemi 4 w dodatku glina na tym ugorze porosły drzewa i jarzyny . Zamierzam usunąć drzewa i te jarzyny . A następnie uprawić to agregatem jazda możliwa jest tylko pod górę ponieważ w szerokość doprowadziło by do obalenia maszyny.PO tym upawieniu chciał bym coś posiać lub posadzić .Głownie chodzi aby był z tego jakiś zysk .lub posianie tego nieuzytku rośliną jakąś lub inne coś pod dopłatę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16

kukurydze na ziarno pozbedziesz się perzu kamosy itp lub proso ta roślina ci tak wyleczy po wiejsku i jak wymlucisz zabierzesz słomę to jak będziesz orał to będzie taka pulchna i sypka ziemie lub jęczmień jary on pokaze ci czego potrzebuje czy azotu czy potasu czy fosforu możesz jeszcze gorczyce ale jak najpierw poszukaj gdzie ja sprzedać
zasiac możesz jeszcze gryke duzy plon bardzo elastyczna ale nie polecam bo drogi siew i wogóle nie zostawia nic po sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego siew qq na ziarno jak i proso nie za bardzo wchodzi w grę , tak jak pisałem duży przechył na lewą strone a znowu pod górę jest krótko i też stromo  a od dołu idzie linia wysokiego napięcia wiec kombajnem lipa totalna cokolwiek zrobić a działka idzie w prostokącie i jeszcze w "L" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

To możesz bobik posiac, jest roślina z małymi wymaganiami, do tego prosta agrotechnika... i później dobre stanowisko jest po nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

witam.mam działkę o powierzchni  2,60 ha z czego około 1 ha jest stromą górą ... jazda możliwa jest tylko pod górę ponieważ w szerokość doprowadziło by do obalenia maszyny.

 

Czyli kombajnem też będzie problem?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z trawą to nas różnie na glinie trawa z lucerna rośnie gorzej jak na piachu. W dodatku koszenie możliwe by było po górkę i w dół jazda takiego kawałku zajęła by dużo czasu i paliwa . A kosic wzdłuż na takim pochyleniu to by się obalił. Dlatego pomyślałem o jakiś drzewach albo jakieś rośliny z których by była chociaż dopłata. a może posiac łubin ? Doplata do wysokobialkowych by byla .puzniej bym to potalerzowal i by wyrusl na nowo jako poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Kolego od tego roku zmieniły się zasady dopłat do łubinu.we wniosku musisz podać czy zbierasz na ziarno czy na masę zielona jeśli na ziarno to będziesz miał dopłaty a jak na masę zielona  pod plug to niema dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Pokarz Ty tą góre z przechyłem, albo faktycznie to jest taki stromy teren albo boisz sie na lekkiej przechyłości pracowac jakoś tak sądzę.

jak niczym nie dasz rady robic zaleś i bierz kase za zalesienie i głowy nie zawracaj nikomu. Co posiac tylko co z tego jak z oraniem masz problem z koszeniem masz problem już nie wspomne o zbieraniu.!!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ja na twoim miejscu z raz posial bym lubin na poplon i potem zaoral doprawil i posadzil swierk.
W tym roku za choinke wysokosci okolo 2m placilem 50 zl wiec wydaje mi sie ze nie glupu pomysl na taki teren.
Oczywiscie pod warunkiem ze nie ma u ciebie pelno zlodzieji i tego nie wykradna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rio    7

No do plantacji drzewek bożonarodzeniowych przysługuje dopłata, tylko sporo ręcznej roboty trzeba w to włożyć bo z tego co wiem to nie ma oprysków na chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Randapem mozna w miedzyrzedziach opryskac.
A w rzedach to kosa spalinowa raz na jakis czas wykosic i spokuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posieje łubin jako na ziarno . A w fazie pękania strąkow potrzaskam agregatem talerzowym i wyrośnie następny łubin jako poplon ;)
Jedząc po innym polach gdzie mam też pochyly to jeszcze jakoś idzie poradzic. Ale najgorsze jest właśnie te pole które opisałem wystarczyło by podnieść agregat od ziemi i gleba na bok od razu.kiedyś jak pgr oral te pole mojemu ojcu to obalił się ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Jakie usytuowanie ma to pochyłe pole. Jeśli od północy to zasiej trawę, a jak od południa to kombinuj może i winnica :) . Założyłeś temat w dziale warzywa więc myślę, że chcesz tam takowe sadzić, a może być problem z dostateczną ilością światła. 

Edytowano przez pawelJD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ugor jest od strony zachodniej i zakrenca w L. Napisałem temat w dziale warzywa bo miałem myśl właśnie posadzenia jakiś warzyw lub owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj