kamik90

Ceny Ciągników 2017

Polecane posty

vodz    331

Przykro mi panie Pedro, ale nie mogę sie z Toba zgodzić. Zeby zapiac rozrzutnik 10-12 ton trzeba go miec tak samo beczkę 8-10 tys. Jak juz wiemy jest agregat rozumiem ze aktywny 3m. A wracając do uciagu w sąsiedniej wsi pewien pan ma jd 5080 m ten taki starszy, nie z tych nowych i on wlasnie współpracuje z rozrzutnikiem 10 ton i beczka ok 8 tys litrów używa jd pomimo tego ze ma nh t7.185 i niektóre pola ma oddalone o 8-10 km od gospodarstwa.
Zeby miec dużo bydla z 22ha trzeba miec dobra ziemię i trzeba oddawać mleko do dobrej mleczarni. A jak placa za mleko w łódzkim to wiadomo.
Jak znam życie Ty zostaniesz przy swoim a ja przy swoim takze dziekuje za wymianę poglądów i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki ciągnik z turem polecacie na hodowlę byków opasowych i 20ha ornych, 12ha łąki? Cena tego ciagnika to max 140 tysięcy zlotych Brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Mi na Targach Ferma w Łodzi zaproponowali New Hollanda t5.120 na ful za 210 tys netto do negocjacji. Wiosną mają dać na testy jeszcze NH T6.145 AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Dokładnie. Poza tym nie ten temat na takie rozmowy.

Podbijam jaka dopłata za tls i amortyzację kabiny? Jakie prędkości wom ma ten od 6110m w standardzie?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Mi na Targach Ferma w Łodzi zaproponowali New Hollanda t5.120 na ful za 210 tys netto do negocjacji. Wiosną mają dać na testy jeszcze NH T6.145 AC.

 

za owe 219netto za case maxuma z przednim tuzem bez wom rocznik 2016 jeszcze 6cyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Witam. Jaki ciągnik z turem polecacie na hodowlę byków opasowych i 20ha ornych, 12ha łąki? Cena tego ciagnika to max 140 tysięcy zlotych Brutto?

Ja wiem za takie pieniadze nowy z turem to ursus, farmtrac,belarus, albo zachodnia używka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Kos o czym Ty chłopie mówisz?wywalać kupę kasy kupować popierdółkę i kierować się "pewnie da rade"? Ile on z nim polata prędzej czy później coś pierd... to jest traktorek pomocniczy, ladowacz rozsiewacz itd. Zapnij rozrzutnik na jednej osi 10t towaru + ponad 5t masy własnej po polnych drogach.

Zdziwił byś się ile na 22ha można mieć bydła ;) dostać na mgr dostanie.

Wy tego nie rozumiecie, ja nie rozumiem jak można kupować ciągnik (najważniejsza maszyna) i kierować się "jakoś da radę"

w dodatku z dofinansowaniem. Trzeba myśleć przyszlosciowo za 3 lata będzie żal dlaczego pozalowalem 20tyś. Takiego 6110 można spokojnie kręcić potem na 125km. Każdy wie na co może sobie pozwolić

 

Ja działam na podobnej powierzchni. Gleby IV klasy i gorsze. Na początku myślałem o ciągniku za 160 tys. netto, jak później wszystko analizowałem podobnie doszedłem do ceny około 240-250 tys. zł netto - właśnie za ciągniki typu JD 6110M czy nowa Valtra N 104, Claas Arion 420 i tak jak napisałeś - można na to wszystko podać racjonalne argumenty. Zresztą - dilerzy też na pewno pomogą ich znaleźć. ;)

Ale po dalszym przemyśleniu tematu (w sumie już przeszło kilka miesięcy), tnę koszty, bo to wyszło to ładnie wygląda jak się pisze na lapku czy na papierze - 20-40 tys. netto w tą czy we w tą, to w sumie tylko kilka czy kilkanaście % różnicy, ale w rzeczywistości to na te dodatkowe pieniądze muszę zapracować, nikt ich mi nie da za darmo. Z modernizacji też dostaniesz max. 60% ceny netto. A jak jeszcze ktoś nie jest na vat to każda cena netto razy mnożnik 1.23, a podatek vat płaci się w 100% samemu. Jak się przejdzie na vat, to dodatkowo koszty związane z obsługą rozliczania vat też wzrosną, bo nowi vatowcy nie mogą się od samego początku rozliczać w systemie kwartalnym tylko miesięcznym.

Jak weźmie się większy traktor to wypadałoby też dobrze dobrać maszyny do niego - znowu trzeba wyłożyć trochę więcej pieniędzy. I tak tu trochę, tu trochę i robi się już całkiem pokaźna kwota różnicy - co najmniej 50-70 tys zł netto. A mniejszym ciągnikiem nie musimy przecież ciągać rozrzutnika 10 t czy beczki 10 tys. l czy np. obrotowego pługa 4 skibowego o szerokości roboczej 2 m, bo najpierw trzeba ich też kupić. Rozrzutnik 7-8 t, beczka 8-9 tys l, obrotowy pług 3 skibowy z możliwością rozstawy na 1,5-1,6 m, agregat 2,5 m (albo i większy, przecież siać nie musimy za jednym przejazdem, a siew siewnikiem pracującym solo jest na dodatek wygodniejszy, a przy 20 ha terminy aż tak bardzo nie gonią, co by wtedy powiedzieli rolnicy działający na powierzchni 10x większej) i też takie zestawy dobrze poradzą sobie na ~ 20 ha powierzchni i zostanie trochę pieniędzy - i na traktorze i na maszynach. Przesadzać z cięciem cen nie można, żeby nie zapakować się w produkt marnej jakości! Ale w drugą stronę jest podobnie. Wracam na poziom cenowy trochę większy niż punkt początkowy - do 200 tys. zł netto. Z powiększaniem gospodarstwa to też jestem ostrożny, bo 1 rzecz - trzeba mieć na to pieniądze, a jak wydamy za dużo na maszyny to i niewiele nam zostanie, druga sprawa - około 40 tys. zł za 1 ha gleby IV a,b klasy, to też moim zdaniem nie jest jakaś super oferta.

JD 5R mu nie każę mu kupować, jest jeszcze wiele innych marek, nie koniecznie mam tu też na myśli koncern CNH.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma co przesadzać z tym ciągnikiem  na te 20 ha. U mnie na około 70 ha przy zwierzętach daję sobie radę 90 i 100 km ciągnikami no i ciapek. Rocznie robią po jakieś 400 godzin więc nie są zapracowane. Dołożyć do ciągnika i kupić lepszy można tylko nikt też nie bierze pod uwagę tego że jak chce się większe maszyny ciągać to do nich też trzeba dołożyć bo kupić beczkę 8 a 10 to też już kilka tyś i tak z każdą maszyną. W oborze wolnostanowiskowej na rusztach przy 50 dojnych mam około 180-200 beczek 6 tys rocznie. Średnio co miesiąc trzeba 18 wywieźć i zajmuje mi to 1 dzień max 1,5 dnia. Można było by kupić większą beczkę ale to już znowu następne koszta a po drugie na torfach nie wiadomo jakiej beczki nie pociągnę. Przy tej 6 tyś mam koła założone 75 cm szerokie bo jak jest mokro to na starych 55 cm się zapadała. Więc jakie bym musiał koła założyć do 8 czy 10 tyś beczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

dzisiaj byłem na targach w łodzi i oglądałem z dilerem JD i stał 5R. powiedział mi że ten ciągnik wyjdzie ponad 200 netto na pewno mówił bym podjechal w tygodniu to może mi wyliczyć dokładnie bo.W.zależności co bym.chciał mówił że to taka wersja Premium serii 5M. to według mnie odpada bo jeżeli w tej samej kasie mogę mieć 6M tylko gorzej wyposażonego. ja was rozumiem że może za wysoko mierze bo mam znajomego co ma JD 85KM kupował kilka lat temu i ma chlewnie i 50ha i wszystko robi tym ciągnikiem i nie narzeka ale prawdopodobnie to będzie jedyny ciągnik jaki kupie i chce by mi pracował bez żadnych problemów i trudności. tego Starego 1224 sprzedam ale i tak mam c360 i c330 wiec maszyny z czasem pozmieniam. 60% agencja doplaci VAT wplace A resztę na 9 lat pójdzie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Mi za tego co w Łodzi stał powiedział 220 netto, a 5100m 170-180 netto w zalezności od wyposażenia :)

To był chyba 5090r jeśli się nie mylę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

To był chyba 5090r jeśli się nie mylę. 

uważam że 220 netto za 5090r  -na pewno z amortyzowana osią i kabiną- mimo wszystko to dużo za dużo -ciekawe ile by kosztował case luxxum 100 może ktoś sie orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

@ Kos chyba każdy przed taką inwestycją bierze kalkulator do ręki? Nie rozpisuje się nie temat na to. Tyle, że niektórzy liczą nie jak jest tylko tak jak chca żeby wyszło. Splacam obore i dopiero teaz smialo mogę stwierdzić na ile mnie stać, na vacie od 2 lat szczerze polecam.
@hondacbr rozumiem całą pulę chcesz i na 9lat. To rzeczywiście bez sensu, sam jd z 240tys płacisz 96tys kredyt 7.2% x 9lat, koszty kredytu, ac na ciągnik. Odsetki zjedzą cały sens inwestycji nie mowa tyle lat na kredyt tyrać. Mgr bez wkładu własnego nie ma sensu, minimum ten vat z kieszeni trzeba wyciągnąć. 5 lat spłaty to już jest dużo


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

No właśnie VAT mam zamiar wpłacić A resztę musze zainwestować w pozostałą część mgr A traktor chce na raty dzisiaj gadalem ze na 9 lat musze wplacic minimum 10% i kredyt do 3% w skali roku i prowizja 1% od całości chyba coś tak jeżeli pokrecilem to sorry :-D A na 5lat 30% wkładu własnego kredyt bezprocentowo i 1% prowizji od całości. A wiecie może czy jak bym przeszedł na VAT mógłbym świadczyć usługi transportowe ? Nie będzie to kolidowac z młodym.rolnikiem i modernizacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kipus26    0

uważam że 220 netto za 5090r  -na pewno z amortyzowana osią i kabiną- mimo wszystko to dużo za dużo -ciekawe ile by kosztował case luxxum 100 może ktoś sie orientuje?

 

case luxxum 100  z z amortyzowana osią dostałem oferte na    240 netto !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Ten luxxum to full opcja? To ile wyjdzie maxxum 110?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Gdzies wczesniej bylo napisane ze za nowe t5 wołają 240, ale za 210 pewnie wyrwie, takze z luxxumem pewnie będzie podobnie. No jak luxxm 240 to maxxum 245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek81ja    13

nowy maxxum 125 4 cylindry, miękka oś, 17 bieg eco, przedni tuz, amortyzowana kabina, 3 pary hydrauliki 268 netto a multicontroler 273 netto. trochę dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    97

Śmiech na sali z tymi cenami CNH.

Poczekajcie pół roku ceny zejdą do poziomu starych modeli.

Dlaczego?

Dlatego, że generalny importer na chwile obecną sprowadza znikome ilości tych nowych modeli (" z konieczności i na pokaz"). Jak zacznie to sprowadzać na prawdziwą skalę to i lepsze ceny wynegocjuje w fabryce. Ot takie moje domniemanie.

Przykład? Nowa Puma 150 - pytam o cenę - 300 netto!!!! (stara 145 była do kupienia za 250). Minęło ponad pół roku i widzimy na You Tubie nową pumkę za 270.

Nie dajcie się robić w konia bzdurnymi nowościami, bo nowe ciągniki nie dość że nie są lepszej jakości niż stare serie to jeszcze mają napchane badziewia (DPF, SCR) które:

- podnosi cenę

- generuje wzrost zużycia paliwa

- podnosi ryzyko awarii

- pogarsza osiągi silnika.

 

Takie jest moje skromne zdanie wyrobione na podstawie kilkuletnich obserwacji określonego segmentu rynku ciągników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up Juz nie przesadzaj, nowy ciągnik to nowy ciągnik. Lepiej dołożyć troszeczkę i mieć pewna nowa maszynę która nie będzie miała tyle awarii co jakąś używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek81ja    13

To znaczy ze mam wyrzucić 270 za 4 cylindry z grupy CNH. Zgadzam się z Kamil18fmr nowy to nie zawsze lepszy na pewno wygodniejszy ale nie koniecznie lepszy. Też liczę na to ze zejdą trochę z ceny za jakiś czas.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

 

case luxxum 100  z z amortyzowana osią dostałem oferte na    240 netto !

Sami nie wiedza ile juz wolac za ciagniki. No sorry ale owy luxxum to nie jest zaden duzy ciagnik ale cena b.duza gabaryt maly,masa rowniez szalu nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nowość stąd taka cena. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

nowy maxxum 125 4 cylindry, miękka oś, 17 bieg eco, przedni tuz, amortyzowana kabina, 3 pary hydrauliki 268 netto a multicontroler 273 netto. trochę dużo. 

Za 280 netto mają na placu w Zip Agro czarną  Pumę 145 z przednim Tuz, amortyzacją osi i kabiny, na elektronicznej hydraulice zewnętrznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj