Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
20 godzin temu, marks50 napisał:

Skąd niby wiecie że to ukraińskie zboże ? Napisane na ziarnie ?  A może kierowca powiedział :) i mu wierzycie a najlepiej powiedźcie  jeszcze że ukrańskie zboże jest obracane w wolnym handlu :) . Widzę że jest duża presja na sianie fermentu , to i dobrze bo to oznacza że zboża potrzeba .

Kurniki szukają zboża w grudniu to co będzie za trzy, cztery miesiące ?

Tak jak pisał Brzozowski -jedyne zagrożenie to że zamiast eksportu to w portach może być import .  Tylko rodzi się pytanie ;skoro dziś w portach sprzedaje się pszenicę powyżej 700 zł i jeszcze ktoś na tym musi zarobić plus fracht . To nie oszukujmy się że re eksport czy import będzie poniżej 800 zł . Spekulanci wyczuwają chwilę by zarobić i nikt dotowanego zboża Polsce nie podaruje . Sytuację zaostrza jeszcze problem suszy na południowym wschodzie Europy , tam nie jest problem z mniejszymi zbiorami tylko  nikłymi zbiorami . Może Włochy,Hiszpania i Portugalia  nie są potentatami w produkcji zbóż ale za przeproszeniem d..y kołkami nie zabiją i jeść muszą .

andrzej - by ci uświadomić jak jest źle to pomyśl że tak jak mówisz skupy pracują ,zboże jest handlowane a pomimo tego potrzebujący nie mogą się nakupić  i szukają co się da , mają duże zapotrzebowanie i dobrze wiedzą że taniej na pewno nie będzie tylko kalkulują czy będzie .

Pfff tłumacz jak krowom na miedzy. Nie ,nie jest napisane na ziarnie ! znajomy który obraca zbożem nawozami węglem paszami itp nie handluje tylko polskim zbożem wcześniej wlókł pszenice z Czech a teraz miał dojścia na kupno z Ukrainy ale bodaj o 20zł sie nie dogadali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

@XTRO samo centrum, żadna północ. Podobno u naszych południowych sąsiadów ziarko droższe nisz nasze krajowe, o Ukrainie nic nie słyszałem, a jak wygląda sytuacja w portach, bo podobno zastój i prawie nic w tej chwili od nas nie wyjeżdża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, andrzej123456k napisał:

Pfff tłumacz jak krowom na miedzy. Nie ,nie jest napisane na ziarnie ! znajomy który obraca zbożem nawozami węglem paszami itp nie handluje tylko polskim zbożem wcześniej wlókł pszenice z Czech a teraz miał dojścia na kupno z Ukrainy ale bodaj o 20zł sie nie dogadali. 

Miał mieć, a mieć to zasadnicza różnica. Dojścia do ukraińskiej pszenicy można mieć pod każdym GS-em. Ogłoszeń w internecie nie brakuje bezpośrednio od pośredników ukraińskich. I na tych ogłoszeniach się kończy tak samo jak u twojego znajomego. Bo po prostu się nie opłaca. Chłopaki pod Radzyniem sprzedać po 660 zł/t nie mogą

 

A tu pod Parczewem:

,, okolice parczewa można było kupic ją po 680+vat szła do polski i idzie nadal,,

to weź podeślij tych kupców z Parczewa do Radzynia i niech kupią po 670 + VAT zamiast tam w Parczewie przepłacają po 680+vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3455

Pamiętam jak parę lat temu wymarz rzepak na zachodzie Polski a w lubelskim ładowano rzepak na wagony podczas żniw i pojechał cały skład do Kruszwicy . Oczywiście ogólny lament rolników że rzepak jedzie z Ukrainy i sami rolnicy sieli panikę bo widzieli jak z wagonów wysypywany jest rzepak a skoro z wagonów to na pewno z Ukrainy. Dopiero po czasie się okazało że z Ukrainy nie przejechała nawet tona rzepaku ale że cenę urwali z tego powodu o 120 zł to już nikt nikomu nie zwrócił  :)  . Podobnie jest i teraz z pszenicą z Ukrainy każdy gdzieś  o niej słyszał ale nikt nie wie gdzie jest :) . Ale ile uda się nasiać propagandy i uwalić cenę tyle zostanie pośrednikom w kieszeni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Jak kiedyś pisałem, że Szwaby ciągnąc Ukrainę do Unii chciały mieć środek nacisku nad polskimi rolnikami, to co poniektórzy się wielce oburzali. Skończy się tusk, to i niemiaszki będą mieć problem. Oby jak najszybciej. Płd opolskiego konsumpcja 670 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Propozycja na zyto 580 netto 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533
3 godziny temu, Tomek90 napisał:

Kto posiał żyto to wygrał :o

Nie wiem jak jest z tym zytem. Ale koszt nasion na ha to 400 zł. Nawozy i środki ochrony roślin prawie takie same. Plon niech już te 8 ton. Wychodzi 4650 zł minus koszty. Pszenica po 600 zł razy 8 ton to prawie to samo wychodzi. Gdzie pszenicę można łatwiej sprzedać i potencjał ma większy. Chyba że żyto na stanowiskach gdzie pszenzyto np, to może wtedy lepiej wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Żyto 8t? U nas mówią tak: trzeba siać pszenżyto bo nie trzeba takiej ochrony i nawozów. Za dwa lata sieją żyto i gadają to samo. Po siewie żyta przez 2 lata ziemia idzie w dzierżawę lub na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

ciekawe. Ja na IIIb raz miałem pszenicy 9,4t a tak to kreci się między 7t a 8t. Pewnie źle nawożę i chronię.

Co do tematu to u nas ceny pszenicy 650-660 netto.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

https://ewgt.com.pl/e-wgt-category/122-zboa47/16487-kapital-spekulacyjny-masowo-kupowal-kontrakty-na-soje-srute-sojowa-i-kukurydze-w-tygodniu-konczacym-sie-5-grudnia

Patrzcie. Na samym końcu info że kołnierzyki obstawiały zle kierunek którym podążą ceny. Pózniej o ile pamiętam w agropierdołach były informacje o obniżkach, żeby część osób wystraszyła się i sprzedała towar. Tymczasem trzeba czekać, bo efekt la nina dopiero się zaczyna. Może spowodować wzrost cen podobny do el nino. Jeżeli dalej pogoda będzie rozdawała karty , to wzrosty cen będą nieuniknione i nikt się nie będzie kierował durnymi cenami na giełdach tworzonych przez spekulantów i firmy, które tworzą dane pod zamówienie.  Dopłaty przyszły w tym roku wyjątkowo szybko, więc mam nadzieję że o tyle mniej sprzedamy towaru dla tych pijawek

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

Rzucenie 5-10% doplat na Pomorzu i za to ludzie mają  żyć poleciałeś kolego po bandzie,jak na razie przy 700 netto jest totalny brak zainteresowania kupujących ,co do cen na obecną chwile,to wróżenie z fusów

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
3 godziny temu, XTRO napisał:

mówię o hybrydzie np na 4b klasie

a namawiam Cię od 2 lat :), ja swoje sprzedałem po 550 netto w żniwa, plon 7,65t/ha posiane miałem 11ha, w tym roku posiałem 13ha. plon oscyluje w granicach 8t/ha i zazwyczaj sprzedaję w żniwa po 530-550 za tone netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

zobaczę jaka w przyszłym roku wyjdzie struktura zasiewów. Może coś się spróbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Agrolok paszowka z podwórka 680 netto. tyle samo jakościowa w młynie w szcepankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
6 godzin temu, XTRO napisał:

Nie wiem jak jest z tym zytem. Ale koszt nasion na ha to 400 zł. Nawozy i środki ochrony roślin prawie takie same. Plon niech już te 8 ton. Wychodzi 4650 zł minus koszty. Pszenica po 600 zł razy 8 ton to prawie to samo wychodzi. Gdzie pszenicę można łatwiej sprzedać i potencjał ma większy. Chyba że żyto na stanowiskach gdzie pszenzyto np, to może wtedy lepiej wyjdzie 

Koszty napewno mniejsze npk/ azot czy fungicydy z niższej półki bo już trochę sie orientowałem, sprzedać jak jest ilość całosamochodowa to wszystko można wychodzę z takiego założenia. No i rośnie słabych glebach, zapuszczonych także jakaś alternatywa. 

Tylko nie zawsze jest taka cena i dlatego mówie że kto w tym roku zamiast pszenżyta to wygrał bo cena podobna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
1 godzinę temu, kali2107 napisał:

Agrolok paszowka z podwórka 680 netto. tyle samo jakościowa w młynie w szcepankach.

Przy jakiej ilości? Negocjowałeś czy taki mają cennik? Jaka miejscowość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
taki cennik. u nich całe samochody. a młyny okolica Grudziądza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kali2107 napisał:

Agrolok paszowka z podwórka 680 netto. tyle samo jakościowa w młynie w szcepankach.

badają coś w tej paszowej?? jak dokładnie wygląda transakcja u nich??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3455

To widzę że w pomorskim jakiś inny system dopłat jest że płacą 5-10% dopłat :) , albo jakiś handlarzyna który nigdy dopłat rolniczych nie dostał i nie wie o czym mówi :) to  plecie trzy po trzy :) . Dziwne także jest że w pomorskim mają tak blisko do portu gdzie zboże powyżej 700 zł a tu wyskakuje ktoś i mówi że nie ma komu nawet tych 700 zł dać :) . Grubymi nićmi ta propaganda jest szyta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

Wejdż na forum o dopłatach AF to może troche więcej dowiesz się co dzieje się w Polsce i jak wyrolowano rolników,z mojej okolicy koszt dostarczenia do portu to 50zł/t.Pomorze a pomorskie to dwa różne określenia ;pomorskie-województwo,Pomorze ,część regionu Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 28.11.2017 o 21:53, MarcinBrzozowski napisał:

Indykacje PLN netto FCA gospodarstwo na dzień 28.11.2017 

Pszenica paszowa 660-670
Pszenica 12,5% 660-670
Pszenica 13,5% 670-690
Pszenica 14% 710-720 !!!
Rzepak 9/2 1550-1600
Pszenżyto 560-600
Jęczmień 640-670 !!!
Łubin 840-860 !!!
Groch 780-790
Orkisz 800-830
Bobik 720-750
Kukurydza 600-610

codzienne ceny można podglądać na stronie fb good grains

 

 

Dnia 21.11.2017 o 19:16, MarcinBrzozowski napisał:

Ceny Good Grains netto w odległości 100 km od portów w Gdańsku / Gdyni

Indykacje PLN netto FCA gospodarstwo na dzień 21.11.2017 

Pszenica paszowa 640-660
Pszenica 12,5% 660-670
Pszenica 13,5% 670-680
Pszenica 14% 700-710 !!!
Rzepak 9/2 1590-1600
Pszenżyto 560-570
Jęczmień 620-650 !!!
Łubin 840-860 !!!
Groch 780-790
Orkisz 800-830
Bobik 720-750
Kukurydza 600-610

codzienne ceny można podglądać na stronie fb good grains

 

2 godziny temu, ws71 napisał:

Wejdż na forum o dopłatach AF to może troche więcej dowiesz się co dzieje się w Polsce i jak wyrolowano rolników,z mojej okolicy koszt dostarczenia do portu to 50zł/t.Pomorze a pomorskie to dwa różne określenia ;pomorskie-województwo,Pomorze ,część regionu Polski

O co chodzi z tymi dopłatami. Patrzyłem w temacie o dopłatach i tam prawie każdy dostał zaliczkę po za kilkoma wyjątkami co mieli kontrolę. Więc czego tam jeszcze można się dowiedzieć ????

I tu w tym temacie pisze Marcin Brzozowski (cytowany wyżej) z tego co kiedyś mówił pracuje w skupie zbóż jakieś dużej firmy. Średnio raz w tyg. w tym temacie podaje ceny jakie oferuje firma którą reprezentuje. Zawsze podawana cenna obowiązuje w promieniu 100km od portu, gdy dalsza odległość ucina na transport, 10 - 30 zł, w zależności od km. Zresztą masz zacytowane 2 jego wpisy. Jeden z 21 a drugi z 28 listopada. Zwróć uwagę że cena rosła.

 

Pisz do Marcina jeśli chcesz sprzedać po 700 a nie możesz to on na pewno kupi, skoro sam oferuje nawet więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj