Polecane posty

waldii1    122
Napisano (edytowany)

I jak to racyl żona przeżywa? Bez stringów chodzi czy w tych porwanych?

Co do ceny to w okolicy hrubieszowa też tanieje max 650brutto. Chyba że o czymś nie wiem.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Papa po 610 to mało, według mnie 650 powinno się chwycić w żniwa, lub teraz jakiś kontrakt ale na taką cenę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
8 godzin temu, Wicherek napisał:

niczego nie podpisuj ,zapowiada się następna susza i ceny mogą szybować do góry pszenicy i rzepaku ,myśl o tym aby coś przechować bo skupy będą chciały nas oskubać , poznałem cię w maju 2017 po Twoim FORDZIE 

a to wtedy, nie miałem czasu pogadać, bo już się sypałem. We żniwa jeźdzę do Jarosławia, bo w razie jak parametry nie wyjdą to i tak gdzieś sie wysypie, bo skopów paszówki w okolicy jest kilka.

Przechowam 80t nie więcej, a czy susza w pl wpłynie na ceny? chyba większy wpływ miałaby susza na Ukrainie czy w Niemczech

  • Like 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
Napisano (edytowany)

Ludzie nie dajcie się chwytać na te tanie triki i obniżanie ceny o 10 zł. Chyba widzicie co się dzieje z cenami na giełdach zarówno rzepaku-który kontraktacje podwyższyli o 100 zł w porównaniu do pierwszego rzutu jak i zboż. Niedługo będziemy za rope płacić po 5,5 a oni dalej będą straszyć obniżkami. Zapytajcie dlaczego tanieje, to zaraz będą głupa rżnęli. Ja nie tylko kukurydzy przetrzymam, ale myślę że i pszenice najdłużej jak się da.

Na rolpetrol już konsumpcja zdrożała o 20 zł. Zadajcie sobie pytanie, skoro towaru nie ma za dużo, a są paszarnie które będą potrzebowały towaru, to po co handlarzyki stosują te triki? Jak nie u nas to na eksport. U niemiaszków też podobno susza. Stamtąd towaru nasi nie nawiozą w tym roku, a transport darmowy chyba nie jest. Drugi straszak czyli ukraińce też odpadną w tym roku.

I nie zapominajcie o drożejącym dolarze i euro kosztem złotówki. Mówię jak nie naszym zdziercom, to do sąsiadów posyłać

Edytowano przez JozB
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację  coś mi się widzi że pszenica 1000 zł będzie a świnia ok 7B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25
7 godzin temu, chwiolas napisał:

Widzę. Pierwszy link to kukurydza, a drugi pszenica. Przynajmniej tak mi się wyświetla.

Właśnie kolego,to jest kurs kukurydzy ale dlaczego jest opisane jako pszenica?

Pomyłka ? czy celowa zagrywka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

BYłem w Szczepankach zobaczyc i narazie młyny ciagle po 680 za najlepsza z minimum 30 glutenu. KOlejki nie jakies ogromne, ale ruch spory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Dzis propozycje 680-685 netto za paszówkę , loco zakład .  łódzkie .

Myślę , że przyszły tydzień będą propozycje 690-700.

Porty ssą starą i podpisują na świeżą dużo teraz umów . Krajowi odbiorcy jeszcze parę dni chcą poudawać że nic się nie dzieje , ale zaraz zacznie się jazda...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826

Koszty transportu na razie będą trzymać cenę w granicach 690 netto w głebi kraju,port najwyższa jakość 745 netto - 50 zł transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

D D D D co to kuźwa te D ? Nie chodziłem do gimnazjum więc wybacz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Wczoraj dzwoniła pani z Młyn SZYMANÓW i dawała 700 netto przy 12,5 białko a w zeszłym tygodniu dawała 670 netto a trzy tygodnie temu 650 netto. Ciekawe czy w przyszłym tygodniu też podskoczy czy spadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zdzinio napisał:

Wczoraj dzwoniła pani z Młyn SZYMANÓW i dawała 700 netto przy 12,5 białko a w zeszłym tygodniu dawała 670 netto a trzy tygodnie temu 650 netto. Ciekawe czy w przyszłym tygodniu też podskoczy czy spadnie?

A to ciekawe że Pani Ania dzwoniła, zapewne jesteś potencjalnie większym dostawcą. Na bramie w młynie narazie cały czas wisi cena 650 netto, chyba że przez 2 dni coś się zmieniło. Muszę chyba do ww. Pani zadzwonić i się dowiedzieć.  Ile kolego masz do sprzedania pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
1 godzinę temu, choinek.pawel napisał:

A to ciekawe że Pani Ania dzwoniła, zapewne jesteś potencjalnie większym dostawcą. Na bramie w młynie narazie cały czas wisi cena 650 netto, chyba że przez 2 dni coś się zmieniło. Muszę chyba do ww. Pani zadzwonić i się dowiedzieć.  Ile kolego masz do sprzedania pszenicy?

Wczoraj na bramie wisiało 670 netto ja mam 150 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jest już konkretna ilość, nie to co moje 25 ton... W tamtym roku na początku czerwca po 750 netto byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, choinek.pawel napisał:

No to jest już konkretna ilość, nie to co moje 25 ton... W tamtym roku na początku czerwca po 750 netto byla

Ale zeby tak dlugo trzymac to trzeba miec warunki do przechowywania i uwarzac na robaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
5 godzin temu, choinek.pawel napisał:

No to jest już konkretna ilość, nie to co moje 25 ton... W tamtym roku na początku czerwca po 750 netto byla

Ale chyba jeszcze trochę  poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Czekajcie ze 2 tygodnie, to i z robakiem będą brać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To po żniwach sprzedasz taniej plując sobie w brodę   sąsiad jednego roku też 1000 było mu mało bo bęzie susza i sprzeda po 1500 po żniwach chodził i się prosił żeby za 600 zł wziąć ale każdy jest sam kowalem swojego losuB|

18 godzin temu, Zdzinio napisał:

Wczoraj na bramie wisiało 670 netto ja mam 150 ton

150 ton to nie są jakieś szałowe ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

A jak wcale do zniw nie beda brac???!!!😀 i co wtedy.

oj to będzie. a dopiero jak w ogóle całkowicie przestaną kupować  nawet i po żniwach to dopiero będzie- żeby choć za darmo chieli przyjmować to będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Mam nadzieję że choć stasio po te 500 zeta będzie:D. Wszędzie będzie drogo, tylko u nas nie będą brać :D. Toż to niektórzy myślą że są TAAAcy mądrzy, a reszta ma na nich robić:D. I co przez nastepne 3 miechy nie będą kupować, tylko z zapasów pociągną, których mają jeszcze na miesiąc? 

Szałowe ilości, to ty pewnie kolego hodujesz sądząc po rozległości twojej spekulacji. Dla jednego 150 ton, po 100 zeta więcej, to jest 6 miesięcy chodzenia do dobrej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co to za dobra robota 2,tysiąca na miesiąć?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj