Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25596
21 minut temu, SpracowanyPraktyk napisał:

Waldii1 ma racje.

Koniu nie wiem z jakiego rejonu jesteś ale strasznie tania pszenica u Ciebie. W moim rejonie (maz) jest po 650 netto 12% białka, bez targowania. Przyjadą, sami załadują, płatność 14 dni. Przy sprzedaży kilku set ton nie ma opcji o zmianie parametrów i cięciu cen.

Są osoby których satysfakcjonuje cena 620 a innych 710. Niech każdy decyduje za ile chce sprzedać swoje plony.

Uczepiliście się @koniu jak rzep psiego ogona. Ja tam nie widzę w nim  żadnego trola siejącego zamęt.

Powiem Ci że ja też mazowieckie i u mnie cena 600 brutto - zawieziesz wysypiesz i za 14 dni kasę dostaniesz.

Jeszce niedawno było 650 brutto,

żniwa 550 brutto i u mnie to norma że jest 100-150 zł taniej niż np w portach. Teren bardziej sadowniczy i małe gospodarstwa oferujące  maks 5-10 ton

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Stasiu jakie ceny przewidujesz, bo nie wiem czy sprzedawać czy może trzymać. Mrozy nadchodzą nad Europę, a zboża jest w opór wszędzie. Pewnie potanieje, bo słyszałem, że na na ukrainie wagony stoją i mają zamiar ciągnąć na zachód Polski, żeby podratować zapasy u naszych zacnych handlarzy. Może u nich kupisz po 600 zł skoro nie chcesz po te 750 zł, a stać cię podobno nawet na 8 stówek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
59 minut temu, SpracowanyPraktyk napisał:

Waldii1 ma racje.

Koniu nie wiem z jakiego rejonu jesteś ale strasznie tania pszenica u Ciebie. W moim rejonie (maz) jest po 650 netto 12% białka, bez targowania. Przyjadą, sami załadują, płatność 14 dni. Przy sprzedaży kilku set ton nie ma opcji o zmianie parametrów i cięciu cen.

Są osoby których satysfakcjonuje cena 620 a innych 710. Niech każdy decyduje za ile chce sprzedać swoje plony.

Rejon Dolny Śląsk, powiat Ząbkowice Śl.

57 minut temu, damiank33 napisał:

więksi gospodarze raczej trzymają i czekają na lepszą cenę

U mnie w okolicy zaś więksi gospodarze wyczyścili magazyny max w październiku. W szczególności Ci którzy dzierżawią dużo ziemi i płacą po 1000zł do hektara.

33 minuty temu, Agrest napisał:

Uczepiliście się @koniu jak rzep psiego ogona. Ja tam nie widzę w nim  żadnego trola siejącego zamęt.

Powiem Ci że ja też mazowieckie i u mnie cena 600 brutto - zawieziesz wysypiesz i za 14 dni kasę dostaniesz.

Jeszce niedawno było 650 brutto,

żniwa 550 brutto i u mnie to norma że jest 100-150 zł taniej niż np w portach. Teren bardziej sadowniczy i małe gospodarstwa oferujące  maks 5-10 ton

 

No to u nas aż takich skoków cenowych nie było odkąd pszenica była po 1100zł. U mnie pisałem o cenach netto 620-640 netto.

edit. Właśnie zerknąłem na cennik FDW i 10zł w dół. Także ceny w okolicy od 620 do 630 netto. 

Edytowano przez koniu
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja dzis sprzedałem za 680 na łapke pszeniczke


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
Dnia 20.02.2018 o 20:38, staszek131415 napisał:

 

Jaki region taka cena 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundys    42
12 godzin temu, Pajej napisał:

ja dzis sprzedałem za 680 na łapke pszeniczke

a to konsumpcyjna? a gdzie jesli mozna wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

konsumpcja, jakiś lokalny macher to wziął

  • Thanks 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Sąsiednia ferma trzody ogłosiła zakup pszenicy pasz 600t po 620 netto ,po 3 dniach zakończyli skup,silos pełen i zaraz zbili cenę pszenżyta na 580 netto

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Na ile im te 600t wystarczy ? U mnie cena około 600-620 netto za pszenicę paszową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, ws71 napisał:

Sąsiednia ferma trzody ogłosiła zakup pszenicy pasz 600t po 620 netto ,po 3 dniach zakończyli skup,silos pełen i zaraz zbili cenę pszenżyta na 580 netto

Jak się ASF rozejdzie to będzie tyle ale brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Skąd u ciebie tyle pesymizmu .A  jak będzie grad ,a na pewno gdzieś będzie to może wcale nie siać bo po co jak i tak zniszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

TAK stasiu ASF w Polsce ma ogromny wpływ na ceny zboża na świecie. Sprzedam Ci za 500 zł ze 10 ton pszenicy, żebyś się lepiej poczuł. W zamian nie będziesz się udzielał na forum. Stoi? Jak ws nazywa się ta ferma trzody. Może jakiś ziomek z okolicy skoczy tam i faktycznie zobaczy jak to tam faktycznie wyglądało. Papier wszystko przyjmie

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3462
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Sąsiednia ferma trzody ogłosiła zakup pszenicy pasz 600t po 620 netto ,po 3 dniach zakończyli skup,silos pełen i zaraz zbili cenę pszenżyta na 580 netto

Nie ma to jak luźna manipulacja :) . To po ile w sąsiedniej fermie jest teraz pszenica po 640 netto ? bo że pszenżyto jest 580 to już wiemy :) . Tak brniecie w zakłamanie że sami się gubicie :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Ferma Konstantowo ,kiedyś 13tyś szt na stanie obecnie dużo więcej,marks50 ,masz kłopot ze zrozumieniem przeczytanego tekstu klasa 2 szkoły podstawowej,pszenicy obecnie w ogóle już nie kupują ,pszenżyto do ubiegłej soboty było 620 netto

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Fermy Drobiu Woźniak jeszcze wczoraj mieli na cenniku 640 netto. Czy pasza czy konsumpcja to jedna cena. Wczoraj wieczorem zerknąłem na ich cennik to 630 netto. Także w moim regionie inne firmy skupowe starają się mieć ceny na takim samym poziomie co FDW. Tylko czasami nie da się im dorównać, bo jak naprawdę potrzebują zboża to różnica w cenie to nawet 20-30zł/t netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Obie giełdy od tygodnia delikatnie w górę z korektami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

pytanie kiedy zwyżki na giełdach przełożą się na ceny w Polsce. Specjalnie nie zaglądam na jakieś notowania itp bo nie widać za bardzo reakcji w skupach w regionie. Już prawie miesiąc cena stoi w miejscu, a na giełdach albo w górę albo w dół. Więc jak ma się jedno do drugiego?

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Od zwyżki na giełdzie cena na MATIF spadła nieznacznie co nasi kupujący skrzętnie wykorzystali żeby zbić cenę, ale z kolei zrobił się zastój w handlu. Giełda poszła lekko w górę a żeby kupić zboże na marcowe kontrakty, musi też pójść cena w skupie w górę. Jeśli przez najbliższe 3-4 tygodnie utrzyma się zimowa aura jak zapowiadają, to nie będzie presji na sprzedaż w celu ruszenia z produkacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dzis jechalismy koło cedrobu i zero ruchu tam natomiast w innym mniejszym skupie lokalnej paszarni ruch jakis byl ale ciagniki po 1 przyczepie czyli niewielkie gospodarze wiezli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Zaczniesz zabierać się za wywożenie jak będą kolejki na skupach, zanim załadujesz, zajedziesz na skup a tam szok bo skupy nie biorą B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj