Polecane posty

iron    1037
a myślisz że od ruskich zboże torami jedzie np.do Egiptu? kolej to ważna część transportu zboża ale ruski statkami większość eksportuje co innego Ukraina tu kolej ma decydujące znaczenie. tak czy siak Polska jest pionkiem i nawet mrozy u nas nie wpłyną na cenę zbóż co innego jeśli we Francji mróz by zagościł na kilka nocy to już byłyby zwyżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plantator_01    14

Typowe przewidywanie scenariuszy które I tak nie nastąpią... Kto chce ten czeka na lepszą cene i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

No i sami widzicie, jak to jest. Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Stasiu mało produkuje, a więcej kupuje, dlatego  jego celem jest sianie fermentu, żeby taniej kupić. Jeszcze 2 osoby są na tym forum, które podobnie działają, ale mniejsza o to kto to jest. Ważne że ceny idą do góry, a przecież jeszcze do wiosny daleko. Mają być faktycznie duże mrozy w następnym tygodniu, a z tego co widzę na długoterminowych, to jarkę zasieję najprędzej pod koniec marca. Także jeżeli będzie podobnie na terenie całej Polski, to w przypadku mniejszych zasiewów ozimin będzie u nas brakowało pszenicy. Ile z zagranicy przywiozą tirami, to się dopiero zobaczy jak u nich sezon przebiegnie. Powiedzcie ile tego zboża w Rosjii jest naprawdę. Czy czasami nie grają jak nasz Stasiu, blefem? Nie ma nic na razie o wymarznięciach w USA, za to la nina powoli zaczyna oddziaływać na wyobraznię spekulantów. Dlatego tak soja zaczyna drożeć. I myślę, że jeżeli nawet nie będzie po 900 zł, to pszenica spokojnie o te 50 żł pójdzie do góry. A jak sami wiecie lepiej żeby trafiło to do waszych rodzin, niż tych cwaniaków zarabiających miliony na pośrednictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Jak ktos trzyma wiecej zwierzat niz moze okarmic to placze I fermentuje na spadki I wytyka ze ludzie chca z zyskiem sprzedac efekt swoich prac I czeka na majowe obnizki cen zboz bywaja wogole take? Juz teraz jest problem z surowcami na pasze a co bedzie wmaju. Zaloze Sir ze juz teraz wwzyscy zabezpieczaja zapasy towaru do zniw no niewiadomo jak z ta wiosna bedzie. Czytalem artykul I prognozy mowia ze zasiewy ozimin o ,40% mniejsze rzepaku 25% I jezeli fikusna zima bedzie I dluzsza a jeszcze teraz -20 stopni bez okrywy snieznej .mniejsi rolnicy w miare posiali oziminy q gospodarstwa wielkie towarowe "Stas" w d*pie sa I to wielkiej nadrobia to kukurydza ale kukurydza to nie lek na wszystko. Majac na uwadze powyzsze fakty ogolno dostepne niektórzy twierdza ze bedzie tanieç. Towar zza granicy jest tani bo tam glupcy produkujà I nie chcà zarobic...

Niczyja wina ze ktos kupuje ziemie za 50 tys scene napedzaja obszarowcy ich stac na zakup I licytacje a jeszcze jak slup sie trafial to cena wogole mówie tu o gruntach bylego anr inna sprawa jak ktos zmuszony ojcowizne sprzedac . za 50 Ty's mozna duzo zagrzybionego zboza kupic zwlaszcza w maju ...

Edytowano przez BENNY82
Poprawki
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3474

Sprawa z Rosją wygląda tak że prawie jedyna z liczących się graczów pobiła rekordy produkcji i to jest fakt ale problem z Rosją polega na tym że już w tamtym sezonie wykorzystali maksimum możliwości eksportowych z racji dobrej pogody , może u nich być produkcja nawet 200 mln ton ale i tak więcej nie wyeksportują bo nie ma przepustowości np. w portach . W tym sezonie po mimo większej produkcji może być spadek eksportu gdyż pogoda nie pozwala . Już przekładają rosjanie eksport na miesiące letnie bo zima jest bardziej dokuczliwa niż rok wcześniej . Prognoza produkcji na przyszły sezon dla Rosji spada o 10 mln ton z 120 mln do 110 mln ton . Jak będzie zobaczymy ale pogoda gra pierwsze skrzypce i nie musi zamarzać port bo zboże do portów rurociągiem nie jest przesyłane tylko systemem " rosyjska daroga

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ty z tą ruską drogą z to żeś teraz poleciał.  syberia jakaś czy inny wypizdów... ogarnij się człowieku. i co te 110 mln ton mają krazem przez rzekę przewiezc? ja sądze że raczej wagonami i tirami, jak u nas

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235
marks50    3474
1 minutę temu, Taurus83 napisał:

ty z tą ruską drogą z to żeś teraz poleciał.  syberia jakaś czy inny wypizdów... ogarnij się człowieku. i co te 110 mln ton mają krazem przez rzekę przewiezc? ja sądze że raczej wagonami i tirami, jak u nas

Wagonami jak najbardziej ale zboża nie leżą na pryzmach przy wagonach :) . Filmik jest humoreską i nie oddaje prawdziwości Rosyjskiego transportu . Problem Rosji polega na jej wielkości a w sumie eksport w dużej mierze opiera się na portach czarnomorskich . By to zrozumieć porównajmy to do naszego rynku gdzie wystarczy wiekszy śnieg by porty miały problem z terminowym zasypaniem statków , a co w Rosji ?. Wystarczy spojrzeć na mapę że przez Rosję jedzie się dwa tygodnie pociągiem osobowym a czy ktoś zdaje sobie sprawę ile czasu jedzie zboże gdzieś z wewnątrz . W tamtym roku wysłali  35 mln na eksport w tym założyli że wyślą 45 mln ale nigdzie nie mówią którą drogą . Ot tak założyli  i z racji większych plonów  a że się nie wyrabiają to przekładają eksport na lato . Niech teraz kapitał spekulacyjny wytłumaczy ludziom np. w Egipcie że dostaną zboże w lecie bo się nie wyrabiają . Oczywiście wszystko jest możliwe w Rosji , dekret cara  może nawet wojsko poruszyć by zrealizować cel  i np. śnieg nie będzie przeszkodą ale na razie  jest jak jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
38 minut temu, zetorki12 napisał:

Za co np ?

a miałeś bezpośredni kontakt z Rosjanami  czy opierasz się na polskiej medialnej propagandzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Yyyy , a gdzie wyczytałeś że ja coś o coś opieram ? Zapytałem tylko . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Miałem kontakt z rosjanami , mieszkam w dawnym zaborze rosyjskim i takiej patologii jak w carskiej Rosji nie było w żadnym innym państwie. A teraz jest tak w obecnej Rosji - łapówki, łapówki i jeszcze raz łapówki.

Jakiekolwiek zawirowanie pogodowe w Rosji może podnieść ceny zboża na świecie, tak że bycie największym eksporterem na świecie to broń obosieczna, w dodatku, im więcej eksportujesz , tym możesz więcej stracić. W pewnym momencie Rosja przestanie dopłacać do produkcji zbóż  z budżetu państwa i skończy się eldorado. Wystarczy drobne zawirowanie na rynku. Prosze poczytać, skąd wzięła się  ta górka produkcji - z dotacji budżetowych dla firm kontrolujących uprawę zbóż. Tyle że ktoś się może w końcu przyj... za dumping cenowy i WTO moze nałozyc embargo na eksport zboża z Rosji.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Kolego jest dużo racji w tym co piszesz tylko że ziemie uprawne w Rosji to południowy zachód. Za uralem nikt nie uprawia pszenicy. Także dwa tygodnie nie trzeba jechać do portu tylko kilka dni. Pozatym mają rzeki. Co prawda nie wiem czy po nich barki pływają. W zimie na pewno po nich jeżdżą  ;)

Co do postu wyżej to embargo jest po to żeby je łamać.  Wide Niemcy- Rosja. Chiny- Korea itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
47 minut temu, Taurus83 napisał:

Kolego jest dużo racji w tym co piszesz tylko że ziemie uprawne w Rosji to południowy zachód. Za uralem nikt nie uprawia pszenicy. Także dwa tygodnie nie trzeba jechać do portu tylko kilka dni. Pozatym mają rzeki. Co prawda nie wiem czy po nich barki pływają. W zimie na pewno po nich jeżdżą  ;)

Co do postu wyżej to embargo jest po to żeby je łamać.  Wide Niemcy- Rosja. Chiny- Korea itd 

45 minut temu, Taurus83 napisał:

 

Za Uralem jak najbardziej uprawia się pszenicę i jęczmień,nawet na Syberii ,są tam osiedleni nadwołżańscy Niemcy i oni przy obecnych dotacjach ciągną niesamowicie produkcję zbóż w górę,czytałem reportaż profil glebowy pól uprawnych do 6m sięga warstwa próchnicy,plony ok 6t/ha praktycznie bez nawożenia,problemem jest wywóz dlatego zaczęli  budować terminal zbożowy dla barek w środkowej części biegu Wołgi, a ze środkowej Syberii próbują pchać na daleki wschód,jeżeli Rosja utrzymie dotacje w przyszłości mogą mocno na mieszać w światowej produkcji rolnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a to ciekawe. możesz jakis link podklepać ?

 

tylko że wołga jest przed uralem...

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Było to w Farmerze z ubiegłego roku ,wydaje mi się że można znależć filmiki na yotube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Ludzie spadki u spekulantów powodują zapowiedzi deszczy i to usytuowane tylko na części kraju, a co dopiero problemy z dostarczeniem towaru czy nadchodzące mrozy. Nie wierze, że tylko w Polsce one wystąpią. ZObaczymy czy wtedy syberyjska pszeniczka będzie wyznaczała trend cenowy pszenicy na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co to a mrozy -15 ludie panikują jakby mrozu nigdy nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plantator_01    14
1 minutę temu, staszek131415 napisał:

A co to a mrozy -15 ludie panikują jakby mrozu nigdy nie było

Ty chyba naprawdę jesteś ułomny.. bez pokrywy śnieżnej i przy obecnym stanie zbóż i rzepakow które nie są dobrze zahartowane przez plusowe temperarury, roślina zostanie poważnie uszkodzona.. Ty za to panikujesz kiedy zboże idzie do góry po czym piszesz swoje wykresy cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdieś Ty miał te plusowe temperatury u siebie a stodołą mrozy już miesiąc są i nic roślinom nie będie oziminy ładne jak tak dalej to rekordowe zbiory się zapowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

u mnie  cały styczeń/luty praktycznie codziennie w ciągu dnia  na plusie a mieszkam 400 m n.p.m. nigdy czegoś takiego nie było.  śniegu praktycznie zero.  ma być -15 i silny wiatr także dobrze że ubezpieczyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plantator_01    14

Temperatura powyżej 0 stopni to juz jest plusowa :) jeśli mieszkasz na kasprowym wierchu to możesz mieć mrozy od miesiąca.. Siejesz tutaj taki smród i ferment ze jak coś wpisujesz w tym temacie to mój pies chowa się do budy.. nie ośmieszaj się staszkau już bo ludzie sie śmieją z Ciebie nie widzisz tego ?

Edytowano przez Plantator_01
Pisownia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj