Polecane posty

Gość   
Gość

krzysiekQ wyczyść skrzynke nie mogę Ci wysłać wiadomości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leo74    3
Dnia 13.02.2018 o 21:07, tomek73 napisał:

Ja a 2004 roku postawiłem biny i do tej pory dwa razy sprzedałem  na wiosnę pszenicę taniej niż  w żniwa mogłem, raz o 100 zł, raz o 50 zł  taniej na tonie.  A 3 razy w tej samej cenie i teraz też tak się zapowiada.

 Teraz ugadałem sie  na 650  za paszę, do dużej firmy, komsumkcja taniej   ale tylko 200 ton mogę przywieść, więcej nie chcę  i to po 19  lutego termin odwiozu.

Więc  daj sobie na wstrzymanie i nie pisz bzdetów.

Ta duża firma to chyba ma mały przerób skoro nie chcą ci zabrać taj ilości ,chyba że duży może więcej więc ja poczekam na mniejsze firmy powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
2 godziny temu, leo74 napisał:

Ta duża firma to chyba ma mały przerób skoro nie chcą ci zabrać taj ilości ,chyba że duży może więcej więc ja poczekam na mniejsze firmy powodzenia:)

Cargill to raczej duża firma, a jak sami zabiorą  to minus 20 zł a mam do nich 30 km tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, AleksanderX napisał:

na razie się wstrzymam ze sprzedażą

zauważyłem że dużo ludzi się wstrzymuję ze sprzedażą poczekam jak ruszą na hura po świętach może taniej będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plantator_01    14

Ktoś się wstrzymuje po to aby nagle na hura sprzedać po jeszcze niższej cenie ?  Zero logiki po za tym komu nie zależy na szybkiej sprzedaży to znaczy że jeszcze potrzyma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

szczerze to juz stracilem wiare w to ze podrozeje choc w tamtym roku ostatnia partie sprzedawalismy pszenicy po 740 netto to byla dobra cena . teraz i tak trzeba troche sprzedac z 2 przyczepy chociaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Ja sprzedaję w maju, jak się już wszystko wyjaśni z pogodą, zarówno u nas,jak i u amerykańców i argentyńczyków. A tam się zaczyna posucha. Nawet spekulanci rezygnują z krótkich pozycji, bo wiedzą że na spadkach zbytnio nie zarobią. Kogo nie pili z kasą, to po co ma sprzedawać? Bo może być taniej, jak co niektórzy wypisują? Pamiętajcie, że takie osoby mają w sianiu fermentu jakiś interes. Ile ewentualnie stracicie 10-20 zł? To jest niewiele. Prawdziwa gra o zyski rozpocznie się niebawem :D .

U mnie konsumpcja po 620 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co Ty za bzdury wypisujesz ?Myślisz że jak ktoś potrzebuje zboże w marcu czy w kwietniu to będzie czekał a Ty spredasz do maja:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Nie  staszek, jak potrzebuje a nie będzie podaży, to zapłaci więcej, dlatego, że potrzebuje.

  • Thanks 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak przyjdzie maj to zapłaci mniej i na jedno wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Brednie to ty kolega za każdym razem wypisujesz, bo odkąd pamiętam, to siejesz zawsze ferment wtedy jak ktoś pisze, że będzie drożało albo żeby czekać ze sprzedażą. W poprzednim roku pisałeś podobne bajki i sprzedałem, ale w czerwcu po 760 netto. A towaru było podobno w opór. Poza tym pozapłacane mam już praktycznie wszytko rok do przodu, a towar sobie czeka w magazynie, i jeżeli potrzebujesz w marcu to kupuj gdzie chcesz. Ja sprzedam temu, co słusznie napisał jahoo- który będzie potrzebował w maju i zapewniam Ciebie, że nie stracę. A jak stracę, to będziesz mieć radochę, że kupiłeś dla siebie 10 zł taniej. Spekulanci amerykańscy już grają na zwyżki, podczas gdy na agrofoto co poniektórzy dalej próbują komuś wmawiać, że będzie taniej, bo "będzie tanieć" i tyle argumentów. Zobaczymy jeszcze jaka będzie wiosna, bo długoterminowe nie napawają optymizmem. U nas po 620 , ALE nikt nie wozi od miesiąca. Nie ma podaży, więc co ma tanieć? Dali 10 zł mniej i myśleli że kogoś wystraszą :D

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Jeśli moje zboże kupi POLSKI producent trzody 10zł taniej i wyprodukuje zdrowe świnki bez GMO, to ja za wiele nie stracę , a kraj zyska, on także. Nad czym tu płakać. Ważne, aby obie strony były zadowolone z ceny. A co do spadków - na giełdzie ich nie widać, a ceny krajowe wbrew temu, co niektórzy tu pieją , wcale nie są az tak wysokie:

https://www.ewgt.com.pl/e-wgt-category/122-zboa47/16676-gdfgdf

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Tylko że te świnki bez GMO jadą na zachód a do nas przywożą duńskie itp...

Zobaczymy co będzie pi tej fali mrozów... 

Pozatym jesteśmy na trzeciej pozycji w unii jeśli chodzi o powierzchnię pól uprawnych także nie dajmy sobie wmówić że nic nie znaczymy na rynku 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, jahooo napisał:

Jeśli moje zboże kupi POLSKI producent trzody 10zł taniej i wyprodukuje zdrowe świnki bez GMO, to ja za wiele nie stracę , a kraj zyska, on także. Nad czym tu płakać. Ważne, aby obie strony były zadowolone z ceny. A co do spadków - na giełdzie ich nie widać, a ceny krajowe wbrew temu, co niektórzy tu pieją , wcale nie są az tak wysokie:

https://www.ewgt.com.pl/e-wgt-category/122-zboa47/16676-gdfgdf

 

 

 

1 godzinę temu, JozB napisał:

Brednie to ty kolega za każdym razem wypisujesz, bo odkąd pamiętam, to siejesz zawsze ferment wtedy jak ktoś pisze, że będzie drożało albo żeby czekać ze sprzedażą. W poprzednim roku pisałeś podobne bajki i sprzedałem, ale w czerwcu po 760 netto. A towaru było podobno w opór. Poza tym pozapłacane mam już praktycznie wszytko rok do przodu, a towar sobie czeka w magazynie, i jeżeli potrzebujesz w marcu to kupuj gdzie chcesz. Ja sprzedam temu, co słusznie napisał jahoo- który będzie potrzebował w maju i zapewniam Ciebie, że nie stracę. A jak stracę, to będziesz mieć radochę, że kupiłeś dla siebie 10 zł taniej. Spekulanci amerykańscy już grają na zwyżki, podczas gdy na agrofoto co poniektórzy dalej próbują komuś wmawiać, że będzie taniej, bo "będzie tanieć" i tyle argumentów. Zobaczymy jeszcze jaka będzie wiosna, bo długoterminowe nie napawają optymizmem. U nas po 620 , ALE nikt nie wozi od miesiąca. Nie ma podaży, więc co ma tanieć? Dali 10 zł mniej i myśleli że kogoś wystraszą :D

W gazetach dużo ofert ze zbożem a kupujących mało bo większość zrobila już zapasy rolnik z sąsiedniej wioski wystawia po 750 jęczmień ale kto o zdrowych zmyslach kupi paszowe zboże za tą cene  jak ktoś żeczywiście chce sprzedać to idzie urwać z ceny bo wie że na skupie dostanie dużo mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

jak ktoś rzeczywiście chce sprzedać, bo mu kasa potrzebna to zapier*ala na skup. A te ogłoszenia w gazecie to w pewnym stopniu taka gra, bo to kupujący dzwoni do Ciebie, on potrzebuje kupić to może coś dołoży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo urwie jeszcze nie slyszałem by ktoś dopłacał do ceny zogłozsenia sąsiad wołał po 650 za pszenicę nie było chętnych bo  porost miała  handlarz  wziąl za 600 brutto jeszcze się chłop cieszył  że zabrał  w zeszłym roku dużo mokre pokosiło ina to zboże musi być ekstra cena by znalazł się klient

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Jak wiekszosc porobiła zapasy to według twojej logiki to wiekszość skupów zawiesi kłodki na bramach bo komu odsprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Na imprezie z cargilla podpytywałem jednego z gości o to czy pasza pójdzie do góry a tym samym zboże, to zaczął mi tłumaczyć, że zboża do żniw mają nakupowane tylko nie mają tego u siebie a w magazynach u firm od których kupują i na bieżąco jest zboże dowożone do ich fabryk. Poza tym mają sporo kontraktów podpisanych na zboże z innych krajów   po dobrej cenie wiec nic zmienić się nie powinno. Jak chciałem wyciągnąć od niego więcej i zacząłem szybciej polewać to uciekł :D Chyba tempo go zaskoczyło 9_9 Co by spamu nie było, Rola Człuchów pszenica konsp-620 , paszowa 600, pszenżyto 550, żyto paszowe 500, żyto konsp 530, jęczmień 600, owies 480, łubin słodki 800, ceny netto. A do portu niby ze 100 kilometrów.

Edytowano przez Dawid727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam  widzisz rolnik zawsze chce tanio nakupić a drogo sprzedać Rola ma najniższe ceny wregionie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Staszek to gada jak typowy handlarz any taniej I szuka tylko zagrzybionego zboza. Tymczasem paszarnie I posrednicy podnosza ceny pszenzyta o 30 40pln take sa fakty pszenixa paszowa 20 plan w gore. Ja jestem zdania ze kupic  to najtaniej a sprzedac drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No faktycznie z 540 na 580 to są podwyżki że ho ho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plantator_01    14

No tak ale jak spadnie cena z 540 na 500 to jest lament że ho ho.. po za tym jeśli ktoś ma większe ilości do sprzedania to każda podwyżka jest dobra więc nie wiem co to miało oznaczać ,,staszku fistaszku''..

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj