Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Uziu92    7973

czytam w na internetach że znów cena w doł na pszenice, spekulacje ? czy za słaba zima ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

To ja koszę, wożę i rozładowuję rano sam maksymalnie 30t dziennie Jest przewiew czasem śnieg na wierzchu i jakoś nigdy nie miałem problemów nasypane max 3m.. tfu tfu tfu

Kontrakty są na jakimś poziomie żeby zarobić trzeba kupić taniej. I Import poza wszelką kontrolą sporo psuje.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gawor Grodków Pszenica  poszła z 675 na 695 brutto

AgriPlus Grodków Paszowa 663 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

a do Jelonek ktoś wozi? orientuje w cenie?

Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎18 o 11:24, Zetor86 napisał:

skupy w okolicach kraśnika obniżyły ceny paszowej pszenicy z 670 brutto na 660-650 brutto. Dzwoniłem do firmy handlowej to 665 brutto. Co się dzieje? Jeszcze na koniec grudnia było 700 brutto.

 

nie panikuj bo zawału dostaniesz hehehe  zaczynają się malwersacje cenowe czynione przez spekulantów a właściciele skupów tylko na to czekają chociaż giełdy na zielono tylko rzepak spada i tak naprawdę tego nie rozumiem co się dzieje z ceną rzepaku? tu może być zagrywka bo od samych siewów nic nie jest na korzyśc rzepaku włacznie ze stanem plantacji przed zimą i raczej rzepak wypadnie szybciej od pszenicy także na wiosne może być potężny wzrost ceny!!!! tym bardziej że dowiaduje się że łubiny grochy i bobiki idą na eksport wtf? co jest grane? takie plany że "zabezpieczyć polske w zródła białka rodzimego dopłaty itp. a tym czasem paszarnie dają psi pieniądz w tym roku za surowiec już handlarze więcej oferują. ten "nasz " minister to ku.... i nieudacz..... co kilka razy z kołyski wypadł....albo z ławy spadł.... w każdym bądź razie oprócz zaliczek w tym roku to wszystko na minus dla rolnictwa ustawa za ustawą pogrąża i narzuca koszty..... ja chyba przeprosze tego co był z PSLu - kradli ale dali żyć też....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
35 minut temu, Uziu92 napisał:

czytam w na internetach że znów cena w doł na pszenice, spekulacje ? czy za słaba zima ?

U mnie też szef obniża o 10zł. Będzie 680 brutto. W koło skupy też zjechały po 10zł w dół.

31 minut temu, ansu napisał:

To ja koszę, wożę i rozładowuję rano sam maksymalnie 30t dziennie Jest przewiew czasem śnieg na wierzchu i jakoś nigdy nie miałem problemów nasypane max 3m.. tfu tfu tfu

Kontrakty są na jakimś poziomie żeby zarobić trzeba kupić taniej. I Import poza wszelką kontrolą sporo psuje.

To u mnie sypiemy 5m do góry, dziennie około 200t. Ogólnie u mnie każda uprawa schodzi z pola w ciągu 2 dni. Czyli 30ha dziennie. Więcej się nie da po kosz więcej nie poda, poza tym nie ma czym wozić, trzy składy po 25t są na styk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Gdybys się interesował, skąd sie wzięły wysokie ceny masła, to nie dziwiłbyś się, że rzepak w dół. W dodatku ZSRU chce ograniczyć stosowanie oleju palmowego w produkcji biopaliw. Nie wiem, czy to się przełoży na wzrosty w rzepaku, bo margaryna w odwrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
2 godziny temu, BENNY82 napisał:

a do Jelonek ktoś wozi? orientuje w cenie?

nie panikuj bo zawału dostaniesz hehehe  zaczynają się malwersacje cenowe czynione przez spekulantów a właściciele skupów tylko na to czekają chociaż giełdy na zielono tylko rzepak spada i tak naprawdę tego nie rozumiem co się dzieje z ceną rzepaku? tu może być zagrywka bo od samych siewów nic nie jest na korzyśc rzepaku włacznie ze stanem plantacji przed zimą i raczej rzepak wypadnie szybciej od pszenicy także na wiosne może być potężny wzrost ceny!!!! tym bardziej że dowiaduje się że łubiny grochy i bobiki idą na eksport wtf? co jest grane? takie plany że "zabezpieczyć polske w zródła białka rodzimego dopłaty itp. a tym czasem paszarnie dają psi pieniądz w tym roku za surowiec już handlarze więcej oferują. ten "nasz " minister to ku.... i nieudacz..... co kilka razy z kołyski wypadł....albo z ławy spadł.... w każdym bądź razie oprócz zaliczek w tym roku to wszystko na minus dla rolnictwa ustawa za ustawą pogrąża i narzuca koszty..... ja chyba przeprosze tego co był z PSLu - kradli ale dali żyć też....

No, niestety, ale sytuacja ze strączkowymi wygląda tak, że mamy w Polsce hodowców co poza soją świata nie widzą. Sam mam ok. 50 ton grochu i zagaduję czasem do hodowców, którzy kupują ode mnie zboże czy by nie chcieli zastąpić częściowo soi tym grochem. A ci kręcą nosem i marudzą, że musieliby odnowa dawki układać, a to nie ma gdzie wsypać, a to się boi, że mu przyrosty spadną. Widocznie w krajach, które te grochy, łubiny i bobiki od nas importują hodowcy sobie wszystko policzyli i im się to opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To niewina hodowców a lobby firm pasowych który na tym robi kokosy a sami stosują strącki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13
2 godziny temu, jahooo napisał:

Gdybys się interesował, skąd sie wzięły wysokie ceny masła, to nie dziwiłbyś się, że rzepak w dół. W dodatku ZSRU chce ograniczyć stosowanie oleju palmowego w produkcji biopaliw. Nie wiem, czy to się przełoży na wzrosty w rzepaku, bo margaryna w odwrocie.

Mógł byś mnie oświecić skąd takie ceny masła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
3 minuty temu, SOKAN napisał:

Mógł byś mnie oświecić skąd takie ceny masła?

chyba chodzi oto że zachód zawalony mleiem w proszku i masłem i trzeba zrobić tak aby na tym zarobili Niemcy francja   zamiast wysyłać do krajów 3 świata syrii chociażby ale nie lepiej to tałatajstwo ściągnąć do siebie i zarobić na tym a islamiści was pochłoną- daj panie boże aby lewacy w Polsce nie doszli do rządów bo kosy będziemy storcować. a diesel wszystko spali nawet przepał

2 godziny temu, jahooo napisał:

Gdybys się interesował, skąd sie wzięły wysokie ceny masła, to nie dziwiłbyś się, że rzepak w dół. W dodatku ZSRU chce ograniczyć stosowanie oleju palmowego w produkcji biopaliw. Nie wiem, czy to się przełoży na wzrosty w rzepaku, bo margaryna w odwrocie.

stary dodatek bio do paliw to maks 7,5% a fakt taki że  Polsce dodają tylko 5% bo można obejść tę regulacje reszta wszystko na olej i itp. także wątpię aby to było przyczyną  fakt taki że zapotrzebownie na paliwa z dodatkiem 5% to i tak więcej niż żużycie dzienne oleju spożywczego 100%= spekulanci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

W USA i innych krajach weszły zakazy sprzedawania margaryn do smarowania (tłuszczów do smarowania) na bazie utwardzanych olejów roslinnych. Stąd wzrosło zapotrzebowanie na masło a spadło na oleje roslinne, w tym rzepakowy.

Nowa strategia ZSRU przewiduje mniej produkcji estrów z oleju palmowego, ale dopiero od 2022-23 roku. Za to więcej etanolu w benzynie. Stąd przewidywany jest długofalowo wzrost jeszcze bardziej cen kukurydzy a za tym innych zbóż (w zastępstwie kukurydzy na etanol potrzeba innych zbóż). Za to spadek ceny rzepaku w ciągu następnych 2-3 lat.

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, ze większość produkcji mleka idzie na mleko w proszku, które eksportujemy z powodzeniem na cały świat, także do Chin.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

A z tym masłem to nie byo tak że też wyszły jakieś badania w których stwierdzono że masło nie jest jednak takie niezdrowe jak niektórzy mysleli? Gdzieś o tym chyba też wspominano...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

no to jak będzie jak ceny polecą w dół np. do 1000 zł za tone ale na pewno wtedy i ceny srodków produkcji spadną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I będzie jeszcze nizej podobnie  rzepakkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali87    4

Nie strasz nie strasz... Spekulanci od siedmiu boleści. Wrócą ceny na wiosne

Edytowano przez kali87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

na giełdzie spadków nie widać.. to prawda ale jak na giełdzie były spadki to u nas cena pszenicy i tak rosła i nikt nie oglądał się na giełdę, że spadała... Z drugiej strony skoro dziś MATIF to 156 euro za tonę pszenicy czyli około 650zł netto a dodajmy że jest to notowanie pszenicy we Francji... A transport z PL tam też trochę kosztuje. Jeśli paszarnie i Młyny patrzyłyby na sam Matif to w Polsce płaciliby max 550zł netto za pszenicę. Piszę tylko dlatego, żeby pokazać jak głupie jest argumentowanie cen pszenicy krajowej Matifem... zwłaszcza w sytuacji gdzie u nas młyny tez płacą 156 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Ale to jest element gry /presji/na chłopów by pozbywali się swej pracy za  bezcen  Kup np. pszenicę we francji i przywieś ją do polski  jak zabrakuje krajowej produkcji  /ile by ona kosztowała/  chyba to logiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3462

A co jeśli na Matif po 650 i kupując tam musisz przywieźć do Polski to cena powinna być 750 minimum  :)  a nie ma , więc sobie na tą cenę poczekamy . To też nie jest argument :) ?  Chyba że stosujesz mentalność Kalego że jak Kali ukraść krowę to dobrze a jak Kalemu to niedobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carington    12

A ja mysle ze ceny na matif sa cenami nie  francuskimi tylko europejskimi i handel opiera sie na cenach gieldy matif. I jak  na nia patrze to niema tak znow tendencji spadkowych byl spadek styczniowy ale co roku jest a teraz mysle ze tylko w góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
8 minut temu, marks50 napisał:

A co jeśli na Matif po 650 i kupując tam musisz przywieźć do Polski to cena powinna być 750 minimum  :)  a nie ma , więc sobie na tą cenę poczekamy . To też nie jest argument :) ?  Chyba że stosujesz mentalność Kalego że jak Kali ukraść krowę to dobrze a jak Kalemu to niedobrze :)

Co ma piernik do wiatraka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Koniu to relacjonuj jakie będzie teraz zainteresowanie sprzedażą. Myślę że niewielkie, bo coraz więcej rolników jest świadomych tych gierek i manipulacji. U mnie w obrębie jest kilka potężnych skupów. Nie widać żeby ktokolwiek, cokolwiek woził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Rozmawiałem u mnie z ludźmi - albo wywieźli w okolicy 700, albo jeszcze czekają do lutego-marca.

Jak kupisz na giełdzie po 650 to musisz to przywieźć do kraju. Często czekasz kilka miesięcy na statek. Jak ktoś chce na już, to lepiej kupić krajowe po 700. Chyba, że ktoś kupuje cały statek, ale fracht też kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj