Polecane posty

jahooo    9235

Skoro stały auta, to znaczy że potrzebują zboża. I nie da się blisko kupić, bo inaczej stałyby same ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Może ktoś mi wyjaśni gdzie idzie przenica kupowana w porcie  po700 zł a nawet drożej skoro na Matifie jest sporo tańsza,a o naszym zbożu  mowi się że jest prawie najdrosze w Europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

nie pomyślałeś że to wszystko to kontrakty. Ta pszenica została sprzedana np. miesiąc temu a dzisiaj jedzie na porty żeby wywiązać się z kontraktu.

To tak jak ktoś kiedyś chwalił się na forum że sprzedał pszenicę po 700 netto. Każdy pytał gdzie taka cena skoro tanieje? Okazało się że na pszenicę był podpisany kontrakt miesiąc wcześniej jak nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Chodzi mi bardziej o kupującego gdzie trafia ,jak za Odre to trudno uwierzyć w to że nie umieją liczyć i przewidywać.A to nie są małe ilosci dla jakiegoś lokalnego przetwórcy Nie chcę być upierdliwy ale próbuje to zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327
1 godzinę temu, wiesiek63zmc napisał:

Może ktoś mi wyjaśni gdzie idzie przenica kupowana w porcie  po700 zł a nawet drożej skoro na Matifie jest sporo tańsza,a o naszym zbożu  mowi się że jest prawie najdrosze w Europie

Może kontrakty podpisali wcześniej po lepszej cenie. Na matifie to aktualna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

To co u mnie w okolicznych skupach jest kupowane tak jak i u mnie pracy (również skup) jedzie głównie na Cargill, Młyny, Paszarnie. Teraz wszystko jeździ na cargill czyli na przerób. Obok elewator ma FDW on rocznie potrzebuje ponoć 200tys ton, także to też na przerób na paszę. Zaś 20km dalej w ziębicach od niedawna jest młyn pszeniczny i kukurydziany silesian grain czy jakoś tak więc też na przerób. Także firm przetwarzających zboże u nas nie brakuje, wszystko zależy kto jaką da cene, ale najbardziej cene dyktuje FDW i wszyscy starają się utrzymać taką samą cenę. Mało kiedy przyjeżdzają odbiorcy z daleka, bo już nie jeden był pazerny a skończyło się ze zboże pojechało a kasy nie ma. Jest w okolicy 5 skupów i raczej nikt specjalnie nie szuka że w polsce może być drożej o 20-30zł. Przynajmniej mnie taka róznica nie interesuje przy corocznej ilości pszenicy ok 250t. Wolę sprzedać na miejscu i mieć pewną kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Jeśli jest niska podaż towaru, to poszczególne skupy konkurują ze sobą. Żeby wypełnić kontrakt, trzeba zboże gdzieś kupić. Jak go na rynku nie ma, to się podnosi cenę, żeby wyeliminowac innych i kupić dla siebie, bo kary za nie wypełnienie kontraktu są słone a statki nie będą stały w porcie za friko. To jest ten miraż statystyk - niby zboże jest (w teorii) a nie można go kupić, bo wszystko tylko na papierze. A na koniec okresu kontraktowego mówi się "sprawdzam" i się okazuje, że nie ma co kupić. A hodowcy drobiu, świń i bydla czymś muszą nakarmić swoją "trzodę", każdy chce kupić.  Poczekamy do marca, czy będzie tak optymistycznie . Giełda w USA w dół po danych "teoretycznych" o zasiewach, a jednocześnie mają mrozy stulecia. Trzeba po prostu czekać cierpliwie, moim zdaniem te okolice 700 brutto się utrzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

u nas tak to wygląda 680-700zł brutto. okolice ząbkowic śl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

to nie jest jeszcze tak tragicznie, u mnie podobne ceny, co jest zastanawiające - na wschodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

W tym roku wschód-zachód-poludnie -północ ,podbne ceny około 650 paszówka,konsupcja około 680 ,netto oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

No to u mnie ceny brutto. Za konsumpcje dostaje tyle co ty za paszową. 650 netto to max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

każdy by chciał sprzedać jak najdrożej, ale bądźcie realistami, cieszmy się że te ceny takie są, na świecie ogromne zapasy pszenicy, w Polsce zbiory niezłe, ja pochodzę z podlaskiego to w tym roku można powiedzieć plony rekordowe rzepaku, pszenżyta , pszenicy. 700 brutto za pszenicę przy plonie 6-7 t/ha to jest cena dobra. niech z ha zostanie 1000 zł , drugie tyle to dopłaty. to źle? jak sypnie 6 to dobrze a jak 7 to super przynajmniej na ziemiach na których gospodarzę w przewadze 4 klasa.

Wiadomo żeby zarobić na produkcji polowej to musi być skala produkcji.

a tu na forum jak się popatrzy to co niektórzy na kilkanaście ha zachodnie ciągniki, kombajny, za dzierżawę nie wiadomo ile płacą a potem płacz.

i nikt nie wie po ile ceny pszenicy będą, bo to zależy od wielu rzeczy, pogody na świecie, kursów dolara do euro, ceny ropy i tak dalej.

 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

u mnie rzepak średnio 3t/ha ale na szczęście mieliśmy tylko 13ha, a zawsze siejemy około 30. Kukurydza 5,5t. Pszenica 7,5, jęczmień jary browar 7,5, ozimy 8,3t. Nie ma co narzekać. Na ceny też nie narzekam. Pszenica droższa jak rok temu o tej samej porze. Niech się martwi ten co ma kredyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

raz kiepsko w Wielkopolsce raz w innym rejonie, rzepak pewnie zdrożeje, ale trzeba pamiętać o tym że konsument też nie zaakceptuje nie wiadomo jakiej ceny masła , margaryny , oleju, a nawet śruty rzepakowej. poza tym dolar tanieje to śruta sojowa tanieje u nas na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

mógłby zdrożeć bo pokusiłem się i mamy na składzie z 25 ton. W zniwa to co na auta co poszło po 1680 netto. Teraz jest 1550 netto. Więc sporo potaniał. Ale co ma być to będzie. Dzięki bogu tylko 25ton zostało. W zeszłym roku miałem 100t także przy tej ilości to w tym roku by bolało hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

tu musi psychika wytrzymać. ceny to jest naprawdę loteria, wydaje się że powinno podrożeć to tanieje i jak ma potanieć to drożeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 15.01.2018 o 20:35, dominatorek napisał:

Jurek87 Jak to jest z tym transportem do Jelonek?

Zadzwoń do nich, mają stronę w necie , jak masz parametry dobre i powiesz przez tel ile masz km to ci wycenią. Ja do nich sprzedaje bo uczciwie placą i mają niski samochod z przyczepą take wygodnie mi go ładować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Jak tam ruch u was w skupach zbóż? Dzieje się coś? Może tłum? Może pustki? Okolice Lublina i Kraśnika bardzo spokojnie, mały ruch. Wszyscy czekają na jakieś ruchy, czy może już wszystko wyprzedane? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
12 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

Może ktoś mi wyjaśni gdzie idzie przenica kupowana w porcie  po700 zł a nawet drożej skoro na Matifie jest sporo tańsza,a o naszym zbożu  mowi się że jest prawie najdrosze w Europie

Północna Europ a. Południowa Europ a. Afryka. Azja. Zależy gdzie sobie kontrakt załatwisz. Rzędzie tam gdzie produkcja jest za mała w stosunku do konsumpcji. Cały bliski wschód i północną Afryka  opiera się na plackach z pszenucy.A warunków do uprawy to obie nie mają najlepszych. Wysyłają daktyle i haszysz a kupują pszenicę i mięso. Taka Grecja potrzebuje w sezonie letnim wykarmic kilka milionów turystów dziennie. Itp itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
9 godzin temu, Roxer napisał:

Jak tam ruch u was w skupach zbóż? Dzieje się coś? Może tłum? Może pustki? Okolice Lublina i Kraśnika bardzo spokojnie, mały ruch. Wszyscy czekają na jakieś ruchy, czy może już wszystko wyprzedane? :)

u mnie w pracy od wczoraj wyjątkowy ruch patrząc na sytuację od grudnia do wczoraj. Większość co wozi mówi że sprzedaje żeby było na nawozy, paliwa itd. Nieliczni sprzedają część zboża jak co roku, czyli co miesiąc po trochę. Zresztą my tak samo robimy. Około 250t rocznie sprzedajemy na 2-4 razy. Nie czekamy z całością na bóg wie jaką cenę. Średnia cena zawsze wyjdzie dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

u nas pszenżyto 570 a pszenica paszowa  675  na ręke ale chyba jeszcze poczekam 

lubelskie/ okolice puław 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj