Polecane posty

FarmerB    12

warchest może nie lokata, bo tam kiepsko z % a zakup np. saletry amonowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Jak nie inwestujesz w gospodarstwo to możesz sobie trzymać i z renty żyć

Początek żniw skupy rozpoczely ceną 640, a w ciągu trzech dni kiedy móglbym już sprzedać zjazd na 570, więc część sprzedana w polowie grudnia w cenie 700 brutto. Inwestycja w silos kilkanascie lat wstecz, była jedną z najlepszych decyzji, dzięki którym mogłem właśnie myśleć o inwestycjach.     Renty nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Silosy to przeżytek dziś na topie są magazyny płaskie łatwo je adoptować na inne cele

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Ja przerobiłem na magazyn stodołę, składowanie do 2m w górę (więcej nie próbowałem, plus górka na środku) , załadunek i rozładunek żmijką 10-12t/h. Do stodoły wejdzie ze 300t, maks było jak do tej pory wsypane 220 (ważone przy sprzedaży) i jeszcze było miejsce. Jakbym sam miał więcej pola, to myślałbym nad koszem zsypowym i podajnikiem o większej wydajności, ale na razie to mi wystarcza plus wujo składuje swoje i jeszcze jest miejsce.

U mnie tez w żniwa cena nagle spadła do 570-580 brutto, bo niektórym się wydawało, że tłum będzie garnął i potem najszybciej podnosili i dali najlepszą cenę, bo nie było nikogo, przez tydzień w żniwa skupili kilkanaście ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

WArchest na przykładzie poprzedniego roku sprzedałem 300 ton w najlepszej z możliwych cen, ze 50 ton pośredniej, a kilkadziesiąt po tej najniższej, bo nie było gdzie chować. Na tych prawie 300 tonach zarobiłem prawie 200 zł/tonie więcej. Więc sam wywnioskuj czy inwestycja się opłaca.  Jest to sprawa długofalowa, ale sama się nie zrobi. Nie zawsze się wygra na przetrzymaniu, ale myślę, że częściej niż ze sprzedaży prosto z kombajnu. Tym bardziej jeśli chodzi o kukurydzę.

A co dzwoniących, to pewnie kontrakty muszą wypełnić :D. Myśleli, że obniżki 10 zł/tonie kogoś wystraszą. U nas powtarzam zero ruchu od miesiąca. Gdzie te zboże i zapasy o których spekulanci trąbią :D. U nas kombinat rolny kietrz wystawił na ewgt.com ofertę kukurydzy-700 netto. Partia 1000 ton. Niech cwaniaczki próbują kupić. Jak ktoś ma pieniążki, to nie spuści ani złotówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
9 godzin temu, 20CBR12 napisał:

Mi się udało w żniwa praktycznie wszystko prosto z przyczep w bb sypać a co któraś przyczepa szła na płaski magazyn no i jak nie kosiliśmy to na bieżąco wozilem na kolegi kontrakt bo się przeliczył z możliwością skupu w żniwa tzn nie tyle ton ludzie chcieli mu sprzedać co zaplanował a że cena była wtedy świetna i to na paszową to wszystko wywiozłem, dzisiaj wiem że to była dobra decyzja bo w tej chwili miałbym niższa cena jak w żniwa sprzedałem, no ale taki rok zdarza się raz na 7-8 lat ogólnie opłaca się magazynowa zboze ja w tym roku jesienią chyba stawiam kolejny magazyn płaski... 

w bb czyli bigbagi po co sypiesz w bigbagi z przyczep to niby jak sypiesz i po co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Elewator Strzelno-jęczmień 650zł/netto. Osobiście spokojnie czekam dalej ,a i zbliżająca temperatura nie wróży nic dobrego.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co zboże wymarznie w magazynach? Na ceny rzepaku to być może ma wpływ ale na pewno nie zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stachu , jak Ty coś jebniesz , to aż laczki spadają . :D Może rynek zbożowy to nie tylko to co w magazynie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
59 minut temu, zetorki12 napisał:

Stachu , jak Ty coś jebniesz , to aż laczki spadają . :D Może rynek zbożowy to nie tylko to co w magazynie ?

Jak zboże wymarnie przesiejesz jarym i masz normalne zbiory rzepaku już ni e uzyskasz z jarego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Będziesz płacił za materiał siewny 3000zł/tonę na następny rok to inaczej będziesz gdakał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Staszku to wymarzniętym rzepaku nie wolno siac rzepaku jarego a to dlaczego,ale chyba kukurydzę lub zboża jare możno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, piotrdd napisał:

Będziesz płacił za materiał siewny 3000zł/tonę na następny rok to inaczej będziesz gdakał 

Wymarznięcia mogą być tylko lokalnie bo tam gdzie najwięksy mróz to sporo śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Jakie lokalne jak 2/3 polski nie ma śniegu, a jednak mróz ostro wjechał z wiatrem, jak by nie to że było pochmurno to jak nic by spadła temperatura poniżej -20

U mię oczywiście z tym mrozem mówię 

A było -16

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Z Aledy pisali sms-a że kupia pszenice jarą po 670 netto. pewnie spodziewają się że będzie popyt na materiał siewny na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Do tego dochodzi jeszcze plon jarego który jest niższy od ozimego np rzepak jary dobrze utrzymany i nawożony 2,5t a ozimy 4 i lepiej. To samo z pszenicą w miarę wcześnie posiana da plon 6t. Więc łatwo przeliczyć że plony z wymarznięć są niższe o 1/3 a nakłady pracy o 1/3 wyższe. Licząc materiał siewny i uprawę.

U mnie dziś było -18 a na termometrze na wietrze ponad -25. Jakby nie śnieg to byłoby już całkiem nie ciekawie. A mrozy mają być jeszcze większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Ogłaszam jarą pszenice 2 tygodnie i tylko 1 telefon.Jeszcze nie sezon i brak zainteresowania

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
34 minuty temu, waldii1 napisał:

Do tego dochodzi jeszcze plon jarego który jest niższy od ozimego np rzepak jary dobrze utrzymany i nawożony 2,5t a ozimy 4 i lepiej. To samo z pszenicą w miarę wcześnie posiana da plon 6t. Więc łatwo przeliczyć że plony z wymarznięć są niższe o 1/3 a nakłady pracy o 1/3 wyższe. Licząc materiał siewny i uprawę.

U mnie dziś było -18 a na termometrze na wietrze ponad -25. Jakby nie śnieg to byłoby już całkiem nie ciekawie. A mrozy mają być jeszcze większe.

T u akurat się z Tobą nie zgodzę bo po wymarznięciach jare zawsze plonowały tak jak ozime

35 minut temu, Wicherek napisał:

jara teraz to 100 minimum ,niech nie szukają jeleni !

150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jare będzie drogie, ale tak za miesiąc; jęczmienia i pszenicy (z wiadomym pochodzeniem i odmianą) praktycznie nie ma; kwalifikat jęczmienia od grudnia +200, najtańszy 1900 netto

sławek skąd jesteś? pewnie odległe lubelskie

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Gdzie staszek Ci najwięksi twoim zdaniem się znajdują. U mnie też na razie brak zainteresowania pszenicą jarą. Ja w tym roku nie zdążyłem, dlatego sieje jarkę i na szczęście nie muszę kupować po te 90 zl. Jak już któryś rolnik tyle wystawi , to uważany jest za zdziercę. U nas firmy skupowe nawet nie mają cennika na jarkę. PEwnie czekają na przejście mrozów i wtedy cena do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

A jakie dla skupu ma znaczenie czy to jara czy nie,aby miała parametry zgodnie z przeznaczeniem inne na bułeczki inne lub takie same dla blondynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj