Polecane posty

Gość   
Gość
paszowka w agroloku tylko robak i żeby nie śmierdziała i biorą jak leci taki popyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
57 minut temu, damianzbr napisał:

 

 

O co chodzi z tymi dopłatami. Patrzyłem w temacie o dopłatach i tam prawie każdy dostał zaliczkę po za kilkoma wyjątkami co mieli kontrolę. Więc czego tam jeszcze można się dowiedzieć ????

I tu w tym temacie pisze Marcin Brzozowski (cytowany wyżej) z tego co kiedyś mówił pracuje w skupie zbóż jakieś dużej firmy. Średnio raz w tyg. w tym temacie podaje ceny jakie oferuje firma którą reprezentuje. Zawsze podawana cenna obowiązuje w promieniu 100km od portu, gdy dalsza odległość ucina na transport, 10 - 30 zł, w zależności od km. Zresztą masz zacytowane 2 jego wpisy. Jeden z 21 a drugi z 28 listopada. Zwróć uwagę że cena rosła.

 

Pisz do Marcina jeśli chcesz sprzedać po 700 a nie możesz to on na pewno kupi, skoro sam oferuje nawet więcej.

Od 710 - 50 zł transport 660 netto,czyli dokładnie tyle ile płacą w okolicy a nawet wychodzi mniej ,co do dopłat cały prawie nasz powiat dostał do 10 % zaliczki,zresztą w sąsiednim to samo i nikt nie jest wstanie wytłumaczyć dlaczego tyle,zboże wystawiła spółka rolna i tą ceną wszystkich kupujących zszokowała[między innymi mnie,kupuję od nich około 100t rocznie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To trafiłeś do naciągaczy jednym słowem.

Jeśli masz około 100 km do portu, to pisz do Marcina patrz co pisał:

,,Ceny Good Grains netto w odległości 100 km od portów w Gdańsku / Gdyni,,

,,Indykacje PLN netto FCA gospodarstwo na dzień 28.11.2017 

Pszenica paszowa 660-670
Pszenica 12,5% 660-670
Pszenica 13,5% 670-690
Pszenica 14% 710-720 !!!,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy oprócz białka 14% ważna jest gęstość ziarna? Wczoraj sprzedałem pszenice paszową  białko 16,3 gęstość 72 po 650 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

To drobnica, rok temu było białko a nie było gęstości i nie przechodziło. Będzie to nie będzie glutenu też nie przejdzie ehhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, SAUTER napisał:

A czy oprócz białka 14% ważna jest gęstość ziarna? Wczoraj sprzedałem pszenice paszową  białko 16,3 gęstość 72 po 650 netto

na jakiej kl. gleby ta pszenica rosła? 16 białka? Nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Pszenica Konsumpcyjna z formy ozimej praktycznie zawsze na czyms potrafia uciac grosza. Bo zeby miec wszystko to naprawde jest ciezko trafic. Dodatkowo jak to kiedys W TopAgrarze zrobili porównanie próbek w skupach, kazdy widział rozbieżności .

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Białko ok  16-17 to nic nadzwyczajnego ale w pszenicy jarej. Tylko zazwyczaj jest za drobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33
9 minut temu, koczas napisał:

Białko ok  16-17 to nic nadzwyczajnego ale w pszenicy jarej. Tylko zazwyczaj jest za drobna.

drobna to znaczy ze jej brakuje Wyrównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dokładnie;)

P.s a co do ceny w centrum 690 za ok 13% białko netto

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Ale w życie nadchodzi moment że jak zacznie brakować to Gestosci wyrowania bialka gluteny opadania itd. to zeby tylko na przyczepach było ziarko i dawaj czym nawiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

na jakiej kl. gleby ta pszenica rosła? 16 białka? Nieźle.

4 a,b Hondia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
10 godzin temu, Sunf napisał:

drobna to znaczy ze jej brakuje Wyrównania

a jak wyrównanie słabe to zazwyczaj gęstość też


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak on ładuje ten samochód zbożem ? Ma jakąś dmuchawę ssącą z tyłu?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18
U nas w małopolskim 67 netto ale kiedyś bylem w grupie i była kartka "pilnie kupie jęczmień i pszenicę paszowa " powoli kończą się zapasy i zaczyna sie ruch a co za tym idzie ceny tez rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93
13 godzin temu, Pajej napisał:

a jak wyrównanie słabe to zazwyczaj gęstość też

Absolutnie nie masz racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

raz miałem pszenice co niemiała gestosci a wyrównanie miała super iszła na skup z dopłata arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Dziś miałem ofertę na paszowke po 670 netto pewnie jeszcze by cos wytargowal lubelskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
5 minut temu, king12 napisał:

Dziś miałem ofertę na paszowke po 670 netto pewnie jeszcze by cos wytargowal lubelskie 

a kto tyle daje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj