Polecane posty

Ceny Good Grains netto w odległości 100 km od portów w Gdańsku / Gdyni

Indykacje PLN netto FCA gospodarstwo na dzień 21.11.2017 

Pszenica paszowa 640-660
Pszenica 12,5% 660-670
Pszenica 13,5% 670-680
Pszenica 14% 700-710 !!!
Rzepak 9/2 1590-1600
Pszenżyto 560-570
Jęczmień 620-650 !!!
Łubin 840-860 !!!
Groch 780-790
Orkisz 800-830
Bobik 720-750
Kukurydza 600-610

codzienne ceny można podglądać na stronie fb good grains

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Skierbieszów paszowa 650 brutto

Zagroda tak samo. Konsumpcja 670 brutto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
Dnia ‎19‎.‎11‎.‎2017 o 07:49, krol9 napisał:

Cześć jakie u Was są ceny żyta ? U mnie masakra - mali pośrednicy 500zł netto, większe firmy nie kupują bo zajęły się kukurydzą. 

 

Dnia ‎19‎.‎11‎.‎2017 o 08:12, kamils napisał:

U mnie na lokalnym skupie żyto po 500 ale brutto to dopiero kiepsko nie mam całego auta bo bym podzwonil i pewnie by coś jeszcze było drożej 

 

Dnia ‎19‎.‎11‎.‎2017 o 14:58, Cihu napisał:

To ja nie wiem, gdzie ty ceny sprawdzasz? żyto bez problemu za 550-570 netto można sprzedać. Więc u ciebie raczej strata niż zysk. 

Choćby te dwa wpisy ? 570 ale za konsumpcje a nie za paszowe

Przy większej ilości sie zgodzę ze może i warto ale jak ja mialem tylko trochę ponad 25 ton i czasu w żniwa nie wiele to bardziej mi sie oplacilo wywieźć prosto od kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Zamiast się z sąsiadem użerać i kłocić, można razem sprzedać auto zboża, Każdy zarobi parę groszy. Ale w naszym kraju jeszcze do tego droga daleka.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
4 godziny temu, jahooo napisał:

Zamiast się z sąsiadem użerać i kłocić, można razem sprzedać auto zboża, Każdy zarobi parę groszy. Ale w naszym kraju jeszcze do tego droga daleka.

Tu masz racje... Jeden cale dwa miesiące mowil, żebyśmy bykow nie sprzedawali sami tylko sie zgadać bo razem lepsza cena będzie, a dziś sie dowiaduje ze juz sprzedal sam bo dostal dobra cenę... Drugi twierdzi, ze jak mu takie cos proponuje, to pewnie na jego bykach zarobię Bog wie ile i on sobie sam sprzeda. Najgorsze ze to mlodzi ludzie czyli jeszcze lata świetlne przed tym krajem...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Nawet to że kupujący podstawi auto na swój koszt to już jakiś zysk ale wielu ludziom ciężko to zrozumieć że traktor na wodę nie jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7971

@Fabian777 ja Siedlce, gdzie za tyle sprzedawałeś ? podasz jakiś namiar ?

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
15 godzin temu, BENNY82 napisał:

a ktoś handlował z good grains? jakie opinie?

polecam - sprzedawałem groch w wakacje 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/notowania-zboz-w-kratke,74997.html - tutaj sporo o notowaniach, co prawda nie tylko pszenicy, ale można poczytać 

Edytowano przez basianowak85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Ja bym chciał u mnie taką cenę brutto. Dylemat zawsze jest, czy jeszcze wzrośnie, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj