Polecane posty

JozB    181

U nas wolnego rynku nie ma. Jest zmowa cenowa młynów z okolicznymi skupami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

U nas są FDW (9 punktów skupu w okolicy) a reszta płaci tak jak oni.... I taki to jest wolny rynek. Dwa tygodnie temu proponowali mi kontrakt na pszenicę paszową po 580zł netto. Na dzień dzisiejszy jęczmień skupują po 520 netto także na pszenicę też szału nie będzie... Ale w końcu musi sobie odrobić na kimś straty z salmonelli i ptasiej grypy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

ja sprzedaje bezpośrednio do młyna czyli bez pośredników i dają tyle ile jest warte. 

wszyscy uważają że zawsze jest tanio, i pszenica po 600 zł tanio to co by byo gdyby była po 450. ciężko wyobrazić sobie taką sytuacje, ale czy nie realna?

przecież te ceny nawozów , środków ochrony roślin i płodów rolnych są tak skalkulowane aby żyć i nic więcej.

każdy by chciał bez dopłat 3-4 tyś z ha na czysto wziąść ale to jest możliwe tylko na bardzo dobrych glebach,w niektórych przypadkach  1 tyś to również na plus.

piszecie o jakichś zmowach o niesprzedawaniu zboża i myślicie że ktoś się przejmie. młyn zamkną a chleba nie zabraknie. 

w dzisiejszych czasach wszystkim nas zasypią, zbożem mięsem i czym tylko chcecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

U nas wolnego rynku nie ma. Jest zmowa cenowa młynów z okolicznymi skupami

To wywieź do portu o ile tam też zmowy nie ma

 

U nas są FDW (9 punktów skupu w okolicy) a reszta płaci tak jak oni.... I taki to jest wolny rynek. Dwa tygodnie temu proponowali mi kontrakt na pszenicę paszową po 580zł netto. Na dzień dzisiejszy jęczmień skupują po 520 netto także na pszenicę też szału nie będzie... Ale w końcu musi sobie odrobić na kimś straty z salmonelli i ptasiej grypy....

A może jak mają zawarte kontrakty na podstawie cen z Matif to maja podobne kalkulacje i w związku z tym ceny skupu.  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ceny z Matiff mają w głębokim poważaniu, jakoś w maju pisali konsumpcyjną po 650 netto i to tylko przez kilka dni a tak cały czas śmiesznie niskie ceny. Sami mają zapotrzebowanie  na ponad 200tys ton zboża, mają monopol w okolicy i dobrze wiedzą że i tak ludzie im przywiozą a jak nie im to pośrednikom dla nich skupującym....

No ale zobaczymy za dwa tygodnie z jaką ceną wyjdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

nie wiem jak u was , ale w mojej okolicy pszenice dopatrzone to sypać się będą, i to mimo majowo-czerwcowej suszy. tak więc ceny nie będzie. a i na giełdach spadki się zaczęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w okolicy pszenicy jest może 20% tego co każdego roku. reszta to rzepak (70% z tyych rzepaków nie rokuje na więcej jak 2 tony/ha) i kukurydza.

 

Więc twierdzę wręcz odwrotnie - będzie cena. I na pszenicę i na rzepak.  A nasze poglądy życie zweryfikuje już za chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Ja też się trochę dziwię skąd ten entuzjazm i pewność dobrych cen pszenicy na przyszły sezon w tym temacie. No ale pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

U nas są FDW (9 punktów skupu w okolicy) a reszta płaci tak jak oni.... I taki to jest wolny rynek. Dwa tygodnie temu proponowali mi kontrakt na pszenicę paszową po 580zł netto. Na dzień dzisiejszy jęczmień skupują po 520 netto także na pszenicę też szału nie będzie... Ale w końcu musi sobie odrobić na kimś straty z salmonelli i ptasiej grypy....

z jakiej części województwa jesteś? ja sprzedaję w lokalnym skupie i ceny maja lepsze od wozniaka. z tego co wiem to ci z mojego skupu większośc wożą na cargill i do portu. a reszte do innych mniejszych rolników, ferm i paszarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

powiat górowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

DO mnie już dzwonił z kukurydzą i 20 zł więcej jak poprzednio. Na giełdzie ponowne odbicie. Pszenice u nas po 640 netto na kontrakt. Rzepak cały czas podobno do góry idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Cena pszenicy w stanach po zwyżce stabilizuje się na poziomie 510-515 USc/korzec. W ubiegłym roku było to o tej porze 370-380 Usc/korzec.

Na MATIF cena o tej porze oscylowała koło 160-165 Euro, dziś jest to 175 Euro, czyli około 45zł za tonę więcej, a żniwa już prawie prawie. Skoro paszarnie oferują po 640-700 zł netto za paszową, to jest to poziom o około 60-100zł wyższy niż rok temu. Nie są to kokosy, ale tak naprawdę nikt nie wie, ile będzie zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja ogłosiłem pszenicę po 80zł /100kg, dzwonią handlarze że po 70 dadzą , po podziękowaniu za współpracę i za 80 biorą, 630 NETTO jeszcze kontrakty chcą podpisywać lokalne firmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

jęczmień , owies , żyto 520-550 netto nowy cennik od dziś Komplexmłyn Wągrowiec podobnie DanMlyn Damasławek elewator Gołańcz rzepak 1500 netto tu i tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

pszenica na nowe zbiory 665 i 690 DanMlyn a Komplexmlyn stara pszenica 690 i 730 zależnie od glutenu ( żyto 550 jak się nie mylę )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

https://ewgt.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=16121:problemy-pogodowe-w-usa-sprawily-ze-spekulanci-graja-na-wzrosty-cen-zboz-i-soi-w-chicago&catid=122&Itemid=312

 

No i proszę Panowie, były spekulacje, a zacznie się w końcu ruszać. Jeszcze trzeba poczekać moment, 2-3 tygodnie i zaczną sr** w majty Ci co szukają naiwnych za 560 zł za pszenice. Za qq co niektórzy wołają 640 zł. Na południu okropna posucha, Im bliżej północy, tym lepiej, z cenami też zapewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

No i proszę golpasz po 10 dniach od wprowadzenia nowego cennika znowu wprowadził obniżki. Pszenica paszowa poleciała 100 w dół. Chore jak tak to cena miesiącami piela się po 10 zł do góry a tu nagle takie gwałtowne obniżki. Współczuć należy tym u których mało padało. Zresztą póki nie zebrane to o plonach nie należy nic mówić. Pogoda nie jest zbyt optymistyczna. Miało być upalne a zapowiadają burzę z gradem.

Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Rzepakowe żniwa już ruszyły, tak wyglądają zeny na start w Zamojskich Zakładach Zbożowych:

 

Cennik skupu rzepaku
obowiązujący od 19.07.2017r.

Rzepak kontraktowany:


  • cena brutto przy stawce VAT 7% - 1 626,40 zł/t
  • cena brutto przy stawce VAT 5% - 1 596,00 zł/t
  • Cena podstawowa netto - 1 520,00 zł/t

  • Termin płatności: 14 dni

 

Rzepak z wolnego rynku - umowa:


  • cena brutto przy stawce VAT 7% - 1 605,00 zł/t
  • cena brutto przy stawce VAT 5% - 1 575,00 zł/t
  • Cena podstawowa netto - 1 500,00 zł/t

  • Termin płatności: 14 dni

 

Rzepak:


  • cena brutto przy stawce VAT 7% - 1 583,60 zł/t
  • cena brutto przy stawce VAT 5% - 1 554,00 zł/t
  • Cena podstawowa netto - 1 480,00 zł/t

  • Termin płatności: 14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3455
Pogodowe anomalie odczuwalne są również w wielu innych krajach. W Stanach Zjednoczonych z tego powodu przewiduje się znaczący spadek zbiorów zbóż, szczególnie niektórych odmian pszenicy. Notowania kontraktów terminowych na pszenicę Wheat Spring wzrosły od początku roku o prawie 45 proc., a od lipca 2016 r. 60 proc. Od początku roku drożeją na giełdach także ryż (o 28 proc.), masło (o 25 proc.), żywiec wołowy (o 22 proc.), kukurydza (o 12 proc.). Według prognoz Komisji Europejskiej, w całej Unii zbiory zbóż mają być w tym roku nieco wyższe, jednak spadną między innymi w Rosji, na Ukrainie, w USA, Kanadzie i Australii.

Czytaj wiÄcej na http://biznes.interia.pl/makroekonomia/news/droga-zywnosc-zafunduje-nam-inflacje-ceny-rosna-najmocniej,2530347,2156?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Juź ciule w białych rękawiczkach kręcą na giełdach. Normalnie parodia. Wszędzie kataklizmy, a oni wieszczą za niedługo deszcz na pożółkłych plantacjach w USA i urodzaj.  Dodatkowo PO wcy z tuskowłazem zrobili przez nasz kraj tranzyt do niemiaszków, którzy nas dymają z każdej strony. Za buraki niedługo będziemy im dopłacać. Wszystko wykupili i teraz robimy za ochłapy na eurokołchoz, który straszy sankcjami za próby reformowania skorumpowanych debili w togach. Nic się lepiej nie zapowiada w następnych latach. Tylko jakaś katastrofa na świecie spowoduje jakieś drgnięcie cenowe poza 500-700 zł. Ubecy dostawali jakieś 12 tysiączków miesięcznie za bicie rodakó, a my zap...za 1,5 tys/ha.

Pszeniczka dostała u nas solidne opady, także nici z glutenu. Podejrzewam że będzie w tym roku mało konsumpcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj