Polecane posty

marek1977    1308

Lokalny młyn płaci 750/netto ,tylko że już nikt nic nie wozi .Mąka 500 1,80zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

U krów wiem że od razu była kwasica od świeżego zboża , u świń przebiałkowanie i inne nieżyty dziś oczywiście laboratoria szybko bilansują dawki i różnymi odczynnikami ale oczywiście to kosztuje i na taki komfort mogą sobie pozwolić najwięksi ale podejrzewam że jeśli mieli by dostępne zboże to by nie kombinowali więc skarmianie świeżym to raczej konieczność niż zaleta .

Nie rozumiem takiego stwierdzenia że "kogo byłoby stać na przetrzymywaniu starego zboża" tak jakby żniwa były co miesiąc ? Jak ktoś ma hodowle to musi się liczyć że zboże młóci się raz na rok więc przechowywanie lub dostawy trzeba planować przez rok , chyba mi nie wmówisz że w maju prosto z pod kombajnu robisz paszę :)  . Jak ktoś ma hodowlę to na pewno ma magazyny lub dostawy więc dwa tygodnie to nie jest koszt w skali roku .

 

Z magazynowaniem starego zboża w sąsiedztwie z nowych zbiorów to jest śliska sprawa ze względu na szkodniki magazynowe a w obecnej paszówce dostępnej na rynku można znależć różne cuda,z autopsji 30t starego 150t swieżego w sąsiednich binach kończyło się gazowaniem już w pazdzierniku,także lepiej żeby pusto bo to mniejszy kłopot i skarmiać na bieżąco,ostatnio kupowałem pszenicę i zostałem uprzedzony przez wlaściciela żeby szybko skarmić bo jest rozkruszek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Ja w z zeszlym roku w zniwa w magazynie mieszalem ładowarka na bieżąco mokrawą swieżą pszenicę z tą ze zbiorow 2015 . Świeżo koszona miała 15-16% wilg. Stara 11%. Początkiem września gazowanko (koszt niżej 1zl/t) . Bez problemów żadnych przeleżała do końca maja nieruszana na kupie 3m wysokiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

7zł/tonomiesiąc to uczciwa cena za magazynowanie w pobliskim elewatorze? tylko jak z pozniejsza sprzedażą u nich i ceną jaką zaproponują np w grudniu, chyba ze wziac towar i jechac 50 km hm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Jeżeli w tej cenie masz załadunek?w razie czego,cena przechowania jest powiązana z obowiązkiem sprzedaży przechowującemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Chemirol wczoraj zaproponował kontrakt mi na 630 netto- tak że lipa jak doliczyć w moim przypadku transport to 35zł mniej do tony...szukam dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny dzisiejsze Goodgrains Gdańsk

Pszenica DAP Trójmiasto sierpień-wrzesień 14% białka 775pln netto

opcja zmiany na 12,5% białka za 725pln netto decyzja o zmianie do 15 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Dostałem bana i nie mogłem nic pisać:(

Odnośnie wysokobiałkowych w tym i grochu.

Cena nie jest zła w tej chwili , groch w kontrakcie 800pln wyjściowo.

Trzeba jeszcze spojrzeć na złotówkę 4,2pln / euro, przy kursie 4,5 to dopiero była by cena:)

Dlatego nie ma co narzekać, myślę że będzie jeszcze lepiej, może nie zaraz po żniwach, trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Jest duże parcie polityczne na wysokobiałkowe, do wewnątrzkrajowej konsumpcji, aby się uniezależnić od soi importowanej, jednak wg. mnie to się nie uda.

Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, hodowcy wiedza to najlepiej.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Witam. Podrzuci ktoś jaka jest cena na pszenżyto na nowe zbiory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

przecież nie mogło być inaczej skoro na Ukrainie jest kapitał zagraniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Dzwonilem do podliskiego skupu bo ogony nie zjadly pszenicy i zostalo mi pare ton to cena 670 brutto


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

handlarz 740 zł gotówka bez faktury wczoraj kilkanaście ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agriplus Grodków

Pszenica paszowa 749

Jęczmień paszowy 545

ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek1234    98

a dzisiaj w fejk nius: pokaz trendu spadajacego na cenach zywca wieprzowego od dzisiaj do stycznia tego roku.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Panowie dzisiaj na matifie przekroczyła pszeniczka 180 euro. 12 lipca raport usda. Myślę, że po nim zacznie coś ruszać do góry. Ciekawe kiedy eurasy z matifu zaczną mieć odzwierciedlenie na naszym skorumpowanym rynku. Jestem pewny, że istnieje zmowa między kupującymi. Jeszcze nasz sektor został do rozliczenia, a nikt się nim kurna nie interesuje i w naszym imieniu nie działa.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

770 netto młyn już oferuje ,

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj