Polecane posty

jahooo    9231

Nie wiem, znam prezesów i raczej wątpię, czy są w stanie komukolwiek przepuścić. Raczej ma kogoś znajomego co mu poszedł na rękę, ale się tym nie chwali. No i w Animexie wałki się kreci na różne sposoby, może nie chcą robić szumu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

to go jeszcze pomęczę z tym tematem. Dla tego chciałem podpytać tutaj czy komuś jeszcze się trafiła taryfa ulgowa. Generalnie w Werbkowicach ojcu mówili to samo, umowę można podpisać ale w razie czego to kary umowne, także dość ryzykowny interes..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W cedrobie tak robili, gdy w 2015 roku była susza i ludzie nie mogli wywiązać się z kontraktów na mokrą kukurydzę, to przysyłali aneks do umowy aby w następnym roku brakującą część towaru dostarczyć w ramach tego kontraktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Sołtys, netto ?

Tak na serio , to zastanawiam się czy na paszową w żniwa będzie cena 650-660 brutto u mnie

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Mam propozycja za 650 netto w zniwa za konsumpcje dodatkowo jesli nie spelni parametrow to odstepuja od umowy bez kary. Chyba podpisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I to jest bardzo sprawiedliwa umowa, przynajmniej jest jasne że nie mają zamiaru orżnąć na parametrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

moze troche wiecej danych odnosnie kontaktacji? kto tyle daje z odiorem? jakie parametry pszenicy ?

Polskie Mlyny na dzien dzisiejszy 650 netto teressin za 12.5 bialko troche nisko ale pewnie w zniwa wiecej nikt placil nie bedzie jak zwykle ktos musi zarobic na rolniku...

jakie propozycje cenowe na nowe zbiory u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiety77    1

Ziarn-Pol Górki k. Kwidzyna 

ceny na kuj-pom 

zbiór 2017

 

pszenica 12,5 630zł/netto

rzepak 1450 zł/netto

kukurydza mokra 30 % 430 zł/netto

kukurydza sucha 600 zł/netto

 

odbiór październik + 20 zł/netto

kontakt 665815700

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

moze troche wiecej danych odnosnie kontaktacji? kto tyle daje z odiorem? jakie parametry pszenicy ?

Polskie Mlyny na dzien dzisiejszy 650 netto teressin za 12.5 bialko troche nisko ale pewnie w zniwa wiecej nikt placil nie bedzie jak zwykle ktos musi zarobic na rolniku...

jakie propozycje cenowe na nowe zbiory u was?

ale to na dzień dzisiejszy skupu czy na kontrakt na żniwa te 650 netto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

na zniwa jak policze transport zostaje 610 netto za 12.5 bialka z odbiorem z podworka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

Jeśli ktoś jest zmuszony sprzedawać w żniwa (raty, zasiewy itd.) to należy zawsze na część zbiorów podpisać kontrakt, ale w okresie zimowo-wiosennym, gdy kontrakty mają dobrą cenę Przez ostatnie 5 lat, podpisując kontrakty na pszenicę, zawsze miałem cenę wyższą o około 80-100 zł jak w żniwa, a identyczną jak ktoś trzymał do wiosny w magazynie, a ja już w żniwa miałem spokój i nie musiałem się martwić. Natomiast na kontraktach rzepaku to wyszedłem przez te 5 lat tylko 2 razy na plus, a 3 razy na minus niestety. Rzepak opłaca się przytrzymać kilka miesięcy. Na moim przykładzie zalecam kontraktować zboża (zima-wczesna wiosna), a rzepak przechowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Widzisz wszystko wiąże sie z ryzykiem w okolicach przeszły takie burze że ludzie nie mają co zbierać bo pszenicę wbite w ziemie, u mnie kukurydzy pół hektara zmiotlo a pszenica stoi ale u innych jest inaczej, i weź zakontraktuj wczesną wiosną:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

o jakim rejonie mowisz? pogoda moze sporo namieszac w tym biznesie.... u  nas zapowiadaja sie ladne plony pszenica ma piekne klosy rzepak ladny wiec w zniwa na lokalnym skupie bedzie ciezko o dobra cene...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U nas też ładne kłosy, ale ostatnio też ładna posucha, więc plony nie będą już takie ładne. Ostatnio wszystko na odwrót- zboża nie ma i prognozy coraz mniejsze, przy panującej suszy  w USA, to cena w dół, ropa i gaz tanie, to nawóz do góry. Za mało posłowie się nakradli, to ropa do góry. Jesteśmy z każdej strony dymani Panowie i jak jakiegoś rabanu nowy Lepper nie zrobi, to nie będzie nic a nic lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

U mnie lokalny młyn 720 netto za konsumpcję, bez większych wymagań.. gęstość nawet nie istotna! A jeszcze w marcu oferował 630 netto (jedna z najniższych cen w kraju).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

A ja z kolei chcę w tym roku zakontraktowac to nikt nie chce mi podpisać, awczoraj znalazła się jedna firma która może mi zaoferować 620netto lub 670 ale w porcie(400 km od gospodarstwa) czyli dalej lipa, choć w żniwa pewnie jeszcze taniej będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Wczoraj na CBOT pszenica

525,60 USc/korzec

wzrost o prawie 6% w ciągu jednego dnia, od kilku dni wzrosty, lekko korygowane. Nie wiem, czy ten trend się utrzyma, ale od 2 lat pszenica nie przebijała pułapu 470USc, więc coś się dzieje w temacie.

MATIF prawie 176 Euro wczoraj i też duży wzrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Bałagan z cenami zbóż może zrobić ASF jeżeli potwierdzi się jego obecność w zebranym ziarnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Też zaczynam powatpiewac czy rzeczywiście na świecie zbierze się w żniwa odpowiednio dużo towaru- bo wszystko wskazuje na to że ceny pszenicy mogą być wysokie w tym roku

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

kilka dni temu kontraktowali w okolicy pszenicę po 580 netto , tylko współczuć jak ktoś podpisał kontrakt w tej cenie albo po 600.

Jeśli pogoda w lipcu będzie taka jak w czerwcu to pszenica jakościowa będzie po 700 na początku września . piszę tutaj o cenach na południu bo na pomorzu z racji portu ceny sporo wyższe. U jednych mokro u innych susza a przy wilgotnej pogodzie i temp do 20 stopni to raczej wybitnego białka nie będzie a w następnej kolejności zacznie lecieć liczba opadania .

dla tych co myślę że z racji obfitych deszczy będą rekordowe plony to powiem że czasami można się rozczarować i tak było u nas chyba w 2012 albo 2013

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Co z tego jak pada jak od połowy maja cały czas była redukcja plonu tam gdzie nie padało, pierw odpadły źdźbła, później ilość ziaren w kłosie, na końcu mtz a teraz pewnie parametry polecą.

 

U mnie deszcz coś znaczący spadł dopiero tydzień temu a tak od połowy maja tylko mżawki 2-3 mm które od razu odparowały

 

Obecnie paszówka poszukiwana po 720 netto

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmarcinn001    25

Północna małopolska 680 brutto. Ma ktoś w Małopolsce lepszego kupca na pszenicę?


Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

To jeszcze trzeba czekać. Już zaczynają pierdzieć w skupach, nawet agropierdoły podały informację, że nie ma towaru. Skoro nastąpiło potężne wybicie ceny z powodu suszy w USA, to nie mają już czym grać skupiki nastręczające taniego towaru dla paszarni, które w naszych stronach poleciały ostro z ceny robiąc tzw zmowę cenową. Jaka radość powiedzieć dziadowi, że taniej niż 770 netto nie sprzedam, a on wie że nie ma od kogo kupić:D. Nawet jak stracę, to sprzedam pszenicę gdzie indziej, niech się śmoki nauczą odrobiny szacunku dla czyjejś pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj