Polecane posty

Laver    5

Agri plus Zamość paszowa 670 netto a mówił mi kolega że u Kapki konsumpcja 700 netto

 

Ceny na pewno netto? Jak z wypłacalnością firmy agri plus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Agri plus Zamość paszowa 670 netto a mówił mi kolega że u Kapki konsumpcja 700 netto

Jakoś dużo jak na nasz region, na pewno netto? Na tablicy zawsze podają brutto. Jakie oni mają tam wymogi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

jak sadzicie cena paszowej skoczy jeszcze do gory czy to juz maksimum? Pytanie do znajacych rynek zboz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Podlasie 715 brutto konsumpcja

Kurcze kto tak placi na podlasiu?? Az sie wierzyć nie chce, chyba ze bardzo dobre parametry ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

jak sadzicie cena paszowej skoczy jeszcze do gory czy to juz maksimum? Pytanie do znajacych rynek zboz.

Znawcą nie jestem ale słyszę że skupy podpisały kontrakty a brak im pszenicy i teraz muszą  podnosić ceny , ja jeszcze czkam  ,może do Czerwca ,słyszałem od ( znawcy ) że w żniwa będą wyższe ceny niż są teraz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Ooo Panie, podobno już z samolotów pszenicę zrzucają na Polskę, więc jakie zwyżki?! Tylko w dół będzie. W Przemyślu taki import, że podobno rozważają zmianę nazwy tego miasta na Pszemyśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Nie, poczucie humoru i dystans do internetowych specjalistów i znajomych tychże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Kto był cierpliwy i nie słuchał przepowiedni końcem grudnia o nadchodzących obniżkach ten jest mądrym człowiekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Michalewicz Orla. Troche mało białka było zeby było wiecej 720.

Mi w poprzednim tygodniu wyszło po 710 brutto bo wilgotność 15,3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomJohn    0

Wydaję mi się że już drożej nie będzie bo konsumpcja stoi na tym samym poziomie na portach od jakiegoś czasu czyli za 12,5 białka 740 netto loco port czyli dla mnie na port 660, to u siebie w okolicach mam po 665 netto i jako paszowa, więc sprzedaję bo jak się rynek paszówki nasyci to wiadomo co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ooo Panie, podobno już z samolotów pszenicę zrzucają na Polskę, więc jakie zwyżki?! Tylko w dół będzie. W Przemyślu taki import, że podobno rozważają zmianę nazwy tego miasta na Pszemyśl.

Kolego mylisz się, po zmianie ma brzmieć Pszennyśl :D

 

Sprzedawajcie sprzedawajcie, ja poczekam gdy już nie będzie od kogo kupować, a Przemyśl się zbuntuje i nowej nazwy nie przygarnie wtedy będzie się działo. Max w połowie maja apogeum nastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Mam pytanie techiczne. Jako, że nigdy jeszcze tego nie robiłem, w sensie nie sprzedwałem zboża na tira dla pośrednika, powiedzcie jak od strony technicznej to wygląda. Jak szybkiego załadunku zwykle oczekują i przede wszystkim jak jest z płatnością. Pisze się jakieś kwity, umowy czy jak?

Edytowano przez gigix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Umowę oni podsyłają czy jak?

Edytowano przez gigix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Umowę oni podsyłają czy jak?

U nas jeden tak rzepak sprzedał na tira - ni kasy ni rzepaku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

I teraz pytanie, do kiedy Ci pośrednicy zazwyczaj muszą wywiązywać się z kontraktów, koniec miesiąca czy podpisują z konkretną datą? Bo faktycznie, jeżeli popodpisywali, a dużo osób już sprzedało, to w następnych miesiącach będzie brakować towaru, mimo jakichśtam prognoz o rekordach z USDA. Mam nadzieję, że ukraińskie pszeniczyska z torów powywracają, żeby więcej tu nie jechało, bo nimi się pośrednicy mogą podratować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj