Polecane posty

Ulman napisał:

1 godzinę temu, JozB napisał:

Teraz pytanie dlaczego nie mamy nic do gadania w żadnej kwestii. Podwyżki zbóż idą w bólach, np. jak będzie jakaś katastrofa na rynkach, a i to podnoszą po 30 zł co jakiś czas. Nawozy  100 złoty na raz i nawet nikt nie może zaprotestować, bo przecież my możemy komuś podskakiwać . Zamówione mam po normalnych cenach( np.rsm 26 po 610 netto), ale stosunek ceny zboża, buraki-nawozy pozostawia wiele do życzenia. 

Jak pszenica drożeje o 30 Pln/t to przy 7 tonach masz 210 pln więcej /ha.

Polifoska drożeje o 100pln/t - dajesz 300 kg więc masz koszt /ha wyższy o 30 pln

Saletra drożeje o 100 pln/t - dajesz 500kg więc masz koszt/ha wyzszy o 50 pln.

30+50 = 80 Pln/ha  więcej a pszenica która wzrosłą o 30 pln/t daje 210 Pln. Nawet jeśli tak jest jak piszesz to i tak jesteś 130 pln do przodu /ha. Nie wiem czemu narzekasz.

Skoro kupiłeś już nawozy to się ciesz. Kto nie kupił to jego zmartwienie

Dokładnie a jeśli sprzedasz pszenicę 650 bo takie byly propozycje podpisania umowy w czerwcu a w grudniu po 900 to masz 250 zł × 7 ton z ha = 1750 zł z ha a to nawet 100 złotych droższe nawozy nie odbija się tak mocno po kieszeni a żeby wyzywać firmy nawozowe od złodzieji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

już na wrzesień prognozują w Agrobiznesie spadek cen bo chłopy muszą kupić nawozy ,raty kredytów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
9 minut temu, KrystianBieniek napisał:

 

Dokładnie a jeśli sprzedasz pszenicę 650 bo takie byly propozycje podpisania umowy w czerwcu a w grudniu po 900 to masz 250 zł × 7 ton z ha = 1750 zł z ha a to nawet 100 złotych droższe nawozy nie odbija się tak mocno po kieszeni a żeby wyzywać firmy nawozowe od złodzieji

To już takie charaktery. Jakby pszenica była po 600 i nawozy podrożały o 100 narzekali by tak jak przy pszenicy po 750 i takich samych podwyżkach. Chłopu nie dogodzi i zawsze bedzie narzekał.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercik9894    32
48 minut temu, witejus napisał:

już na wrzesień prognozują w Agrobiznesie spadek cen bo chłopy muszą kupić nawozy ,raty kredytów itp.

Też to oglądałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bercik9894 napisał:

48 minut temu, witejus napisał:

już na wrzesień prognozują w Agrobiznesie spadek cen bo chłopy muszą kupić nawozy ,raty kredytów itp.

Też to oglądałem 

TVP propaganda pewnie boją się że z wysokimi cenami pszenicy pójdą w parę ceny żywności a tak pewnie będzie a wyższe ceny żywności w kraju nie wróżą dobrze przed wyborami jak będą w październiku zaliczki dopłat to myślę że rolnicy wytrzymają się że sprzedażą zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
17 godzin temu, bercik9894 napisał:

Gdzie tyle płacą?

Nie wiem skąd jesteś,ale jak masz żyto z takim opadem to dam ci  namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

netto DAP PORT/OLEJARNIA
Psze 14 890-900
Psze 12,5 880-890
Psze z gorszym param 840-850
Rzep 1630-1680
Pszenzyto 750-760
Zyto 730-740
Wszystko równa w górę do 14, paszowych zbóż będzie brakowało, gdyż dużo tego wyjeżdża (z czegoś trzeba,eba wyprodukować dla nas żywiec), a w kraju zostanie tylko to co nie jest pszenicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, fenix30 napisał:

 

Rozwiń swoją wypowiedź! jaka nadwyżka będzie?

Jak dużo ludzi przetrzyma do wiosny i będzie chciała sprzedać to będzie tak jak w tym roku że przed żniwami było taniej jqak w styczniu

1 minutę temu, iron napisał:

Staszek gdzie jesteś? widzisz to ?

Widzę niech ktoś wstawi fakturę z tą ceną to nie są ceny dla waszej przyczepy pośladu by tam sprzedać trzeba tysiące ton towaru dobrej jakości

5 minut temu, kissmy... napisał:

netto DAP PORT/OLEJARNIA
Psze 14 890-900
Psze 12,5 880-890
Psze z gorszym param 840-850
Rzep 1630-1680
Pszenzyto 750-760
Zyto 730-740
Wszystko równa w górę do 14, paszowych zbóż będzie brakowało, gdyż dużo tego wyjeżdża (z czegoś trzeba,eba wyprodukować dla nas żywiec), a w kraju zostanie tylko to co nie jest pszenicą

W Polsce tylko zboża paszowe w tym roku i nikomu go ne zabraknie pogłowie spda ludzie warchlaka nie wstawiają nie pami ętam tak tanich prosiąt po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Kto ci chłopie powiedział że tylko paszowe? Przyśniło się ? Zaklinasz rzeczywistość?  Pocieszasz sie w ten sposób?

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tak stasiu twoje 2 maciory podyktują cenę pszenicy na najbliższe pół roku a jak ktoś pisał że ma 20ha pszenicy i będzie drogo bo susza to go wyśmiałeś że jego kilka przyczep pośladu nie liczą się na rynku... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercik9894    32
1 godzinę temu, Jurek321 napisał:

Nie wiem skąd jesteś,ale jak masz żyto z takim opadem to dam ci  namiary.

Nie mam, pytam z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio25w    42
54 minuty temu, staszek131415 napisał:

 

W Polsce tylko zboża paszowe w tym roku i nikomu go ne zabraknie pogłowie spda ludzie warchlaka nie wstawiają nie pami ętam tak tanich prosiąt po żniwach

Mylisz się dziecko  zboze paszowe to ty pewnie miales na tych twoich 3 morgach  kto zadbal o zboze bez problemow lapie parametry mimo deszczu u mnie tylko linus nie mial liczby opadania  reszta ok probki pobierał i badal Agronowak. Do tego produkcja drobiarska rośnie A tam pszenicy paszowej najwięcej idzie już Woźniak 750netto płaci A przy większej ilości 20zl dokłada i odbiera z gospodarstwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, pio25w napisał:

Mylisz się dziecko  zboze paszowe to ty pewnie miales na tych twoich 3 morgach  kto zadbal o zboze bez problemow lapie parametry mimo deszczu u mnie tylko linus nie mial liczby opadania  reszta ok probki pobierał i badal Agronowak. Do tego produkcja drobiarska rośnie A tam pszenicy paszowej najwięcej idzie już Woźniak 750netto płaci A przy większej ilości 20zl dokłada i odbiera z gospodarstwa 

No popatrz to przez suszę zboże łapie parametry i jeszcze 7 ton każdy namlucił i przez to będzie go brakować 🤪

2 godziny temu, Ulman napisał:

Kto ci chłopie powiedział że tylko paszowe? Przyśniło się ? Zaklinasz rzeczywistość?  Pocieszasz sie w ten sposób?

Czemu mam się pocieszć? Ja nie będę kupował a przyczepę jak kupię to myślisz że ma dla mnie znaczenie czy po 600 czy po 700 będzie u mnie każdy trzyma czeka na cenę oby się doczekał

Myślisz że mi drogie zboże przeszkadza ? Nawet lepiej b o świnie będą drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, pawel885 napisał:

Chyba śnisz, jak będą po 5 zł to się ciesz i łap chwilę stasiu . http://stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/CH_ceny_produktow_rolnych_7m_2013.pdf

5 zł to już są jak zboże do góry tucznik też innej drogi nie ma nikt prosiaków nie kupuje w obawie o drogie zboże

Myślisz że ktoś będzie kupował zboże po 800 i sprzedawał świnie po 4 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
Co jest w tym dziwnego że jeden chce sprzedać drogo a drugi kupić tanio? Czytając niektóre posty to można dojść do wniosku że jak Staszek przestanie chodowac świnki to będziecie się cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

5 zł to już są jak zboże do góry tucznik też innej drogi nie ma nikt prosiaków nie kupuje w obawie o drogie zboże

Myślisz że ktoś będzie kupował zboże po 800 i sprzedawał świnie po 4 zł

Sprzedawało się świnki po 4 ,20 zł w latach 90 mamy rok 2018 i cena dalej 4 zł świnka a ile wszystko podrożało , tak samo pszenica lata 1987  i tak 90 lata pszenica 45 zł była .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

staszek131415 napisał:

11 godzin temu, fenix30 napisał:

 

Rozwiń swoją wypowiedź! jaka nadwyżka będzie?

Jak dużo ludzi przetrzyma do wiosny i będzie chciała sprzedać to będzie tak jak w tym roku że przed żniwami było taniej jqak w styczniu

1 minutę temu, iron napisał:

Staszek gdzie jesteś? widzisz to ?

Widzę niech ktoś wstawi fakturę z tą ceną to nie są ceny dla waszej przyczepy pośladu by tam sprzedać trzeba tysiące ton towaru dobrej jakości

5 minut temu, kissmy... napisał:

netto DAP PORT/OLEJARNIA
Psze 14 890-900
Psze 12,5 880-890
Psze z gorszym param 840-850
Rzep 1630-1680
Pszenzyto 750-760
Zyto 730-740
Wszystko równa w górę do 14, paszowych zbóż będzie brakowało, gdyż dużo tego wyjeżdża (z czegoś trzeba,eba wyprodukować dla nas żywiec), a w kraju zostanie tylko to co nie jest pszenicą

W Polsce tylko zboża paszowe w tym roku i nikomu go ne zabraknie pogłowie spda ludzie warchlaka nie wstawiają nie pami ętam tak tanich prosiąt po żniwach

Staszek a co ty na to z początkiem lipca kiedy skosilem jeczmien i plon był 40 % mniejszy a niż w 2017 przewidywalem cenę jęczmienia na 800 netto brakuje jeszcze tylko 50 zł słyszałem że Duńczycy ciągną jeczmien z Czech Węgier Słowacji bo będzie im brakowało do wykarmienia świnek Aktualna oferta cenowa Wytwórnia Pasz Cedrop Ligota Dolna koło Kluczborka ul. Przemysłowa 9: Pszenica- 800zł netto; Kukurydza- 770zł netto; Kukurydza mokra 30%- 480zł netto; Pszenżyto- 720zł netto; Jęczmień- 750zł netto; Żyto- 640zł netto; Owies- 550zł netto; Pozdrawiam CEDROB Adrian Świderek.


zaznaczam pszenica może być jak to Staszek mówi poślad oby wilgotność była w normie i robaka nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
Dnia 19.08.2018 o 07:26, Adrenalinaa napisał:

Pszenica 12,5 850 netto z podwórka 

Pszenzyto 730 netto 

Zyto paszowe 700 netto 

Ceny jak narazie Bardzo ładne 

kto tyle Ci daje??Rola?

Dnia 19.08.2018 o 11:19, staszek131415 napisał:

Miś Fantazy tyle płaci

oferta na dziś pszenżyto po 720 netto PZL

13 godzin temu, staszek131415 napisał:

W Polsce tylko zboża paszowe w tym roku i nikomu go ne zabraknie

ja ja paszowe.....

pszenica jeszce u mnie nie miała takich parametrów, fakt plon niski ale parametry fajne, na tą chwilę 820 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj