Polecane posty

Gość   
Gość

@damianzbr czyli przestaną dawać, sprzęt się popsuje i zużyje  to i takie nowoczesne rolnictwo się zwinie przy niskich cenach tego co się produkuje

 

3 minuty temu, Roxer napisał:

Dasz radę zliczyć ile to już razy wychodziłeś na strajk po '89-ym? ;)

 

PS. W okolicy Kraśnika pierwsza oferta którą znalazłem na 840zł brutto paszówka :3

Nimo czosu lotać po drodze 😁

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto już się dorobił to i stać go kupić nowy traktor choćby na kredyt. Przestaną dawać to i ceny maszyn stanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, Roxer napisał:

Dasz radę zliczyć ile to już razy wychodziłeś na strajk po '89-ym? ;)

 

PS. W okolicy Kraśnika pierwsza oferta którą znalazłem na 840zł brutto paszówka :3

wyjdzie, wyjdzie jak mleko będzie po 0,40zl  a pszenica po 300zł

2 minuty temu, gustaww napisał:

Kto już się dorobił to i stać go kupić nowy traktor choćby na kredyt. Przestaną dawać to i ceny maszyn stanieją.

przede wszystkim to będzie zależało od cen tego co on produkuje

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
49 minut temu, Shaun napisał:

nie, ale czy to nie działa troche podświadomie, że Unia dołoży i taniej wyjdzie ?? Agencja za niego nie podjęła decyzji ale chciałbym mieć od kogoś rzetelnie napisane: wziąłem graty, bo ze wsparciem, sam ze swoich co najwyżej jakąś uzywke. Może. 

moze i sie skończy ale kiedy to będzie ??

A już od 2021 roku będzie gorzej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
1 godzinę temu, Shaun napisał:

" .... chciałbym mieć od kogoś rzetelnie napisane: wziąłem graty, bo ze wsparciem, sam ze swoich co najwyżej jakąś uzywke. Może. 

moze i sie skończy ale kiedy to będzie ?? "

Ja kolego przez to, że ARiMR odmawia mi maszyny musiałem kupić używana... Nowa "na pół" w skromniejszym wyposażeniu by wyszła niewiele więcej niż to co ja zapłaciłem teraz za 5 letnią używkę ( musze dokonać kilku napraw, koszt może z 800-1000 PLN ). W mojej galerii jest fotka tego zakupu -  sadzarka do ziemniaków... Areał ziemniaka 4 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ludzie sa jednak wygodni i chca by nawet c eny byly podane na talerzu idz do najbliższego skupu i sie dowiedz lub ogladaj agropierdoły Ceny mało ważne my szukamy tu przyczyn tego stanu rzeczy i to  jest chyba mottum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny mało ważne my szukamy tu przyczyn tego stanu rzeczy i to  jest chyba mottum)

to załóż nowy temat i tam szukaj przyczyn i dyskutujcie ,ten jest na temat cen , nie po to ludzie wchodzą w temat ''cen'' żeby czytać te wasze litanie i później trzeba przerzucać 10-20str zeby dowiedzieć sie czy ceny spadają czy rosną w kraju 

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
14 godzin temu, galan99 napisał:

A już od 2021 roku będzie gorzej .

Kolego galan masz rację będzie tylko gorzej, wszyscy upadniemy, nie będziemy mieli nic do powiedzenia.

Biadolisz jak stara baba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, tommy66692 napisał:

Kolego galan masz rację będzie tylko gorzej, wszyscy upadniemy, nie będziemy mieli nic do powiedzenia.

Biadolisz jak stara baba 

bedziesz i ty biadolić jak cena pszeniczki spadnie na 350zł

inne produkty potaniały to czemu ma nie spaść cena pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukeClaas    424
15 godzin temu, Roxer napisał:

PS. W okolicy Kraśnika pierwsza oferta którą znalazłem na 840zł brutto paszówka :3

 Gdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
43 minuty temu, AleksanderX napisał:

ale bedzie jak przyspawacie wagony do szyn

trzeba było nie jęczeć całe lato i jesień że susza to byśmy nie mieli takich oczekiwań

18 minut temu, Hofster napisał:

Cześć koldzy rolnicy, jak prognozujecie ceny na rok 2019?

1500brutto 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425

Nie mów tak bo nikt nie będzie sprzedawał 😂 U mnie 800 netto paszowa, sprzedajemy połowę. W żniwa była 670 więc parę złotych zarobione. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Nie przesadzaj, u mnie tydzień temu jeden podmiot 750 drugi 780 brutto. Ten drugi przy aucie dorzuciłby na 810. Ale nie wiem czy nie obniżył po iformacjach z agropierdoł. Bo w tą stronę działa to jak automat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

Na tle ostatnich 5 lat cena jest super ,ale jak ktoś miał super susze i ziemie na której powinien rosnąć las, a takiej ziemi mamy w Polsce 50% ,to mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, paweljrfarmer napisał:

a co ma jedno do drugiego? że niby 50x2%= 100%? heeheee, chyba wiem od kogo matematyki i logicznego myślenia się uczyłe


amortyzację określa się z góry na ileś lat i jest zależna od paru czynników; przykład: ciągnik dajmy na to 120KM, amor. na 5000 mth w dużym gospodarstwie zrobi pewnie w 5 lat, a w małym przez 20 może nie zrobić (ale na dłuższy okres chyba się nie robi)

pszenica 850

 

Jeszcze jedna rzecz zapomnij żeby ktoś po 5  latach w przypadku sprzedaży kupił od ciebie ten ciągnik za 90 % pierwotnej ceny

Policzy sobie na 50 lat ale ciągnik się znudzi albo uzna że jest nie odpowiedni bo pszeniczka zdrożała i po 3 latach i całe te wyliczenia pójdą do kosza

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goralik    6
Dnia 15.12.2018 o 21:41, Roxer napisał:

PS. W okolicy Kraśnika pierwsza oferta którą znalazłem na 840zł brutto paszówka

Kto tyle płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@racyl ze złej strony podchodzisz do zagadnienia amortyzacji; to nie jest narzędzie do rozliczania bezpośredniego tylko bardziej teoretycznego założenia. Ciągnik max 20 lat.

pszenica info. 10 dni temu, na styczeń, pasza 850 netto
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denar16    1
Firma Agri Plus ma fajną aplikację na smartfona gdzie można sprawdzić aktualne ceny skupu zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj