Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5574

Cholera go wie. Może w necie cos o człowieku wyczytał albo znajomy znajomego coś wspomniał i teraz się tu rozpisuje. A może wstydzi się napisać skąd jest bo siedzi w po PGRowskiej wiosce i jedynie opisuje rzeczywistośc za oknem? Jedno jest pewne - na pewno dziaduje i jest frustratem. 

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

To prowokacja?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255
16 minut temu, Ulman napisał:

To prowokacja?

No jest prawda o tobie .Tylko ty masz racje a inni powinni tylko ciebie słuchac i ci przytakiwać Tak sie testuje ludzi

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Ale żeś pojechał😂 Oj grubo, gruuubo. 

Przeloguj się Staszku bo to aż zbyt widoczne😋


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

dzisiaj miałem chętnego na pszenice min 12,5 białka po 830 i nie wiem co robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Już o to prosiłem, i nic to nie dało. To może ja też zacznę wstawiać treść nie związaną z tym tematem, nie wiem np. temat wielkość fujary u słonia. A jak ktoś powie że nie w temacie, to odpowiem  jak dzieciak. Że nikt nie każe czytać. 

Gdzie jest moderator?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
12 godzin temu, SOKAN napisał:

Już o to prosiłem, i nic to nie dało. To może ja też zacznę wstawiać treść nie związaną z tym tematem, nie wiem np. temat wielkość fujary u słonia. A jak ktoś powie że nie w temacie, to odpowiem  jak dzieciak. Że nikt nie każe czytać. 

Gdzie jest moderator?

Zadam pytanie na jaką długość rzniesz drzewo do pieca ?

Odpowiedz na półtora h*ja , bo na dwa mogłoby nie wejść do pieca .

to wszystko jedna wielka ściema to spadają to coś tam się dzieje , tak samo z cenami pszenicy co region , to inna cena .

A po wyborach to się będzie działo jak teraz dochód rolnika jest naliczany z 1 ha przeliczeniowego 3399 zł , a rok suszy jak to jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39
2 godziny temu, galan99 napisał:

Zadam pytanie na jaką długość rzniesz drzewo do pieca ?

Odpowiedz na półtora h*ja , bo na dwa mogłoby nie wejść do pieca .

to wszystko jedna wielka ściema to spadają to coś tam się dzieje , tak samo z cenami pszenicy co region , to inna cena .

A po wyborach to się będzie działo jak teraz dochód rolnika jest naliczany z 1 ha przeliczeniowego 3399 zł , a rok suszy jak to jest .

ten przelicznik to jest kpina, a w tym roku to juz w ogole. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z nadejściem mrozów przewiduję lekkie wzrosty🧐

Ale nie na długo z nastaniem odwilży ceny będą topniały

6 godzin temu, ENDRIUROL napisał:

ten przelicznik to jest kpina, a w tym roku to juz w ogole. 

No ten przelicznik to akurat dotyczy ubiegłego roku co poradzisz że opłacalność była wysoka🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

Oby wreszcie zima była normalna od połowy grudnia do połowy marca. 

Zboże zdrożeją, a jak zimno to i ludzie więcej świń zjedzą.

U mnie w zeszłym tygodniu 750 brutto

Pszenżyto 650 brutto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Ja mysle ze już w listopadzie paszowa powyzej 900 a mrozów nie zapowiadaja

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
49 minut temu, Agrest napisał:

Oby wreszcie zima była normalna od połowy grudnia do połowy marca. 

 

Pszenżyto 650 brutto

Tylko??

Dziś pytałem w Piaście to 730 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Umnie na Podkarpaciu Młyn płaci 830 brutto tak samo na pasze skupują ale białko minimum 12,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, Anetka1 napisał:

Ja mysle ze już w listopadzie paszowa powyzej 900 a mrozów nie zapowiadaja

To że nie zapowiadają nie oznacza że ich nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

W moich stronach   to pszenica jeszcze nie prędko będzie po 900 zł bo na razie jest po 82 brutto .

Szulc już jawnie głosi ze do 2025 roku powstanie zjednoczone kraje europy kierowane z Brukseli .

Rolnicy nie zbierają jabłek bo skupy oferują 10 gr za kilogram. Serce pęka, jak patrzy się na sady.
A teraz zobaczcie po ile kupujecie niemieckie jabłka w Kauflandzie, Aldi, Lidlu.... I tak jest ze wszystkim.
Świeże pieczywo, ciepłe i pachnące na półce, które po 13 godzinach jest tak twarde, że można wbijać gwoździe, to tak naprawdę mrożona masa pełna chemii, która miesiącami leży w chłodniach. 
Te "świeże, ciepłe i pachnące bułeczki" nie tylko wykończą nasze piekarnie ale wykończą też zdrowie nasze i naszych dzieci.
Opłacało im się podbić Polskę marketami ? Jak widać opłacało...
Kto im umożliwił zrobienie z nas swojej kolonii ?

No i widzicie państwo... Nadeszły czasy, żeby zawładnąć obcym terytorium nie trzeba wojny. A nam się wciąż wydaje, że jesteśmy u siebie. A taką strategię wymyślono podobno już w XIII wieku w Chinach. Tyle ludzkości musiało wyginąć aby zrozumieć, że można inaczej.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

720 netto

A kto karze robić zakupy w supermarketach i to jeszcze w niedzielę?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj