Polecane posty

grego    385

U mnie wzrost o 30zł na 810 netto za konsumpcje, paszowa 760, chyba się skusze coś sprzedać, bo przyczepy potrzebne ;). Generalnie spory ruch, tirów pełno, widać handlarzyki wywożą masowo przed żniwami kukurydzianymi.

 

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nie lepiej nowe przyczepy kupić jak pszenica będzie po 1200?🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
Dnia 10.08.2018 o 21:01, miwigos napisał:

Staszek w damłynie w Damasławku ,wielkopolska ,za zyto płacą 700 netto,a pszenica 850

Sprzedawałeś do nich??

Znajomi przed żniwami sprzedali dużo pszenicy i kasy do dziś niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3489

Płacą po 30 dniach,ja woże do komlexmłyna Wągrowiec udciwa firma,do 14 dni płatność,cena na bramie pszenicy 840 ,stali dostawcy i większe ilości dopłata,narazie czekam na 900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

na fakturze było 14 dni minęło już 60......

Komplexmłyn je HENIA więc kasa jest, zboża potrzebują sporo bo mieszalnia w Pile idzie pełną parą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Podobno Damasławek ma problemy z płaceniem.

Jak na fakturze 14 dni a nie zapłacili, to do KAS trzeba zgłaszać, bo to podchodzi już pod paragraf.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
10 godzin temu, waldii1 napisał:

Jak pisałem kiedyś te gówniane raporty podobnie kształtowały sytuację na giełdach przed żniwami,  a nagle okazało się że nijak ma się to do rzeczywistości. Teraz będzie podobnie. Dopiero w trakcie kukurydzianki okaże się że nie ma niestety towaru i będą powoli podnosić cenę. Obstawiam, że wszystko ruszy do góry w listopadzie lub grudniu. Raporty są po to by siać zamęt i spekulować na giełdzie. Mogą jednakże pomóc w zwyżkach, ale i hamować podwyżki, kiedy jest to wygodne europejskiej finansjerze. Jednakże to my kształtujemy w tym roku rynek nie sprzedając towaru, którego i tak będzie o wiele mniej niż nasi szacują. 30 procent wg któregoś artykułu na farmerze mamy zjazdu z plonem. Ciekawe czy w skali kraju tyle wyjdzie :D. 

Nieprzypadkowo na igrit pojawia się codziennie mnóstwo ofert zakupu zbóża. Niespotykana sytuacja, że dzień w dzień jest kilkanaście nowych ogłoszeń. Na rynku panuje zapewne cicha zmowa, żeby nie wyszło nagle na jaw, że niemiaszki są zupełnie bez towaru, a i nasi nie mają, bo nikt nie zawiezie jak wszyscy wiedzą ile urodziło.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Podobno Damasławek ma problemy z płaceniem.

Jak na fakturze 14 dni a nie zapłacili, to do KAS trzeba zgłaszać, bo to podchodzi już pod paragraf.

Problemy z płaceniem mają już parę lat.dziwie się że jeszcze istnieją na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172

pio25w napisał:

Ją się nie obrazę jak tak mnie nazwiesz obrazić się może ten kto rzeczywiście nim jest 😘

przepraszam że tak wracam do tego postu Ale dajcie mi posta w którym Staszek kogoś obraził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 30.07.2018 o 20:56, staszek131415 napisał:

Jasne jasne to że mogą tyle wyprodukować nie znaczy że tyle produkują myślisz że non stop tam produkcja idzie no pomyśl logicznie trochę

Chłopie myślisz że tam z workami latają? Pomyśl nikt nie produkuje non stop bo trzeba towar sprzedać ja wiem że oni mają swoją produkcję ale bez przesady :P

Silsy są od tego by gromadzić zboże kiedy cena jest korzystna żadna firma nie zasypie sobie silosów zbożem po 800 zeta zejdzcie na ziemię

Jak by tak było jak piszecie matołki to firma by przerobiła przez 4 miesiące cała produkcję co by robila przez pozostałe 8 miesięcy?

 

Dnia 30.07.2018 o 17:54, staszek131415 napisał:

Chłopcze masz problem z czytaniem dwie bańki to Twój kolega ma jak sobie wypije naucz się czytać potem prubuj błysnąć cieniasie B| 120 ton na godzinę czyli ok 1000 ton na dobę  75 tysięcy baza magazynowa  czyli zboża na 3 miechy głupku

Ty  już dwa lata srasz myślisz że masz jakiś wpływ na ceny rzepak też podobno po 1 tonie dał a ceny jak w zeszłym roku

 

Dnia 30.07.2018 o 14:26, staszek131415 napisał:

A co Ty możesz wiedzieć jak z inwentarza masz tylko myszy?

http://cedrobpasze.pl/o-nas/polityka-jakosci/ 

Tu sobie młotku poczytaj jakim zapleczem dysponują nowoczesne liczące się na rynku paszarnie :P

I nie pisz głupot więcej

 

Dnia 15.07.2018 o 21:42, staszek131415 napisał:

Że paszówka będzie po 650B|

 

Dnia 2.05.2018 o 10:32, staszek131415 napisał:

Nie wiem gdzie te trendy może na giełdach cena świń jest taka jak 20 lat temu kosztami nikt się nie interesuje 750 za tonę to możesz pomarzyć oby po żniwach nie była po 550

Zwróć uwagę że mamy najwyższe ceny zbóż w europie

 

Dnia 29.04.2018 o 09:08, staszek131415 napisał:

To że u Ciebie za stodołą susza nie znaczy że wszędzie tak jest ogólnie zboża rewelacja w tym roku i zbiory zapowiadają się nie gorsze jak w ubiegłym roku także o 700zł to możesz zapomieć

 

Dnia 29.04.2018 o 11:48, staszek131415 napisał:

Ja nie sprzedaję ale jak będzie po 700 w żniwa to na pewno sprzedam a w grudniu kupię po 600 ;)

Tu obrażał i fantazjował.

A może on coś ćpa..?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
"Matolek,glupek, cienias" Głupek to może i słowo nie w temacie ale "debil" to już trochę przesada co do Niego. Po to jest forum żeby każdy z użytkowników swoje zdanie.... trzeci raz już chyba pisze że w jego interesie jest kupic tanio bo Mu się to opłaci. Tak samo jak My chcemy sprzedać drogo bo to nasz.... Niektóre moje posty też są nie na miejscu ale Wasze to już przesada. Nie chcecie czytać Staszka postów to "jest taka opcja ignoruj" może pasowało by niektórym z niej skorzystać. (z ort. byłem noga więc sory za błędy jak się trafiły).
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie ta opcja ignoruj? Bo już mi się nie dobrze robi od tego bełkotu ordynatorów i fistaszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172

Gdzieś w "profil" ustawienia konta" ja kozystam teraz z apki(tylko z tego pisze) nie mogę sie przez googla zalogować bo tel odrazu wisi. jakiś serwis mają czy jak. t-mobile siec. opcja KONTO I MASZ OPCJE "IGNOROWANI UZYTKOWNICY" TAK w tel mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, JozB napisał:

Jak pisałem kiedyś te gówniane raporty podobnie kształtowały sytuację na giełdach przed żniwami,  a nagle okazało się że nijak ma się to do rzeczywistości. Teraz będzie podobnie. Dopiero w trakcie kukurydzianki okaże się że nie ma niestety towaru i będą powoli podnosić cenę. Obstawiam, że wszystko ruszy do góry w listopadzie lub grudniu. Raporty są po to by siać zamęt i spekulować na giełdzie. Mogą jednakże pomóc w zwyżkach, ale i hamować podwyżki, kiedy jest to wygodne europejskiej finansjerze. Jednakże to my kształtujemy w tym roku rynek nie sprzedając towaru, którego i tak będzie o wiele mniej niż nasi szacują. 30 procent wg któregoś artykułu na farmerze mamy zjazdu z plonem. Ciekawe czy w skali kraju tyle wyjdzie :D. 

Nieprzypadkowo na igrit pojawia się codziennie mnóstwo ofert zakupu zbóża. Niespotykana sytuacja, że dzień w dzień jest kilkanaście nowych ogłoszeń. Na rynku panuje zapewne cicha zmowa, żeby nie wyszło nagle na jaw, że niemiaszki są zupełnie bez towaru, a i nasi nie mają, bo nikt nie zawiezie jak wszyscy wiedzą ile urodziło.

No też tak słyszałem że niemcy mają tylko pó przyczepy dlatego każdy niemiec jadący do Polski ma obowiązek w bagażniku 2 worki przytargać w końcu zboże u nas po 700 to 50 zł da sę zarobić a niemiec liczyć potrafi 🤔

U nas tyż towaru nima? A koledzy piszą że ruch się zrobił bo przyczepy podszebne do kukurydzy 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
9 godzin temu, popo73 napisał:

Problemy z płaceniem mają już parę lat.dziwie się że jeszcze istnieją na rynku.

Też kiedyś sprzedawałem zakładowi który przez kilka lat zawsze miał obsówę z terminem aż części jednej faktóry nie zapłacił nigdy. 3 lata papierów i nachodzenia a i tak wszystkiego nie udało się wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, fenix30 napisał:

Gdzieś w "profil" ustawienia konta" ja kozystam teraz z apki(tylko z tego pisze) nie mogę sie przez googla zalogować bo tel odrazu wisi. jakiś serwis mają czy jak. t-mobile siec. opcja KONTO I MASZ OPCJE "IGNOROWANI UZYTKOWNICY" TAK w tel mam.

Ale to nie działa. Myślałem że coś lepszego jest. Co z tego że staszek w ignorowanych, jak cały czas widzę jego posty robiące bałagan w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Nie działa tylko na kompie, na telefonie jest ok. trzeba zgłaszać problem do administratorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

wczoraj byłem w biedronce - patrzę schab po 8.90 - a staszek chce tyle za żywiec buhahahahaha - stasiu to jest właśnie twój tok myślenia na temat cen zbóż, i twojego kumpla masturbatora

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po tyle schab , bo woda w nim zawarta tania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj