Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
waldii1    122

Agrobiznes powie jak Staś że wymarznięć nie było oziminy są w idealnej kondycji i będą rekordowe zbiory. A na koniec dodadzą że drogo już było teraz będzie tylko taniej.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, koniu napisał:

Właśnie w wydarzeniach na polsacie klepali że rolnicy liczą straty po bardzo niskich temperaturach. Jeszcze niech na dniach agrobiznes dorzuci swoje 5 groszy :D

No ico w związku z  tym się stanie? Policzą policzą i w sierpniu każdy będzie pisał że 10 ton zebrał asąsiad co nawozu w lutym nie posiał tylko 8:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12
1 godzinę temu, koniu napisał:

Właśnie w wydarzeniach na polsacie klepali że rolnicy liczą straty po bardzo niskich temperaturach. Jeszcze niech na dniach agrobiznes dorzuci swoje 5 groszy :D

koniu tylko jedno zauważ cwaniaki zaraz podkreślili, że ceny żywności mogą pójść do góry, tak zawsze jest wykorzystać do podbicia cen produktów i konsumenta kroić, rolnikowi coś tam zapłacić, cena spadnie np. pszenicy ale mąki zostanie i tak można by pisać o wielu przykładach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@FarmerB  to jest dobre, rolnikowi wymarzło to wedle informacji przekazanej przez polsat, ,,rolnik się w kurwi i taniej jak 1000zł nie sprzeda pszenicy choć by myszy miały zjeść,, xD

 

A po za tym jak rolnikowi wymarzło, ale cena na zboże nie wzrośnie bo ona zależy od cen na giełdzie, to jakim prawem przetwórcy mają podnosić cenę na swoje produkty?  Ta banda cfaniaczków robi bez mydła za równo rolasa jak i mieszczucha. Do tego wszystkiego zawsze dolewa oliwy do ognia między rolasem a mieszczuchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Staś jak zwykle swym wnikliwym umysłem daje nam do zrozumienia żebyśmy sprzedawali teraz, bo i tak ceny nie wzrosną ze względu na wysokie plony co poniektórych forumowiczów :D. Sprzedawajcie teraz, bo po wymarznięciach wzrosną plony(!) :D. Stasiu jakbym cie nie znał, a poczytał twoje poprzednie posty, to niechybnie bym już leciał do skupu w którym od półtora miesiąca nikt praktycznie nie był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Stanisław robi się przewidywalny. Z góry wiadomo co będzie pisał, o plonach z kosmosu i cenie z pod ziemi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, JozB napisał:

Staś jak zwykle swym wnikliwym umysłem daje nam do zrozumienia żebyśmy sprzedawali teraz, bo i tak ceny nie wzrosną ze względu na wysokie plony co poniektórych forumowiczów :D. Sprzedawajcie teraz, bo po wymarznięciach wzrosną plony(!) :D. Stasiu jakbym cie nie znał, a poczytał twoje poprzednie posty, to niechybnie bym już leciał do skupu w którym od półtora miesiąca nikt praktycznie nie był

No i sam widzisz nikt w skupie nie był a jkaoś nie słychać by ludzie głodowali no jak jeszcze z 2 miechy się wstrzymasz to może kierownik na kolanach po twoje dwie przyczepy przybędzie:11_blush:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

No widzisz stasiu uważam się za zwykłego średniaka, ale z tego co mi zostało, czyli z jakichś 350 ton dam Ci ze 5 żebyś przestał trollować. Przy okazji dostaniesz prowiant dla świniek na cały rok  i wszyscy będą zadowoleni. Poza tym kukurydzę sprzedaję w sierpniu, więc kierownik ze 5 miechów będzie musiał się głowić jak mnie podejść, żeby tanio ode mnie kupić. Wtedy go podeślę na szkołę do Ciebie. PS. przyczep nie sprzedaję raczej i ku twemu zdumieniu zapewne - mam ich więcej niż dwie

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A jakie swiniaki będą zdziwione że takiej jakościowej pszenicy dostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Pewnie nic tylko ostrożnie trzeba na początku.

Kto płaci 650? Bo mam z 300ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, waldii1 napisał:

A jakie swiniaki będą zdziwione że takiej jakościowej pszenicy dostaną.

Chcesz widzieć pieniądze ze świni to świnia pszenicy nie może za dużo oglądąć ;) przynajmniej przy dzisiejszych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

stasiek to jednak ma głowę na karku/jego przemyślenia sa trafne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
35 minut temu, staszek131415 napisał:

Chcesz widzieć pieniądze ze świni to świnia pszenicy nie może za dużo oglądąć

Wystarczy że w śrutowniku silnik się spali i już zysk z całego roku ch...j strzeli a Ty o pszenicy piszesz.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Jeżeli pszenica jest droższa do 50 zł na tonie od pozostałych zbóż paszowych to można walić do oporu,wychodzi dużo mniejsze zużycie kg paszy/na kg przyrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Cargill płaci 650 netto za pszenicę na paszę  ale białko od 12,5 do 15 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Dzisiaj tez zielono na giedlach, pszenica na marzec i maj kolejne +7 dolarow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

raczej +7 centów i to za korzec

dolarów to około 2,5 za tonę , co itak jest ładnym wynikiem zwłaszcza że dolar się umacnia

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
25 minut temu, strzechu napisał:

raczej +7 centów i to za korzec

dolarów to około 2,5 za tonę , co itak jest ładnym wynikiem zwłaszcza że dolar się umacnia

podrozalo 7 dolarow za 100 buszli, takie sa przeliczniki na gieldzie w chicago

Ale tak jak mowisz wychodzi kolo 2,5 dolara do tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Pszenica kupujemy na dziś 650 netto, paszowa

pszenżyto 600 netto

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj