Polecane posty

AlaCapone    5015

Czasem się zyskuje, a czasem... traci - takie życie.

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
14 minut temu, Marl napisał:

Ukraińskie zboże przychodzi do PL.  Całkiem niedaleko mnie jest stacja przeładunkowa ( lhs gołuchów ), w woj świętokrzyskim. link 

widziałem na zywo te silosy robią wrazenie, ale te tory to porozkręcałbym zeby nie wozili z ukrainy zboża


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Wczoraj sprzedana pszenica i żyto lokalny skup, woj. lubelskie, okolice Białej Podlaskiej.

pszenica 700 zł

żyto 540 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
10 godzin temu, staszek131415 napisał:

Każdy robi jak uważa zobaczysz jak ceny na wiosnę polecą Ci  co mają kilkanaście stuk to bazują na swoim zbożu  fermy kupują tirami a pry tej cenie tucznika to połowa wstawi raszta co najwyżej wejdzie w tucze nakladcze by kredyty spłacać a te firmy do przepłacania za zboże skore nie są

fermy trzody bazują na zewnetrzej bazie pokarmowej?  może jeszcze w 100% zależne są od niej..... miałem do tej pory Ciebie za inteligentnego( twoje posty są zazwyczaj do rzeczy i kulturalne) co do ferm drobiu to się zgodze bo tu schodzi trochę mniej towaru i te nie trzymają loch... i dajmy na to ceny wieprzowiny nie regulują cen zbóż i vice versa tylko podaż i popyt . daje ogłoszenia na wgt i olx i dzwonią cwaniacy  i się targują nie widząc towaru. jeden przyjechał obejrzał (łubin) i powiedział cene 100zl mniej podziękowałem za tydzień dzwoni ze cena pasuje i zabiera ja mu na to mam ale nie sprzedam bo ogłoszenie nie aktualne bo cena wzrosła. dziekuje za uwagę. na pszenice jarą mam umówionego klienta  zabiera każdą ilość po cenie 20zł wyższej od sredniej krajowej w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tuczkontraktowy to tylko i wyłącznie bazuje na kupnym zbożu ale jak myślisz od kogo kupią zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Nikt nie kupi byle jakiego zboża o wątpliwej jakości, a niestety, zboże z Ukrainy dobrej marki nie ma, a dobrego zboża z certyfikatem nikt za pół darmo nie odda nawet tam. Transport też kosztuje. Nie ma co siać paniki.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80
2 godziny temu, email9 napisał:

Wczoraj sprzedana pszenica i żyto lokalny skup, woj. lubelskie, okolice Białej Podlaskiej.

pszenica 700 zł

żyto 540 zł

możesz powiedzieć gdzie dokładniej i i czy to netto ?

Kijowiec 640 670 netto

Edytowano przez Sumik

"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Może i zje, ale swoje odchoruje, przyrosty spadną, opłacalność też. Weterynarze charytatywnie nie pracują.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
3 godziny temu, AlaCapone napisał:

Czasem się zyskuje, a czasem... traci - takie życie.

jeszcze nie stracilem do wiosny bedzie czekac zboze i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
6 minut temu, staszek131415 napisał:

Świnia zje wszysto

świnia to nie człowiek wszystkiego nie zje¬¬

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Nikt nie kupi byle jakiego zboża o wątpliwej jakości, a niestety, zboże z Ukrainy dobrej marki nie ma, a dobrego zboża z certyfikatem nikt za pół darmo nie odda nawet tam. Transport też kosztuje. Nie ma co siać paniki.

Ukraina i jej rolnictwo powoli odchodzi w niebyt, praktycznie rolnictwem zaczynają rządzić spółki z większościowymi udziałowcami zza Odry i tam już nie ma popieliny ,po drugie Rosja wykosiła z dostaw pszenicy do Afryki Północnej Unię i jeśli będą w miarę urodzajne lata to u nas może być nieciekawie.W sumie to ponoć dużo zboża ukraińskiego kupują rosyjskie spółki i dalej pchają w świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
2 godziny temu, warchest napisał:

jeszcze nie stracilem do wiosny bedzie czekac zboze i tyle

Czas to także pieniądz! - dlatego Ci, którzy nie dostali dopłat ryczą, jak niemowlęta. :D

  • Thanks 1
  • Haha 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Ale udziałowcy zza Odry nie sprzedadzą tego zboża za grosze, bo nie będą sobie robić anty-rynku dla swoich rolników, izby rolnicze w niemczech by ich zeżarły. A z plonami w Rosji jest tak, ze są ładne - na papierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@jahooo Dlatego zboże "idzie w Polskę", przez ten port przeładunkowy co link wcześniej podałem. A produkty mają ładne, narzekałem kiedyś do mojego kupca włąsnie, ze import z ukrainy psuje cene itp. A on mi na to, że sam podstawia tam auta na załadunek. i zadowolony :) co ma jezdzić i szukać, nie kazdy ma załadunek szybki itp. Narzekał tylko, ze sprowadzili kukurydze konsumpcyjną ( tak z ukrainy!! ) i cena 670 zł brutto, za drogo stwierdził i nie kupował od nich (rozmowa z marca 2017 ).Popieram tu kolegów, mają ładny towar, cene może i też zawołają ale w tym Gołuchowie załadunek TIr'a trwa 15 minut... 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3376

Jak dzieci :) . Już wielokrotnie i przez lata było udowodnione że Ukraina nie stanowi problemu i choćby przykład poprzedniego roku pokazuje że nie wykorzystano nawet bezcłowego limitu dla Polski z bardzo prostej przyczyny bo nikt nie chciał drogiego ukraińskiego zboża . Import jest śmiesznie niski wręcz znikomy w porównaniu do Polskiego eksportu przez porty .  Więcej przywoziliśmy z Czech niż Ukrainy :)  a dalej młynkujecie fikcje ze wschodu . Nikt natomiast nie mówi że w tym sezonie to zboże jedzie na południe . Nikt też nie mówi jak wielkie jest zapotrzebowanie zbóż  do kurników w Polsce . Po Holenderskich "trutych" jajach  w kraju kurniki upchane są po sufit i tam jest dziura bez dna na ziarno . Także świnki to nie jest temat że wczoraj spadła cena na żywiec to jutro wszyscy likwidują . Jest plan , są umowy , zaproszenia  i cały cykl produkcji z  którego nie rezygnuje się z dnia na dzień .

Widzę także że rośnie duże ciśnienie by rolnicy sprzedawali już dziś bo trzeba na wczoraj  i to nie tylko na tym forum ale od Agropierdół po portaliki żerujące na pisaniu ekspertyz  na zamówienie . Można tą panikę porównać do poprzedniego roku gdzie miały być wielkie spadki po 15 stycznia a dobrze wiemy jak było . Dziś te same osoby pod zmienionymi nickami sieją ferment i naiwnie myślą że ktoś się nabierze .

 Teraz z innej beczki - kto wie co było w piątkowym raporcie za oceanem ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Wy wołacie po700 za pszenicę a mi cargill gotową pasze finisher za 900 wozi. Przyjeżdża beczka dmucha w silosy i wygwizdane. Przyrosty nie spadają poniżej 1.1kg/dobę. Skoro im się to opłaca to na pewno nie kupują zbóż po waszych cenach. Jeszcze silos za darmo postawią. Trzymam świnie w cyklu otwartym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ale cargill kupował w żniwa po 600 z małym hakiem paszowe. Pozatym oni dużą część pszenicy przeznaczają na produkcje glukozy i innego badziewia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Bardziej chodzi mi o to że jeśli ktoś musi kupować "papu" dla świń a w szczególności dla tucznika to po co dać 700 za pszenicę jak za 900 ma się gotową pasze bez roboty. Obecne ceny są stosunkowo dobre. Jeśli ktoś ma dobre ziemię to nie ma co narzekać na obecne ceny. 

Edytowano przez Dawid727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ale brednie niektórzy piszą. mieć kilka tysięcy czy nawet 1000 prosiaków nie ważne czy w cyklu otwartym czy zamkniętym i być całkowice zależnym od dostawcy paszy????? tak planuje tylko debil       strzelając przy tym sobie w kolano. jak ceny zboża skoczą i tucz się staje wtedy nie rentowny a tak się może stać podczas każdego wstawienia więc proszę nie wypisywać bzdur że chów trzody reguluje ceny zboża bo śmiech na sali manipulanci i spekulanci i naganiacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiem tak u nas dużo gospodarstw rezygnuje z hodowi bo np woli iść do pracy zboże sprzedać a w żniwa kombajnem zarobić .Pytanie kto to zboże bęzie kupował . Ci co zwiększają z kolei stawiają na tucz nakładczy czyli gotowe pasze prosiak z importu jak myślicie jak nie będie konkurencji ile te paszarnie dadzą za zboże sprawdzić ich ceny skupu na dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj