Polecane posty

melon10641    1218

Pożartować można, ale odnośnie pogody to nie możemy być czegoś pewni. Mamy początek stycznia i mówienie, że zimy u nas już nie będzie to jak wróżenie z fusów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ooo , widzę że taka sama szklana kula ^_^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

gadałem dzisiaj z szefem( ma kontakty tu i uwdzie, głównie w cargillu) to mówi że wątpliwe żeby jeszcze coś podrożała, ewentualnie ten miesiąc jeszcze drgnie z 10-20zł/t. Jak na razie te przepowiednie od kilku lat mu się sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3466

Moja szklana kula mówi  :) że w Polsce zima zacznie się dopiero pod koniec stycznia z przełomem na luty ale jak będzie zobaczymy :) . Powiedziała jeszcze że maj będzie zimny i dodała polewaj bo się wódka grzeje , więcej już nie pamiętam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4057
10 godzin temu, melon10641 napisał:

Nie mów chop.. A skąd wiesz, że zima nie przyjdzie w marcu albo maju? :P 

 

W marcu przyjdzie susza ,czytałem takie prognozy , prognoza mówiła że zimy nie będzie i niczego nie ubezpieczałem a jest zasiane blisko 200 ha ,kasa została w kieszeni ,jeżeli teraz sprawdzi się jeszcze susza to może w cenach  pszenicy zamieszać ,ciekawe jakie straty  spowodują mrozy w USA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Zima przyjdzie na pewno tylko pytanie kiedy. Patrząc kilka lat wstecz u nas zawsze przychodzila w styczniu,w tym pewnie będzie podobnie 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

NA ewgt pojawiła się informacja o tym że fundusze odkupują kontrakty ze względu na pogodę w USA, Brazylii i Argentynie. Czyli jak pisałem wcześniej kolesie chcieli się powstrzymać wzrosty jednym deszczem, który niedawno tam spadł :D. La nina w Ameryce się sprawdza jak na razie, czyli wzrosty będą prędzej czy pózniej. Taki Cargill może sobie mówić co chce, bo im taniej kupi tym więcej zarobi. Brak zimy u nas na pewno nie postawi ich do pionu, zrobi to pogoda w Ameryce. Żeby tylko więcej nie stracili jak te 20 zł cwaniaczki jedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Północ Lubelszczyzny pszenica 640-670 netto. Kijowiec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Farmer Lipsko k / Zamoscia 650 pasza brutto. Dobrze byłoby znać choć województwo bo chyba ta" okolica " to nie tajemnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Województwo Dolnośląskie. Powiat Ząbkowice Śląskie. Ceny z 5 skupów w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

koniu, kiedyś jeździłem w Twoje regiony oglądać kombajn. Koło Srebrnej Góry

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

https://krystianek.otomoto.pl/  Do nich na pewno jeździłeś. Teraz mają bazę w Przyłęku przy DK8 w kierunku Kłodzka. Mają tam warsztat i powystawiane chyba z 30 kombajnów, ciągniki i inne maszyny. Od 10-12 lat koszą u mnie i u kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

teraz właśnie zeby tak raptownie mróz nie przyszedł bo z takiej pogody jak z dnia na dzień walnie konkretnie to może byc lipa, przełom roku 2015/16 przymroziło na goło bynajmniej u mnie, było -22 -24* przy gruncie jednej nocy i 2 ha pszenicy poszło sie walic, cudem reszta przezyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

wtedy zajechaliśmy do niego pod sam dom i tam stał Lexion 420.

Na zdjęciach piękny był, jak się zajechało to chyba całkiem inny kombajn nie wspominając o hederze :D i w dodatku mandat w Ząbkowicach dostałem jak wracaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
3 godziny temu, Uziu92 napisał:

teraz właśnie zeby tak raptownie mróz nie przyszedł bo z takiej pogody jak z dnia na dzień walnie konkretnie to może byc lipa, przełom roku 2015/16 przymroziło na goło bynajmniej u mnie, było -22 -24* przy gruncie jednej nocy i 2 ha pszenicy poszło sie walic, cudem reszta przezyła.

No niestety teraz pogoda jest podobna do tamtego roku. Oby nie było podobnie z tym mrozem bo mogą czekać przesiewy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Ja nawet asekuracyjnie zostawiłem pszenicę jarą do ewentualnego przesiewu by nie płacić cen a kosmosu

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

W USA/Kanadzie nadchodzi kolejna fala mrozu. Ciekawe ile oni tam sieją ozimej  ? Kiedyś czytałem że wiekszosc to jare ale już nie pamiętam dokładnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
16 godzin temu, Uziu92 napisał:

teraz właśnie zeby tak raptownie mróz nie przyszedł bo z takiej pogody jak z dnia na dzień walnie konkretnie to może byc lipa, przełom roku 2015/16 przymroziło na goło bynajmniej u mnie, było -22 -24* przy gruncie jednej nocy i 2 ha pszenicy poszło sie walic, cudem reszta przezyła.

Ja mrozem bym się nie martwił bardziej brakiem pokrywy śniegu z wiatrem,  pamiętaj wysmalanie jest bardziej niebezpieczne,  o dziwo mi linus w 2015/16 z podobnymi temperaturami przetrwał i całkiem fajnie sypał ale niebyło u mnie wiatru  :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj