Polecane posty

kubamako66    555

jak tam u was cena konsumpcji u mnie czyli lubelskie mircze to płacą już po 720 a paszówka po  680 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Pszenica paszowe i konsumpcja po 700 brutto a żyto po 500 brutto pszenica tydzień temu była po 684 brutto więc coś podnieśli a zyto i pszeżyto bez zmian ( lubelskie) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agro As Grodków Pszenica konsumpcyjna 722 brutto paszówka 695 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
8 godzin temu, jahooo napisał:

Z Morawicy przywożą wapno węglanowe szare drobno zmielone. Dolomit jest lekko żółtawy a to jest szare. Działa wolno ale efekt utrzymuje się dwa do trzech lat. Czasem stosuje wapień z lokalnej własnej kopalni ale ciężej to rozsiać bo są różne frakcje, zazwyczaj po prostu rozrzutnikiem . Mam gdzieś certyfikat tego wapna. Szału nie ma ale cena przystępna. Za wannę z transportem do mnie 1900zl rok temu. Jak mam pilna potrzebę to idzie kreda ale niestety jest sporo droższa. 

Jak tam u was dzisiaj ceny na pszenicę ? U mnie skupy powoli podnoszą do 700 ale kolejek nie widzę. 

 

Tak, bez magnezu.

 

8 godzin temu, warchest napisał:

a krede luzowa stosujesz ? skad bierzesz bo u mnie na polach wyszlo ph 5,2 to za niskie i musze podniesc ph na tych polach bylo dawane kiedys wapno posodowe ale to nic nie warte nie bylo efektu , pozniej bylo wapniak czyli kreda granulowana troche efekt byl , wapno dolomitowe z magnezem prawei nie widac efektu , trzeba dac krede luzowa tylko skad i ile na ha

agrest ale jurajskei to nie jest przypadkiem kredy a morawica to nie kreda

kreda luz po 115zł/t z transportem w podkarpackie pszenica pszowa 690 brutto


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja  pszenice sprzedaje na pasze, lepiej płacą 705 brutto wyjdzie, przy większej ilości da nawet więcej. Konsumpcja 695 brutto i coś pewnie zawsze zmarudzą aby urwać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
13 godzin temu, kundys napisał:

Gdzie na podkarpaciu paszowka po 690?

w pełkiniach u handlarzy

  • Thanks 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
pszenica 650 netto pasza 655 netto konsump. o okoliczny skup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jęczmień paszowy 700 brutto, odbiór po stronie hodowcy, gotówka do łapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Sprzedane przez OLX więc nie bardzo mogę podać namiary. A jak rozmawiałem to przyjechał do mnie bo opóźniała mu się dostawa i potrzebował na cito. Wziął  niecałe 17 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Tz. co tak tanieje i gdzie? Bo na razie to tej tendencji nie widać po postach na tym forum. Jedynie  pod linkiem zamieszczonym kilka postów wyżej są "strasznie okrutne" rozważania. A biorąc pod uwgagę, że wychodzą od branży skupowej to ... -  na dwoje babka wróżyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Dopóki nie nastąpi załamanie na rynku jajek i drobiu, zbyt na zboża paszowe będzie i cena się +/- utrzyma. Może nie wzrośnie, ale dla mnie około 700 za tonę paszowej brutto to jak na ten rok całkiem przyzwoicie. Wiem, bywało lepiej, ale sprzedawałem już pszenicę po 620 o tej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

coś tam potaniało.

Wipasz obniżył o 10-20 zł na tonie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98
wipasz i cedrob i 20zł mniej i mówią że po 720 jak była to już nie będzie i daje mi700brutto przy 200tonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, XTRO napisał:

coś tam potaniało.

Wipasz obniżył o 10-20 zł na tonie 

Zakończył skup mokrej kukurydzy. Pewnie magazyny ma pełne to i cenę obniżył bo nie ma parcia aby napełniać zbiorniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Jak dla mnie to chwilowa korekta cen, przecież zbyt pięknie by było gdyby szła cały czas w górę. Na pewno znajdą się tacy co się przestraszą spadku i coś sprzedadzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj